Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 nap múlva szülök és 2 hete...

3 nap múlva szülök és 2 hete beteg vagyok és a 2 éves fiam is és ahelyett hogy gyógyulnánk egyre betegebbek vagyunk, mi lesz ha elkapja azújszülött? Hogy védhetem meg?

Figyelt kérdés
Annyira félek, egy újszülöttnek nincs immunrendszere, ha olyan virust el kap bele is halhat :-o fiam 2 éves 2 hete folyik orra, hurutosan köhög, ma meg belázasodott! nekem folyik orrom, rekkedt a hangom, kicsit köhögtem, ma meg úgy keltem hogy fáj a torkom, mintha mindketten újra kezdenenénk a betegséget. Délutàn kihivom az orvost, de pár nap múlva hogy hozzak igy haza egy csecsemőt ?! :-(
2015. máj. 16. 07:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Először is a szülés várható időpontja csak egy tipp, egyáltalán nem biztos, hogy akkor születik a gyerek. Másrészt ha te most beteg vagy, a vírusokkal és bakteriumokkal együtt a szervezeted álltal termelt ellenanyag is a baba szervezetébe kerül. Harmadrészt ha az orvosok úgy ítélik meg, hogy veszélyes az ujszulottre, nem engedik haza.
2015. máj. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

3 nap múlva szülsz, +3-4 nap kórház. Addigra remélhetőleg lecseng a betegség. Hasonló betegen szültem az első gyerekemet, nem lett semmi baja. Az újszülöttet rögtön és gyakran szoptasd, az előtej nagyon fontos az immunrendszerének. Ha nincs is mérhető mennyiség, akkor is szoptasd, pár csepp tuti rögtón bejut a babába.

Amúgy, gyakori szellőztetés, gyakori kézmosas, esetleg szájmaszk, és így minimalizálhatod a fertőzést.

2015. máj. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hétfőn reggel kell befeküdnöm a kórházba , és másnap kedden vagy szerdán császároznak meg. A szájmaszk nagyon jó ötlet! Előző szülésnél 4 napig voltam kórházba császár után. Remélem minden rendben lesz!
2015. máj. 16. 08:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne aggódj,az általad termelt ellenanyag megvédi.

Szoptasd amíg tudod.Én hasmenés,láz vírusba voltam és a babám nem kapta el,pedig 24órában velem volt:)

2015. máj. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!