Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy viszonylag jó barátnőm...

Egy viszonylag jó barátnőm csomó olyan képet mutatott 2 hónapos babájáról és a fb-ra is töltött fel ilyet, amin ülteti. Ti szólnátok valahogy finoman, hogy ezt tilos csinálni?

Figyelt kérdés
(pl. párnákkal körbe van rakva a baba, vagy a kanapé háttámlája támasztja ki és 2 oldalról párna).
2015. máj. 15. 10:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%
mondjuk így őszintén: az ortopédus azt mondta, hogy nem szabad ültetni...
2015. máj. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
29%
Én úgy gondolom, hogy mindenki a sajátjáért felelős. Ismerőst láttam már kifele hordozni (szintén facebook-on), de nem szóltam. Ha képes volt annyira utánanézni a dolgoknak, hogy így köti fel a gyerekét, akkor nem hiszem, hogy túlságosan érdekelnék a részletek. A felelőtlenség már most meglátszik sajnos a szülőkön.
2015. máj. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
46%

En nem szolnek, mert nem hiszem el, hogy nem tudja. Tudja csak nem erdekli, mert milyen cuki, hogy ul. Aztan meg te leszel a szemet, hogy megjegyzed. Persze sajnalatos, de mennyi mindent megcsinalnak, amit nem szabad.


Jartatni sem szabad, amig nem birja el a kis laba megis megcsinaljak, mert jajj o tartom en az o sulyat. Ja meddig es mennyire. stb stb. nem szolnek.

2015. máj. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
41%

Had kérdezzem már meg.... Pontozás ide vagy oda...

Rossz szülő ide-vagy oda...


Mi a fene közöd s közünk van hozzá???

2015. máj. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
65%

Nem véletlenül támasztja ki párnákkal stb.

TUDJA,hogy nem tud ülni és azt is,hogy nem jó neki.


Így én sem szólnék,bár nagyon idegesítene a gyerek miatt:(

Ez a versengés megy az agyamra!


Ismerősnek 3 héttel nagyobb a babája mint az enyém.

Már fél évesen kompba tette,hogy majd meglátod 9hósan menni fog! felkiáltással.

Én egy pillanatra sem tettem kompba és sosem erőltettem.

Az ő babája lábujjhegyen császkál,az én babám teli talppal körbejárja a járókát.

Ebből is látszik,hogy mivel erőltetve volt nem tanulta meg,hogy hogyan kell állni és járni majd.

2015. máj. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok. én őszintén szólnék neki, egyrészt ha jó barátnőd, nem hinném hogy megsértődik.

másrészt oké, hogy nincs közünk hozzá, és általában nem is szólok bele soha senki más gyereknevelésébe, de több barátnőmnek is volt, hogy újat mondtam azzal, hogy nem szabad ültetni, mint ahogy ülésbe húzni sem, kimondottan sokszor húzgálták ülésbe, mert egyszer kétszer látták a védőnőtől, és azt hitték, hogy akkor ezt folyamatosan kell csinálni.

én nem vagyok benne biztos, hogy a barátnőd tisztában van vele hogy nem szabad ültetni, és biztos hogy szólnék neki.

2015. máj. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%

Annyira utálom ezt a hozzáállást, hogy mindenki kényszeresen bele akar szólni, hogy a másik hogy neveli a gyerekét. Már terhesen is a tököm kivolt az ilyen nőkkel, akik megmondták, hogy mit ehetek meg mit nem, hová mehetek és hová nem. És miután megszületett a baba, ez megsokszorozódott. Most már azt is mindenki jobban tudja, mikor menjek WC-re.


Egyszóval: hagyd békén. Felnőtt ember, azt csinál, amit akar.


Másrészt valószínűleg a fotó kedvéért ültette, és nem ül egyhuzamban egész nap a gyerek.

2015. máj. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%

egyébként meg kimondottan idegesít a SEMMI KÖZÖD hozzá hozzállás - indokolt ezt így kinyilvánítani mikor az anyós kotyog bele valamibe, vagy beszólnak amiért a gyereken lukas a nadrág vagy mittudom én. Na de egy ilyen helyzetben, ahol a gyermek egészsége a tét, hol marad a segítőkészség az emberekben, hogy esetleg felhívják a figyelmet egy olyan egészségügyi kockázatra, amiről az anyuka nem tud, mert külön nem mondta neki az ortopédus, és esetleg nem ül a GYIK előtt és nem tudja hogy nem szabad ülteni??

Válasszuk már külön a tudálékosságot és a segítőkészséget.

1-es még mindig.

2015. máj. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%

7-es, részben igazad van, elfogadom, én is utálom ha beleszólnak a dolgaimba...de nem olyan kérdésekben, amikről esetleg nem tudok, és jó lett volna ha mondják...

pl mindenki cseszegetett amikor a babám szoptatni próbáltam és nem volt tejem kéretlen tanácsokkal...de azért néhányat hasznosítottam belőle és milyen jól tettem mert ennek köszönhető hogy nem ment el a tejem. ha a saját fejemre hallgatok és nem az okoskodó anyósra, aki azért 3 anyatejes babát felnevelt...köszönöm neki hogy nem úgy állt hozzá: mi közöm hozzá

2015. máj. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Valószínű a gyerek nem fél nap ült párnákkal kitámasztva, hanem valamiért akartak olyan képet róla, ahol ül, de mivel nem tud még egyedül ülni, kitámasztották. Attól a 10 másodperctől, amíg elrendezik és lefotózzák nem lesz semmi baja a gyereknek. Nem cukorból van.
2015. máj. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!