Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8hónapos babám nem akar...

8hónapos babám nem akar kúszni, mászni. Ez nagy probléma?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez nagy probléma?Hiába teszem hasra,egy ordítás az egész.Nem szeret hason lenni.Hasról hátra,hátról hasra fordul de nem akar kúszni.Doki szerint 10hónapos koráig van ideje elsajátítani mindezt,tehát türelem.Ha utána sem csinálja elutalja egy szakemberhez.Nektek mikor kezdett el kúszni a babátok,volt olyan akinek nem is kúszott,mászott?Anyósom szerint(rohadt okos mindig)ha ez kimarad a fejlődési folyamatból akkor később számolási,írási,olvasási nehézségei lesznek.Én erre tudok számos ellen példát felhozni,de ti mit gondoltok?Válaszokat előre is köszi!
2015. máj. 16. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
8 hónaposan kezdett,ő is utált reflux miatt hason lenni. még ráér olyan 1-2 hónapig vele. én nem tudok arról,hogy köze lenne az írás-olvasáshoz :s én később kezdtem járni,beszélni de én olvastam a legjobban,legszebben,leggyorsabban minden osztályban.helyesírásom is jó volt,bár a matek nem az erősségem (egyenletek) de hát nem hiszem,hogy ezért
2015. máj. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Nem probléma. 9 hónapos korig kell kúszni, 11 hónapos korig mászni. A lányunk 9 hónaposan kezdett kúszni, 10 hónaposan mászni. Most 3 éves, egészséges.

Lehet összefüggés későbbi tanulási problémákkal, ha kimarad a kúszás, mászás, de a te babádnál miért maradna ki? Még bőven van ideje. Egyébként a tesóm nem kúszott, mászott és most programtervező matematikus.

2015. máj. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet pár hónap múlva előbb fog elindulni , tesóm igy volt az istennek nem akart mászni pár hónap múlva meg inkább elindult
2015. máj. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet összefüggés, ha kimarad, mert az ellentétes kar-láb mozgás erősíti a két agyfélteke összeköttetéseit. Ebben kivételesen igaza volt anyósodnak.


Viszont a gyereked még nincs lemaradva, két hónapja van még elkezdeni őket. Fejlődésnél mindig, csakis a véghatáridőket nézd. Ne más gyerekét.

Ha évghatáridőig nem csinál valamit, AKKOR el kell vinni szakemberhez.

2015. máj. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, van összefüggés a mozgásfejlődés, beszéd, beszédértés, később írás-olvasás, tanulás, egyéb készségek kialakulásában. Ahogy a mozgásformák egymásra épülve jönnek, úgy alakulnak ki a baba idegpályái, agyi funkciói.

Természetesen nem törvényszerű, hogy hátrány éri, de előfordulhat. Pl amikor iskolakezdéskor kiderül egy-egy kisgyermekről, hogy ilyen nehézségekkel küzd (vagy akár a finommotorikus funkciói is elmaradnak az elvárttól), gyakorlatilag olyan tornát végeztetnek vele, ami visszaviszi mozgásában a csecsemőkorba, és onnan építik fel újra. (kúsznak, másznak, tapsolnak, keresztező mozgásokat végeznek, guggolnak, ezek kombinációi stb)

Ám, amint említették, nem biztos, hogy nem fog a te gyermeked is kúszni/mászni.

Az én kislányom hét hónapos, ő sokat van hason, hátról hasra forog, hasról hátra még nem igazán. Viszont szépen kiemeli a mellkasát hason fekve, hintáztatja a felsőtestét, sőt, a napokban a fenekét feltolva négykézláb állt, és kutyázott. A lábait maga mellé már felhúzogatja, de még csak tolat, nem kúszik. Neki kicsit kötött a csípője, és a lapockái. A nagyobb gyermekem dévényes terapeutája megnézte, szerinte nem kell nagyon beavatkozni, mutatott néhány tornáztató mozdulatot, szerinte rendben lesz.

A te babád nem is próbálkozik felhúzni a lábait maga mellé? Tolatva sem próbálkozik?

Hiába nem szeret, érdemes sokat hasaltatni, mert hát onnan indul el a kúszás. A kislányom elég sokáig elnézelődik hason, eleinte ha nem tetszett neki, elé hasaltam és elvontam a figyelmét, így napról napra többet bírt hason. A zenélő-világító játékok is jótékonyan lekötötték a figyelmét.

Azt szokták mondani, hogy ha bár lassabban, de folyamatos a fejlődés, látod nap mint nap a változást, olyan nagy baj nem lehet. Ha konkrétan stagnál, az lehet intő jel.

Esetleg nézesd meg más szakemberrel is, de tényleg nem vagytok még lemaradva, és a leírtak szerint a dokid is figyel erre, hiszen nem lerázott (szokták azt is, az általam rühellt "csak lusta a baba" felkiáltással), hanem azt mondta, hogy visszatértek a kérdésre, ha nem indulna meg.

Nekem van egy középsúlyos hypotón kislányom is, így annyival könnyebb, hogy van összehasonlításom, mi is a kóros, és mi is az, ami belefér a mozgásfejlődésbe, mint eltérés.

2015. máj. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
39%

Ha gondolod, akkor érdemes megnézetni gyógytornásszal, fejlődés neurológussal, hogy nincs-e izomzat probléma. Ha negatív, akkor lehet várni.

A mozgás késésnél mindig az a döntő, hogy van-e organikus oka. Ha van, akkor azt kezelni kell, ha nincs, akkor türelem.

2015. máj. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!