Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam májusban lesz 2...

A kisfiam májusban lesz 2 éves. Szeretnénk egy kistesót is, de az anyagiakat is szem előtt kell tartanom. Ha most lennék terhes, mennyi pénzt kapnék?

Figyelt kérdés
A Gyedem 85000 ft+ 12200 ft a családi? Hogy járnék jobban? Visszamenjek egy évet dolgozni? Hol lehet ennek utána nézni?
2010. febr. 24. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A családi pótlék egyből megugrik 26600 Ft-ra.

Ha nem mész vissza a két gyerek között, akkor a mostani érvényes munkaszerződésed lesz a tgyás és a gyed alapod. Azzal a megkötéssel, hogy ebben az esetben a tgyásnak is ugyanannyi a maximuma, mint a gyednek.

Ha visszamész dolgozni, akkor kell, hogy kapj a cégnél átlagos fizetésemelést. Ez alapján veszed ki a szabikat. Ha elmész táppénzre, akkor a táppénzed alapja a mostani gyed alapod (nem a gyeded, hanem a gyed-alapod) lesz. Ha legalább 180 napot dolgozol (vagy szabin vagy, de táppénz nem számít bele), akkor az új béred szerint lesz az új tgyásod, gyeded. Viszont ha kevesebb, mint 180 bérezett napod van, akkor ugyanúgy az aktuális szerződésed lesz a tgyás, gyed alapja, de mindkettő esetben maximalizálva.

2010. febr. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kislányom is májusba lesz 2 éves:), csak én már áprilisba szülők:)!

Nekem azt mondták, ugyan annyit fogok kapni, mint az elsővel kb. nekem is ennyi!

Ja 2 gyerek után már egy picivel több lesz a családi pótlék.

Ahogy érzed, ha visszaakarsz menni dolgozni akkor menjél, de ha nem akkor remélem nektek is hamar jön a kistesó!!

Üdv egy 21 hónapos lányka anyukája, aki 31 hetes kismama is.

2010. febr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szívem szerint nem mennék vissza! Csak hát a Gyes bruttó 28500 ft, ebből nem lehet megélni. (60000 ft-tal lenne kevesebb pénzünk minden hónapban. Ezért beszéltük apával, hogy akár jöhetne is a kistesó, így nem is kellene a 2 évesemet bölcsibe rakni. Csak ez a pénz...
2010. febr. 24. 15:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Második válaszoló vagyok, mi emiatt vállaltuk be, a kis korkülönbséget, meg nem is akartunk nagyobbat se nagyon.

Igen, ha Te most esnél teherbe, akkor gyes közepe vége felé születne meg és tényleg 60000 ft kiesés, az nagy pénz!

Ezt nektek kell eldönteni, hogy visszamenjél dolgozni, vagy bevállaljátok, hogy kevesebb lesz a pénzetek, amíg meg nem születik a kistesó!

Sok boldogságot kívánok addig is, biztos találtok egy jó megoldást!

Üdv a lassan két gyermekes anyuka.

2010. febr. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha legfőképp a gyeses éven múlik a dolog, akkor érdemes megbeszélned a munkáltatóval, hogy vegyen vissza, de a szabi kivétele után egyből mész táppénzre. Anyagilag ez a legjobb. Hiszen te kapod a szabis időszakra a rendes pénzt, a táppénzes időszak a fizetésedtől függően még akár jobb is lehet, mint a gyed. És mindezek közben apának átadod a gyest, így az is megy a családi kasszába.
2010. febr. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2010. febr. 25. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!