Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezt tényleg tudnia kell a 8,5...

Ezt tényleg tudnia kell a 8,5 hónapos fiamnak?

Figyelt kérdés

Védőnő volt ma nálunk és kérdezte, hogy ha öltöztetésre kerül a sor, akkor tudja e már magától a fiam, hogy mi után mi következik és önállóan nyújtja e a kezét pl, hogy most a pulcsit adjam rá. Mondtam, hogy nem, sőt ha a felsőt húzom át a fején, bömböl. Erre csóválta a fejét.

Tényleg tudnia kell önállóan az öltösés menetét sírás nélkül kereken 8,5 hónaposan?

Le lenne maradva?

Egyébként megvolt a kúszás,mászás, ül, feláll, bútor mellett lépked...

Első gyerek, így nem tudom, hogy igaza van e a védőnönek, aggódjak e?



2015. ápr. 30. 09:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy van lemaradva, sőt 8 és fél hónaposan bútor mellett lépked? Ne viccelj, némelyik 10-11 hónapos gyerek még ezt nem csinálja.

Nyugi, teljesen rendben van a fiad!:)

2015. ápr. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Még 2 évesen sem tudják, hogy mikor milyen ruha kell rájuk.

AQ mozgásfejlődése viszont olyan, amilyennek lennie kell.

2015. ápr. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
mindegyik másképp fejlődik. kb most kell megtanulnia mászni, lépkedni meg 13 hónapos kora körül kell csak, ebben pl előre van a babád. Az enyém nem lépked, de a kezeit pl nyújtja öltözésnél, és a játékot is átteszi egyikből a másikba, mert tudja hogy utána a másik kéz jön, bár én sehol nem olvastam, hogy ezt tudnia kellene, csak szép lassan rájött. De pl van aki ilyenkor pápázik, van aki meg 10 hósan pápázik. Szóval nyugi, rendben van a babád!
2015. ápr. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A mozgása szerintem is rendben, csak ez az öltözéstéma? Tényleg nem tetszett a nemleges válaszom a védőnőnek...

Amúgy ami talán egy kicsit lemaradt, az a "beszéd", mert még csak annyit ismétel, hogy bababa, meg gegege, gögögö, ezeket is ritkán, inkább csak halandzsázik, meg a magánhangzókat "használja", de még "m", "p" msh-kat nem mondott.

De emiatt nem izgulok,gondolom most a mozgásfejlődésre koncentrált az agya.

2015. ápr. 30. 09:43
 5/14 anonim ***** válasza:

előző vagyok, (én babám is pont 8,5 hós)


[link]


mozgásfejlődést itt tudod követni!

2015. ápr. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Pápázik ő is, meg játékot is átveszi a másik kezébe.

Jó, akkor nem általános az öltözni tudás, akkor nem idegesítem magamat miatta... (pedig egy kicsit belémvágta az ideget... :)

Köszönöm a válaszokat!

2015. ápr. 30. 09:46
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt olyan védőnőm,aki könyvből tanulta meg,mi az a gyerek (és ehhez kb. 10 év munkatapasztalat után is ragaszkodott). Ne hagyd magad ijesztgetni,ha te úgy látod,hogy egészséges a kicsi,akkor minden rendben,akármivel is áll majd elő a hölgy :)
2015. ápr. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Rendben! :)

Komolyan néha többet ér ez a fórum, mint a védőnő...

Köszönöm a válaszokat!

2015. ápr. 30. 09:58
 9/14 anonim ***** válasza:

2 éves a fiam, most szoktattam csanába.

Öltözésnél annyit segít, hogy nyújtja/kihúzza a kezét, ha kérem, leveszi a nadrágját.

Azt mondta a bölcsis néni, hogy 3 éves korára kell megtanulnia egyedül öltözni. Védőnő erről nem is kérdezett eddig...


Úgyhogy ne aggódj, nincs semmi baj a fiaddal.

2015. ápr. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Dehogyis, nincs lemaradva a fiad. Ez az az időszak, amikor együtt "kell" működjön öltözködésnél. De lehet,hogy ez csak 1 éves korára alakul ki. Akkor sem arról van szó, hogy tudnia kell, mikor melyik ruhát milyen sorrendben kell felvegyen. Az én fiam most 14 hónapos, ha mondom neki hogy most dugja a kezét, akkor már csinálja. De, nem szeret öltözködni, hiába nyútja a kezét és lábát, bizony van sírás és ellenkezés.

8,5 hónaposan hülyeség, hogy nyújtsa a gyerek önállóan a kezét. A fiam kb. 11 hónapos korától működik együtt ilyen téren.

2015. ápr. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!