Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A mellkas körfogatának mérésév...

A mellkas körfogatának mérésével mit követnek figyelemmel?

Figyelt kérdés

A súly/hossz mérését értem, ha az elmarad vagy túlzott, az fejlődési rendellenességre utalhat vagy túletetésre/alultápláltságra.

A fejkörméretet is, az az agy fejlődését, kapcsolódó esetleges betegségeket nézi (kisfejűség, stb.)


De a mellkas növekedése mit mutat? Ha nem megfelelő, az milyen betegségre utalhat?


A kérdés elméleti, csak pont ma mérték végig a lányomat és elfelejtettem megkérdezni az orvost, viszont fúrja az oldalamat :)


2015. máj. 8. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nézhetik a fej/mellkas körméret arányát is, mert így esetleg könnyebb észrevenni a fejkörméret nem megfelelő változását, hiszen önmagában a fejkörméret adata nem mindig meghatározó egy egy betegségre, anomáliára.

De ez csak egy tipp.

2015. máj. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vizfejusegnel ilyet talaltam:

- A gyanút felkeltheti laikusok számára is az, ha a fej gyorsabban nő, mint az egyéb testrészek. Széles homlok, tömegesebb koponya. A fejkörfogat szinte napról napra nő. (A fejkörfogat minden újszülöttnél nagyobb, mint a mellkörfogat, de csecsemőkorban a fejkörfogat lassabb növekedése miatt pár hónapos korra már a mellkörfogat a nagyobb.)

Tehat nyilvan aranyokat neznek, meg eszembe jutott a tolcsermell, bar az szemmel is lathato.

2015. máj. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szerencsére a lányommal nincs semmi gond, csak utólag jutott eszembe, hogy vajon a mellkas körméret miért volt fontos. De köszönöm a válaszokat, ezek szerint a fej/mellkas arány jelezhet anomáliát.
2015. máj. 8. 10:07
 4/4 anonim ***** válasza:
meg szerintem a súlyarányok miatt. nekem jó húsban van,meg is jegyezték a mellkasmérésnél,hogy kis husis
2015. máj. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!