Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babám száján 1-2...

2 hónapos babám száján 1-2 korty tápszer evés után másfél órával visszafolyik. Reflux?

Figyelt kérdés
Eddig ilyesmi nem fordult elő, meg volt büfiztetve. Büfiztetés alkalmával is csak levegő jön vissza. Milumil HA-t eszik, mellette van kevés anyatej is.
2015. ápr. 30. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, nem mindenkinek zár erősen a gyomorszája. Talán hosszabban kellene evés után közel függőleges helyzetben tartani a babát. A tápszernek más a konzisztenciája, mint az anyatejé. A kis légbuborékok lassan állnak össze nagyobb buborékká és ha a gyomortartalom sűrű, akkor a levegő visszanyomja nyelőcsőbe a gyomortartalmat és nem önmagában távozik.
2015. ápr. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én babám is ilyen..de én nem tulajdonítottam jelentőséget neki.

Szerintem ha nem megy át hányásba..és marad ez az egy két korty, akkor simán bukás..

Én azt vettem észre, hogyha büfiztetés után pl az ölembe ültetem, tehát nyomódik a pocakja, akkor lesz bukós..

Nem emelgeti a fejét háton fekve? Mert úgy is nyomódik a pocakja.

2015. ápr. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez csak bukás,Nem reflux. Az én drágámnak,van,hogy elég nagy adag jön vissza,általában akkor ha büfiztetnem kell és közben úton a kaki és még nyom is rá :) Na akkor orrán száján folyik a tápszer:) Vagy ha kicsit többet evett a kelleténél:) Iszonyat mohó. 5 perc alatt megeszik 150ml tápit:)

De nyugi nem refluxos. Nem sír közvetlen étkezés után nagyon? állítólag azt is a refluxos babák csinálják.

2015. ápr. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem sír evés után. Most próbálom emelni az adagját, lehet túleszi magát. Nagyobb mennyiségű bukás előfordult 1-2x, de ez a mostani többszöri eset, remélem tényleg csak az adag emelés miatt van.

2015. ápr. 30. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!