Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hat hónapos kisfiam még csak...

Hat hónapos kisfiam még csak háromszor fordult hasról hátra. Imád hason lenni, de ha megunja, akkor sír vagy leteszi a fejét pihenni. Mit csináljak, hogy kedvet kapjon a hátraforduláshoz? Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalat?

Figyelt kérdés
Egy hete volt hat hónapos a kisfiam. 2 hónapos kora óta 5,5 hónapos koráig jártunk Dévény tornára feszes izomzat miatt - a fejlődésneurológus azt mondta, amikor megvizsgálta a kisfiamat a napokban, hogy minden rendben van, már nem feszes az izomzata, így a tornásszal is egyeztetve már nem visszük tornára. A kisfiam 4,5 hónapos kora óta gyönyörűen át tud fordulni hátról hasra. Azonban a hasról hátra fordulást még csak háromszor csinálta. Teljesen kétségbe vagyok esve, hogy nem-e kellene visszavinni tornára. Karban még sokszor hátrafeszíti a kezét, de igazából ez akkor elvileg már csak megszokás. Ti mit csinálnátok a helyembe? Hogyan lehetne "kinevelni" belőle ezen szokását?
2015. máj. 8. 12:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, az a legliberálisabb elvárás, hogy 6 hós koráig legalább az egyik irány folttul menjen, a te babádnak megy, és ha a másik irányt is csinálta már, akkor azt is tudja, csak vmiért nem szereti. Nekem mindkettőnek később jött be a hasról hátra, mint a hátról hasra, és a kisebbik a mai napig olyan kis béndzsán csinálja, pedig már 2 éves lesz, mondjuk én Dévényeztem vele 16 hós koráig, neki gyenge volt az izomzata. Próbáld motiváltagni valamivel, de szerintem majd ráérez, hogy milyen vicces, hogy el tud gurulni a szoba egyik végéből a másikba, és eléri, amit szeretne.
2015. máj. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szabad ennyire izgulnod.Az én tesóm 9 hónapos koráig nem csinált semmit.Ezalatt azt értem hogy sehova nem fordult nem mocorgott csak feküdt mint egy darab fa.Aztán egyik nap felült felállt mintha ez lenne a normális.

Nyugodj meg minden menni fog a maga útján.

De ha vitted tornára ott nem mutatták meg hogy hogyan tudod te is tornáztatni?

2015. máj. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem kellene ennyire aggódnom... Próbálkozom, csak néha elfog a túlzott aggódás. Pedig tudom, hogy ez és a sürgetés nem tesz jót neki.

Mutatott egy-két gyakorlatot, azokat csináljuk.

2015. máj. 9. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!