Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetek jó anya, vagy inkább...

Lehetek jó anya, vagy inkább ne is vállaljak gyereket?

Figyelt kérdés
Magamtól sosem akarnék gyereket (28 vagyok). A párom -akit mindennél jobban szeretek- hihetetlenül önzetlen, csodálatos, családcentrikus ember, nem tudja elképzelni az életét gyerek nélkül. Mellette még bele is mernék vágni. Unokahúgom 11 éves, hihetetlenül okos, vagány, jószándékú, jópofa kislány, kicsit magamra emlékeztet, nagyon szeretem. Az értelmes 6 fölötti gyerekekkel jól el vagyok, még azt is el tudom képzelni ahogy olyan "családos" dolgokat csinálunk. :) Azonban ami előtte van hihetetlen módon taszít: a szülés, a terhesség, hogy egy parazita élősködik bennem, a szoptatás, ha elképzelem, hogy terhes vagyok, csak egy nagy bálnát látok, de egyébként is visszataszítónak tartom a terhes nőket... Az hogy 3 óránként etetni kell, bár tuti, hogy nem szoptatnám, csak tápot kapna, és belegondolni is szörnyű, hogy 3 évig csak zsíros haj-szaros pelenka- gyerekbőgés foglalna le. Ha bele gondolok elmegy a kedvem az élettől. Tudom, hogy ahhoz, hogy a későbbiekben normális gyerekem legyen, a kezdetekben is odaadónak kell lenni, de én biztos nem lennék erre képes. Eszembe jutott az adoptálás is, de a párom inkább nem vállalna gyereket, minthogy ne az "ő vére" legyen... Nos nagyon a gyerekvállalás korában vagyok már, a körülöttem lévőknél a csapból is ez folyik, és ha felmerül a téma, a párom csak lemondóan annyit mond, hogy te úgysem akarsz gyereket... Arra gondoltam, jobb volna, ha találna egy olyan nőt, akivel lehetne boldog családja :/ Volt valaki hasonló bébiláz-gyűlölő helyzetben, úgy, hogy jó anya lett belőle?
2015. máj. 9. 16:03
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
44%

Nem tudom mi játszódhat le benned, de a saját gyerekedre hogy tudnád azt mondani, hogy egy parazita élősködik benned?!

Igen sokan híznak a terhesség alatt én is 25kg-ot híztam, úgy be voltam vizesedve, hogy tényleg úgy néztem ki mint egy bálna, de ez egy időszak. Utána szépen lemegy.

A szoptatás pedig a legjobb dolog, hogy a baba és közted kialakuljon a kapocs.

Inkább ne vállalj addig gyereket, míg ezeket így látod.

Ha viszont tényleg nem akarsz és a párod nagyon szeretne akkor jól gondold át a kapcsolatotokat.

2015. máj. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
67%

Ha szereted a párod, akkor engedd el, hadd legyen boldog olyannal, aki nem a testében növekvő parazitaként tekint az ő gyermekére. Nem hiszem, hogy ekkora ellenérzésen túl lehet lépni, ha mégis szülsz, jó eséllyel a gyerekedet teszed lelki nyomorékká ezzel.

Bocs, én nem ítéllek el, nem tehetsz róla, hogy ilyen vagy, de képtelen vagyok átérezni ezt a lelkiállapotot.

2015. máj. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
43%
Fura dolgokat mondasz..valahogy nem tudom elhinni, hogy ezt tényleg így gondolod!
2015. máj. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Mármint a terhességgel kapcsolatos érzéseket?
2015. máj. 9. 16:18
 5/41 anonim ***** válasza:
49%

Persze én sem ítéllek el emiatt, csak számomra is felfoghatatlan és elképzelhetetlen, hogy egy nő így gondolkodik.

Pedig van ilyen.

1# voltam.

2015. máj. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
60%

Jobb, ha nem vállalsz!

Egy nőnek sem szabadna, ha csak a párjának akar, nem pedig magának is, mert valóban rengeteg lemondással jár, rengeteg áldozattal, és még azt is megviseli, aki nem így gondol rá, mint te.


És én se ítéllek el, amiért így látod a világot, nem akarhat mindenki gyereket.

Az lenne elítélendő, ha ilyen hozzáállás mellett mégis belevágnál, mert csak a gyerek szívná meg.

2015. máj. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
72%

Ejha,azért ez a "parazita élősködik bennem" mondat NAGYON erős volt!Nem ítéllek el félre ne értsd,mindenki más,sajnálom,hogy ezt kell mondanom,de ne vállalj gyereket,a húgomnak sose volt sok türelme a gyerekekhez,de azért nem érzett így ahogy most te,lett egy kislánya és nehezen boldogul,mert már egyáltalán nem szeret vele lenni,egyszerűen idegesíti a saját gyereke,pedig ő azért viszonylag boldogan vágott bele.

Egyáltalán nem tartom valószínűleg,hogy ilyen ellenérzések mellett boldogan nevelnéd azt a csöppséget,ez neki se és neked se lenne jó.

2015. máj. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok, nem akartam senkit megbántani sem a kövérséggel, sem a parazitával, csak ha erre kell gondolnom hihetetlenül kétségbeesek, és nagyon eltúlzóak az érzelmeim :/ De tény, hogy nem jelent akkora eufóriát a gondolata, mint az anyatípusú nőknek... A párom figyelmét erre sokszor felhívtam már, de mintha nem akarna erről tudomást venni :(
2015. máj. 9. 16:42
 9/41 anonim ***** válasza:
58%

Én megértelek, én sem vagyok hajlandó soha szülni, és kisbabával nyűglődni.

Esetleg örökbefogadás? Én gondoltam rá, mert az olyan 4 év feletti gyerekekkel már jobban elvagyok. A kisebbek taszítanak.

29/N

2015. máj. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
81%

Ne aggódj,szerintem senki nem haragudott meg rád,mert néha kicsit durvábban fogalmaztál:)Csak akinek van babája,azt érzékenyebben érintik az ilyen dolgok,mivel nekünk ők a pici kincseink és így nehéz beleélni magunkat a helyzetedbe:)

7-es voltam:)(négy gyermekem van)

2015. máj. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!