Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tartjatok rossz dolognak,...

Nem tartjatok rossz dolognak, kegyetlensegnek, hogy Magyarorszagon egy ujszulott elete elso par napjat nem az edesanyjaval tolti, hanem egy megorzoben?

Figyelt kérdés
Haromorankent viszik etetni oket, holott a tej beindulasa erdekeben egesz nap a cicin lenne a helyuk. Plusz igy elete elso par napjat nem az anyukajaval tolti, hanem lehet, hogy pl egesznap sir, ki tudja, hogy hany babara van mennyi gondozo. Valoszinuleg a pelenkacsere is orara megy, nem pedig akkor cserelik, amikor kakis/pisis. Nem tartjatok ezt rossz dolognak? Hogy a sajat gyereketeket ti csak haromorankent kapjatok meg, egyebkent meg ki tudja mi van veluk?
2015. máj. 10. 23:26
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül igaz, amit írtál. Én Budapesten szültem, tavaly. Szülés után rögtön mellere tehettem, majd elvitték, amíg engem rendbe raktak, és kb. két óra múlva már velem volt, éjjel-nappal. Ez már régen nincs így Magyarországon.
2015. máj. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
82%

1-2 elteltével kell non stop szoptatni csak, mert addig az újszülött rengeteget alszik és szükséges is neki kiheverni a születés fáradalmait, a 3 órás rendszer nagyon is megfelelő, kevés tejesek esetén jobb ha 2 óránként van mellen

mindenkinek odaadják a babát, csak azokat viszik csecsemőosztályra akikkel baj van, nem volt jó a CRP-je, stb, antibiotikumozni kell egy hétig, esetleg lámpázni stb.

2015. máj. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
62%
*1-2 hét elteltével
2015. máj. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
De ezert nem kellett extra penzt fizetni? 10-20.000ftokat a VIP szobaert? Vagy egyszeruen csak lehet ezt valasztani?
2015. máj. 10. 23:34
 5/42 anonim ***** válasza:
100%

Ma Magyarországon pont az ellenkezője a tendencia. Azaz egyre több olyan kórház van, ahol napi 24 órában az anyukával lehet az újszülött.

Mindkét gyermekemet a budapesti Bajcsy kórházban szültem. Szülés után azonnal szoptathattam és csak egy gyors fürdetésre vitték el őket, aztán visszakaptam őket és azóta is sülve-főve együtt vagyunk:-)

2015. máj. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok. Nem vip-szoba volt, hárman voltunk anyukák egy szobában, és mindenkivel bent volt a babája is. Ez az alap.
2015. máj. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.

Állami kórházban szültem, az ügyeletes dokinál. Semmit nem kellett fizetni. 2 ágyas szobában voltunk a lányommal. Budapesten már szinte az összes kórház, bababarát. Vidéken nem tudom mi a helyzet, de szerintem ott is így van.

2015. máj. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
64%

Én nem babaaratban szültem, de kovezzetek meg, direkt! Mert tudtam, hog császár lesz. Tapasztalatból tudom, hogy császár utan a bababaratban alig várják, hpgy leteljen a 12 óra, odadobjak a gyereket es rád se néznek, csak vizit előtt..

Szoval nem bababaratban voltam, de vip szobában. Ha szerettem volna, kikerhettem volna bármikor. Utolsó nap éreztem úgy magam, hogy tisztességesen el tudom látni a babát, de akkor besargult, igy felesleges lett volna kikernem. MMasnap pedig jöttünk haza. 3 napot voltunk bent.

Én nem éreztem rossznak a rensrendszert. A 3 óra pedig ott nem volt szentírás. Volt jikor óránként hozták, mert feleredt, volt mikor 4 órát aludt...

tehat, mikor ébren volt, velem volt. Mikor elaldt, elvittek es en is aludtam.

2015. máj. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
90%
Őszintén? Én is császáros voltam, örültem,hogy élek utána. Ha szép, ha nem, engem annyira akkor nem zavart,hogy nem volt egész nap velem. Tudtam,hogy ott van utoljára lehetőségem "normálisan" pihenni, mert itthon már nem lesz segítség, csak a férjem.
2015. máj. 11. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
52%
Én Zalaegerszegen szültem, itt is velünk vannak a babák egész nap, nem három óránkénti etetés van. De én az elején nem kaptam meg a babám,mert állandóan leesett a cukra, azt mérték, pótolták neki, de így nyugodtabb voltam, mintha odaadták volna és szerencsétlenkedtem volna szegénnyel. Így is bemehettem hozzá, ha a akartam, de csak aludt bogaram az alacsony cukor miatt. Egyébként ez a bababarátság nagyon megterhelő szerintem. Én nem bántam volna, ha legalább éjszakára be lehet adni. Az ember az egyik legmegterhelobb megpróbáltatásán van túl mind testileg, mind lelkileg, és utána megkap egy újszülöttet plusz még a szobatársak babáit, tuti fix a teljes kimerültség mire hazaérsz, mert napokig csak.1-1 órát tudsz aludni, mert mindig van egy gyerek, amelyik felsír, akinek vizeletmintához zacskót cserélnek és még sorolhatnám. Én utolsó éjjel olyan rottyon voltam, hiába feküdt tőlem 30 cm-re a fiam, nem hallottam, hogy sír, a szobatársaim keltettek fel, de ők meg halálra voltak rémülve, hogy valami bajom van, hogy nem ébredek fel.
2015. máj. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!