Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit hízik babátok 7-8-9...

Mennyit hízik babátok 7-8-9 hónapban?

Figyelt kérdés
Az enyém, 160-280-260. A doktornő szerint kevés, kardiológiára akart küldeni, de mondtam, hogy oda nem viszem. Aztán itthon gondolkodtam és arra jutottam, hogy ha nem jó a hízás mértéke, akkor inkább gasztroenteorologushoz kellene inkább vinni. (nem?)
2015. máj. 15. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát most direkt elmentem megnézni neked a kiskönyvben pontosan: 6. - 7. hónap között 260 gramm, 7-8 között: 340 gramm, 8-9 hó között: 280 gramm. DE! 5 és 6 hónap között mindössze 40 grammot hízott. Akkor felírt tápszert + elkezdtük a hozzátáplálást.

Nekem azt mondta a doktornő, hogy ne aggódjak, mert most hogy már izeg-mozog, mászik, stb. lelassul a gyarapodás üteme, és ez normális.

De nyilván az orvosotokra kell hallgatnod, így ha kivizsgálást javasol szerintem vidd el a babádat, az a biztos. Miért nem akarod ennyire a kardiológiára vinni? (Egyébként az én babámat vizsgálták kardiológián, mivel a férjemnek volt gyerekkorában egy szívműtéte, és hogy nem örökölte-e. Csináltak egy EKG-t, egy szívultrahangot, és megvizsgálta a doktornő, ennyi..)

2015. máj. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az enyém is max ennyit hízik az utóbbi hónapokban, 10 hós most, lány, már írtak neki sinlacot is, azt mondták majd egy éves korára meglátjuk mi legyen...aggaszt, alig eszik mostanában ráadásul és fogalmam sincs mi a baj, mert jó kedélyű baba, semmi allergiás tünete nincs.
2015. máj. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azert nem szeretném elvinni kardiológiára, mert semmit nem hall a szíve körül, ami rendellenes lenne. Sajnos minden kisgyereket elküld, így a kardiológián már fogják a fejüket, ha meglátják a beutaló orvos nevét.
2015. máj. 15. 18:34
 4/4 anonim ***** válasza:

200-500-480.

A 7. hőnapban kezdett mászni + kibújt 4 foga.A védőnő erre fogta a kevés hízást. Azért én egy kicsit aggódtam és elkezdtem Sinlac-ot és tejpépet adni a fiamnak. Azóta betöltötte a 11 hónapot, havi 400-450-et hízik.

2015. máj. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!