Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor érdemes 4-5 napot a...

Mikor érdemes 4-5 napot a nagyszülőknél hagyni?

Figyelt kérdés

Most egy éves. A nagyszülőkkel hetente-kéthetente találkozik, naponta "beszélnek" Skype-on. 1-2 napot már vigyáztak rá, semmi probléma nem volt.

Alapvetően barátkozós típus, ha valaki foglalkozik vele, mi le vagyunk tojva.


Nagyszülők rágják a fülünket, hogy hagyjuk náluk néhány napra (tökéletesen ellátják, jó helye lenne).

Mikor érdemes először próbálkozni ezzel?


Nyár végén tervezzük, hogy pár napra külföldre utaznánk, ahová őt nem vinnénk, ezért is szeretnénk korábban tesztelni, hogy miként viseli.


2015. máj. 11. 14:11
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
:(((((((((((((((((((
2015. máj. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Nyugodtan próbálkozhattok most is. Milyen messze vannak amúgy? Mert legrosszabb esetben legfeljebb értementek :)

Egyébként ez gyerekfüggő.

Amúgy nagyon szerencsések vagytok, hogy vannak nagyszülők, és örömmel vállalják az unokázást akár több napra is!

2015. máj. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Már nyugodtan ott lehet hagyni ennyi idősen, főleg így, hogy közvetlen, rendszeres a viszony és már volt is náluk pár napot.
2015. máj. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Először 1-2 nappal próbálkoznék, nem 4-5-el, ha az megy, akkor meg lehet próbálni a 3-4 napot, vagy a 4-5 napot is.
2015. máj. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam, az 1-2 napon már túlvagyunk, semmi gond nem volt.

Két és fél óra lenne kocsival. Amikor 1-2 napra hagytuk ott, akkor a közelben voltunk, de nem volt ránk szükség.

2015. máj. 11. 14:29
 6/9 anonim ***** válasza:
24%

Egy éves gyereket eszembe nem jutna napokra másra bízni.


Majd talán 5-6 évesen. Az én fülemet rághatnák a nagyszülők.

2015. máj. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó, te tudod mit jelent az a szó, hogy család? A gyerek a családnak a része. A nagyszülők is. Ha fiatalos, szerető nagyszülei vannak a gyermeknek, akikkel rendszeres a kapcsolat, a gyerek kötődik a hozzájuk, elvan velük, jól érzi magát velük, akkor mondjon nekem valaki olyan indokot, ami miatt nem lehetne rájuk bízni 4 napot...!

Mediterrán népeknél, keletieknél, afrikában, de még az északiaknál is ez teljesen természetes, hogy a család összetart és a nagyszülők is unokáznak, vigyáznak a gyerekekre.

Semmi baja nem lesz tőle, ha időnként pár napot náluk van.

2015. máj. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
19%

Utolsó, te minden ilyen kérdésnél megtalálsz engem:) Kötekedj mással.


Igen, tudom, mi a család, már neked is megírtam pár hete, van 3 gyerekem. 6, 12 és 15 évese.

Nem igényeltem soha a kicsi gyerekeim nélkül tölteni napokat. Szerencsére a férjem sem.

Ma már más, pénteken a 3 gyerek a mamánál aludt. De ez nem rendszeres. Ja, és anyu egy percre lakik tőlünk.

2015. máj. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hmm, tudtommal ez az oldal anonim és van több azonos százalékú válaszoló is..

Csak azért, mert fogalmam sincs, hogy ki vagy, nem is érdekel.

Egyetlen anyával sem értek egyet, aki kisajátítja a gyerekeit. Neked nincs igényed külön programra, másnak meg van. Ennyi.

2015. máj. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!