Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldjátok meg 22-24...

Hogyan oldjátok meg 22-24 hónapos nem beszélő babával a nyári utazást?

Figyelt kérdés
Szépen beállt a napirendje a lányomnak, de kirándulások alkalmával napközben sétálnánk, fürödnénk. Mi van ilyenkor A déli alvással? Ezen a nyáron sem merek elindulni vele sehová....Én vagyok csak ilyen előre pánikolós?
2015. máj. 1. 09:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ebből soha nem csináltam problémát, pláne nem egy 2 évessel. Ha kirándultunk, program volt, akkor nem aludt napközben és kicsit korábban feküdt este. Ennyi, nem olyan kicsi már, ezért nem ülnék a lakásban egész nyáron, neki sem lenne jó.
2015. máj. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha nem aludt nem volt nyűgös nagyon? Tényleg ki lehet hagyni alvást ennyi idősen?
2015. máj. 1. 09:19
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam az ilyen programokon a látnivalókkal, a stranddal, fürdéssel foglalkozik, nem nyűgös egyáltalán. Egy 2 évesnek semmi baja nem lesz, ha néha nem alszik ebéd után, gondolj bele, van olyan gyerek, aki nem is alszik már ebben a korban nappal. Ne legyél ennyire merev, menjetek, szórakozzatok, kiránduljatok.
2015. máj. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Èn mindenhova babakocsival mentem. De nem csak nyaralás alatt, sokszor ha elkellett mennem vásárolni is úgy idözítettem, hogy a babakocsiban aludt. Nyaralásnál vagy kirándulásnál meg föképp ott volt a szunyoka.


Ha felborul akkor majd beáll utánna.

2015. máj. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi mentünk, már a 11 hónapossal is. Ha úgy alakult, akkor a szálláson aludt ebéd után, mint ahogy itthon is. Néha csak 1-1,5 órával később, de volt pihenő. Máskor meg elaludt a babakocsiban. Ha nagyon nem aludt napközben, akkor korábban került ágyba este. Itthon meg helyreállt a dolog másnapra. Én nagyon napirend párti vagyok, de 7-10 nap kilengés még nem okoz káoszt.
2015. máj. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem csecsemő már semmi baja nem lesz. Enyémmel egész nap strandon meg kirándulni voltunk ennyi idősen egy percet nem aludt napközben. A nem beszélésnek mi köze ehhez?
2015. máj. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az enyém még életében nem aludt el babakocsiban úgyhogy mi egyszerűen kihagyjuk ilyen esetben az alvást (mondjuk kb. kéthavonta fordul elő, legtöbbször igyekszek úgy szervezni h tudjon aludni.) Este 1-2 órával hamarabb kéri h altassuk, tehát arra figyelni kell, hogy esti alvás előtt minimum 2 órával legyetek otthon, hátha feküdne korábban, ha nincs lehetősége akkor megy a hiszti.
2015. máj. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Majd alszik ha álmos a babakocsiban,mti meg érezzétek jól magatokat! Nem gondolod hogy rád férne 2 év után? Nem lesz semmi baja ha nem tud a gyerek pont délben aludni! Úristen! Mi lenne ha még lenne 2 másik gyereked? Ki se mennél a házból?. A gyerekeknek van egy nagyon jó tulajdonságuk hogy alkalmazkodóak! Ne adj Isten talán még jól is érezné magát a holiday-en! Ne pánikolj már!
2015. máj. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekeim különbözőképpen reagálták le ezeket a helyzeteket, de probléma egyikkel sem volt. A nagyobbik már ekkor sem rajongott a délutáni alvásért (3 éves korára sajnos le is szokott róla teljesen), ő vagy nem aludt délután, vagy ha mentünk valahová, akkor szundított egy kicsit az autóban. A kicsi meg olyan volt, hogy egyszerűen letettem a strandon az árnyékba egy pokrócra, és vígan aludt.

Úgyhogy én azt mondom, hogy a gyerek habitusától függ, milyen megoldást érdemes választani ebben a helyzetben, de csak ezért nem elutazni sehová nagy butaság lenne.

2015. máj. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen nem gond, ha kimarad a délutáni alvás. Nekem pl. a legkisebbem 1,5 éves korától nem aludt délután, cserébe este bedőlt az ágyba. Soha semmi hátránya nem volt belőle.


Ha fürödtök, a strandon, az árnyékban tud picit aludni, ha akar. Túra alkalmával esetleg háti hordóban is aludhat. Mindezt tapasztalatból írom, 4 iskolást nevelünk.

2015. máj. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!