Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti 1 évesetek szokott kapni...

Ti 1 évesetek szokott kapni tőletek vagy akár mástól csokit, vagy bármilyen édességet? Haggyátok hogy egyen ilyeneket?

Figyelt kérdés
Én nem szeretek és nem is adok itthon 13 hósomnak semmilyen édsséget,de van olyan ismerős aki hoz neki,főleg anyósom így szokott ilyeneket enni.Van amikor tiltom,de sajna olyanok hogy nem érdekli őket.A lényeg hogy szerintetek nem kell annyira tiltanom az édességtől vagy pont hogy jól teszem?Már én sem tudom mi a helyes.
2015. máj. 3. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:
nem adok neki csokit, viszont napi 1-2 szem kekszet, vagy madeleinet kap (amiben vagy lekvár, vagy kakaos krém van)
2015. máj. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én se adok neki, úgyis eljön majd az idő mikor ő kér addig meg nem fogom "csokival tömni" :) szerencsére nálunk rokonok tudják ha hozni akarnak valamit, akkor joghurtot-krémtúrót hozzanak mert nem adok csokit neki, nincs ebből gond, sütit azt adok neki, attól nincs "eltiltva" :)
2015. máj. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Eddig egyszer kapott. Anyám Milka nápolyi függő, legalább napi kettőt megeszik.Amikor náluk voltunk, akkor a lányom és a kutya odaült elé és mindkettő gúvadt szemmel nézte.

A kutyára mérgező a csoki, így ő eleve ki volt zárva, viszont anyám megkérdezte, hogy a lányom kaphat-e.


Egy körömnyi darabot letört belőle és odaadta neki. Gyerek örült, nem is kért többet, utána a papírjával játszhatott kicsit.


Ilyen mennyiségben nem gondolom károsnak. Nem akarom hermetikusan elzárni a cukor elől, de kifejezetten nem is etetem cukros dologgal. Néha úgyis be fog csúszni neki. Ha alapvetően nem cukrot eszik cukorral, nem hiszem, hogy nagyon deformálná az ízlését.


Sót viszont még nem kapott, kivéve azt a minimális mennyiséget, ami a tápszerben/bébiételekben van. Ha főzök, nem sózom meg, kiveszem az ő adagját, aztán utána tolom rá a teljes fűszerezést (elég durván fűszerezünk mindent, szóval amúgy se neki való lenne).


Anyóssal inkább azt a részét kellene megbeszélni, hogy a gyerek előtt ne vegye semmibea kéréseteket, akármiről is van szó. Ez inkább nevelési elv, nem a csokiról szól.

2015. máj. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem. 1 évesen kezdtem túrórudit (Piros pöttyöst) adni, de legtöbbször leettem a csokit róla...

Szóval semmilyen édességet nem adtam akkor. Most 2 éves, mértékkel ehet, de igyekszem normálisat adni neki.

Amit hoznak a rokonok, azt mindig megköszönöm, és elteszem a szekrénybe, hogy majd később megkapja. Aztán vagy így lesz, vagy nem.

A legjobb nasi a gyümölcs, vagy kompót.

De nem édesszájú a fiam szerencsére, így nincs gond a "túladagolással".

2015. máj. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kloetta ***** válasza:
Csokit nem kapott mèg, szintén 13 hónapos. Húsvétkor a kinder tojásból egy kis darabot, a túró rudiból kicsi bevonót id szokott kapni. Nálunk sűrűn süt a család, sütiből heti 1-2 szer kap kicsit. Pl piskótás, gyümikrémes, kekszek.
2015. máj. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én mindig engedtem neki a csokit, és az egyéb vackokat, de csak azért, hogy ne tartsa különlegességnek. Már 16 éves, de nem is édességfüggő. Előbb kér rántott zöldségeket, mint csokit, vagy süteményt.
2015. máj. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igaza van az utolsónak, a tiltott gyümölcs édesebb. Én sem tömöm azzal, de ha valaki hoz neki vagy megkínálja, akkor engedem, csak szólok, hogy csak keveset. Ha az apukája eszi, akkor kinézi a szájából. Szintén ad neki 1-1 falatot.
2015. máj. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam 2 éves, húsvét óta eszik csokit, előtte elvétve kapott csak 1-1 kinder csokit, kb havonta egyszer.

1 évesen nem engedtem hogy csokit egyen, a nagyszülők tejszeletet vettek neki, azt evett párszor aztán kiderült hogy laktózérzékeny így az is elmaradt.

Nálunk inkább a kekszevés megy, jóreggelt keksz vagy bármilyen zap-teljeskiörlésű keksz.

Sütikből alkalomkor kapott, szóval annyira azért nem tiltottam az édességet, egyszerűen csak nem akartam hogy már 1 évesen csokikat egyen.

2015. máj. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!