Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez korrekt a párom részéről?

Ez korrekt a párom részéről?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok 2 gyerekkel immáron a 4. éve. A nagyobbik sajátos nevelési igényű, sokat kell vele foglalkozni. A pici pár hónapos. Egész nap ugrálok, takaírtok, főzök, bevásárolok, mosok, fejlesztek stb. Estére kipurcanás 8 után. Lefektetem őket. A házimunka egy kisebb része kb 40 perc ilyenkorra marad (pl konyhai elpakolás maradéka)

Vannak alkalmak, amikor arra van erőm, hogy bedőljek az ágyba és a párom rendezkedik max 30 percet, amin mélységesen fel van háborodva. A kiakadás indoka az, hogy ő akkor tovább dolgozik időben, mint én.

Van, amikor persze ő megy aludni hamarabb és akkor rám marad minden. Itthon alig végez házimunkát és emiatt a kevés miatt is tiltakozik.

Nagyon rosszul esik az egész, mert kicsinyesnek érzem...


2015. máj. 15. 14:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Akkor ezt meg kellene beszélned a pároddal. Nagyon szép, hogy itt most kipanaszkodtad magad, de mi akármit mondunk, nem fog segíteni.
2015. máj. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fürdessen, addig pakold el a konyhát. Aztán ülj le, ha elaludtak, olvass, fürödj, netezz, tv-zz. Ne pakolássz este.
2015. máj. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Vilcsianyuja ***** válasza:
Annál okosabbat én se tudok írni, mint az előző: próbáld meg rátestálni a fürdetés-estimese-altatás szertartását, az mégse házimunka, meg a gyerekeivel lehet apuka, miközben te elvégzed a "piszkos munkát". Egész nap te vagy velük, ennyit tényleg átvállalhatna a párod. És próbáld meg leegyszerűsíteni az esti pakolás munkafolyamatát. Ha te 40, ő meg 30 percet pakolászik, az összesen 1 óra 10 perc! Azalatt már egy kisebb lakást kompletten ki lehet takarítani! A mosogatás nem tarthat eddig! Próbáld meg leegyszerűsíteni, vagy emészd meg, hogy a saját egészséged érdekében egy kicsit nagyobb a rendetlenség a lakásban.
2015. máj. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!