Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabám 3 és fél hetes,...

Kisbabám 3 és fél hetes, anyatejes baba. Öt nap alatt 400 grammot hízott. Ez mennyire gyakori? Úgy tudom 150 grammot szoktak hízni 1 hét alatt a babák.

Figyelt kérdés

2015. máj. 10. 22:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Ezek szerint a babád nem olvasta azt a könyvet.
2015. máj. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha ezt így folytatja, akkor közel 2.5 kg-ot hízna egy hónap alatt. Ha meztelenül, pelus nélkül mértél ilyen hízást, akkor szerintem cserélj elemet a mérlegben.
2015. máj. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ugyanazzal a mérleggel mérted? Ez inkább mérési hibának tűnik.
2015. máj. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
2 hete cseréltem elemet, a mérlegnek semmi baja!
2015. máj. 10. 22:55
 5/13 A kérdező kommentje:
Ugyanaz a mérleg, mindkét mérés esti, meztelen súly.
2015. máj. 10. 22:57
 6/13 anonim ***** válasza:
64%
Nem kell minden nap mericskelni. Egy honaposan kell merni, akkor kiderul, hogy a szuletesi sulyahoz kepest mennyit hizott. Azert felesleges minden nap, vagy nehany naponta, mert egy nagyobb kaki es maris 200 lesz a 400 grammbol. Havi egy meres eleg. Abbol ki lehet kalkulalni a heti atlagos hizast.
2015. máj. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
Hát igen, felgyűlt béltartalom elég masszívan félre tudja vezetni a mérleget.
2015. máj. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Adrienn0122 ***** válasza:

Valóban lehet, hogy ebben a mérésben benne van egy nagyobb adag pisi-kaki. Viszont, amiről nem esett szó, az az, hogy ezt az egy hét alatt 150 gramot szoktak hízni a babák - dolgot rosszul tudod. Az, hogy mennyit gyarapodik, sok egyéb apróság mellett függ attól, hogy milyen súllyal született, fiú vagy lány, mennyi idős, és hogy kizárólag és igény szerint anyatejes vagy pótlást is igényel vagy kizárólag tápszeres. Mivel írtad, hogy anyatejes, azt javaslom, hogy nézd meg az alábbi súlytáblázatokat és görbéket:


[link]


Érdemes a cikket is elolvasni. És itt is fontos az, hogy minden szám csak egy átlag, ettől való bizonyos mértékű eltérés normális. Még annyit tennék hozzá, hogy a kezdeti rohamos gyarapodás folyamatosan lasabb ütemben, aztán kb. 3 hónapos kor körül kifejezetten csökkenni fog, nem kell majd megijedni.

2015. máj. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
és mikor kakilt utoljára? biztos vagy benne,hogy a mérleged jól működik? pelus nélkül mérted? szerintem ha kakilt,evés előtt mérd meg pelus,ruha nélkül újra. mindenképp kb akkor mikor üres a gyomra,így a tiszta súlyát kapod
2015. máj. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

2. vagyok, akkor ez igen! Lehet egyszeri kiugrás. Azért említettem az elemet. ,mert mi jártunk így, bár akkor összevissza, hol többet, hol kevesebbet mért.

Az én kislányaim egyébként soha nem hízták meg az első 3 hónapban a 150g-ot. Általában jóval kevesebbet, egyszer volt, hogy 25dkg-ot mértem, de akkor evett pont fürdés/mérés előtt.

2015. máj. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!