Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megborúltam anyaként, mit...

Megborúltam anyaként, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kezdem az elején. Van egy 18 hónapos lányom, és most várom a másodikat is, vele a 24. héten járunk. Elég nagy a hasam már, ráadásul éjszaka sokat fent vagyok-a kicsi mindig ilyenkor rúgja szét a hólyagomat, és egyéb tartozékaimat. Sajnos este 10 óránál hamarabb nem tudok lefeküdni, mert 8kor alszik el a lányom, aztán pedig rendbe kell rakni a lakást, mert a férjem nem szereti a kupit és a mosatlant. Gyakran ilyenkor teregetek, mosogatok, vasalok stb. Lefekszem alszom éjjel egy óráig és kezdi a kicsi a táncikát odabent, amitől 5 percenként rohanok pisilni, ráadásul allergiás is vagyok nem kapok levegőt, tüsszögök és teljesen kimegy az álom a szememből. Hajnali 4 órakor ha szerencsém van vissza is alszom, és ilyenkor már tudnék 10ig is aludni, de a lányom 6 órakor kell és kezdődik a napi rutin. Eljött nála a dackorszak is. Mindenen hisztizik, dobál, üt, egy pelenkázás ami régen maximum 5 percig tartott most legalább 20perc a hisztikkel együtt.

Délután szokott aludni, de olyankor csinálom meg az ebédet mert ébredés után már kér is enni sokszor. Ettől az alváshiánytól és az állandó hisztiktől teljesen kivagyok. Többször kapom magam azon, hogy elszáll az agyam és elküldöm a "búsba" lányom. Főleg hisztiknél. Soha nem ütöm meg erről szó sincs, csak rondán beszélek vele, pl :"takarodj innen mert beraklak a kiságyadba-utál ott lenni,-nem szeretlek, te nem vagy ép.Mindig megbánom hogy hogy lehetek ilyen idióta, de abban a percben nem érdekel miket mondok. Egyébként sokat foglalkozom vele, és igyekszem először háromig számolni és csak utána megszólalni hogy elkerüljem ezeket a szituációkat. És nagyon bánt a dolog ez miatt.

Ti hogy éltétek túl- aki hasonló helyzetben volt-ezt? Lesz ez még jobb is valaha?



2015. máj. 16. 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Aki azt mondja, soha a büdös életben nem volt ilyen helyzetben, az vagy hazudik, vagy gyereket csak fotón látott :)

NYugi, lesz ez jobb. ÉS hátizé, rosszabb is :)))

2015. máj. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Segítsen a férjed a házimunkában, vagy a pelenkázásban.
2015. máj. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Szerintem kérd meg a férjed, hogy segítsen be neked egy kicsit, végül is nem ő éli át azt amit te. Mond meg a férjednek, hogy legalább a mosogatást vasalást vegye át tőled. és a gyerekek kinövik a hisztis kort. Szerintem örülj annak, hogy van egy csodás lányod és érkezik mellé egy újabb csöppség. Nincs boldogabb dolog mint látni ahogy a gyereked felnő és látni hogy boldog.
2015. máj. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Olyat SOHA ne mondj a lányodnak, hogy nem szeretlek. Mondd azt, hogy dühös vagy a VISELKEDÉSE miatt, de a szeretet ne legyen megkérdőjelezhető.


Egyébként pedig a férjed is szálljon be a házimunkába. Ha nem tetszik neki a kupi, akkor rakjon rendet.

2015. máj. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ahogy az első írta. Nekem is kicsúszott már csúnya mondat a 2 éves fiam felé, amikor már betelik a pohár. 19 hónap van a 2 gyerekem között. 2 éves és fél évesek, felváltva esznek-isznak-sírnak-visítanak. Ha nem az egyik üvölt akkor a másik. Mindig van valami... persze hogy néha eldurran az agyam és amikor azt hinném hogy végre van 2 szabad percem a fürdőszobában ülve csöndben átválogatni a szennyest akkor a fiam visítva jön be, a franc sem tudja mi a baja (mert hogy nálunk is elérkezett a dackorszak és néha semmi sem jó és csak megy a visítás meg a földhöz verem magam szitu) és persze hogy kicsúszik a számból hogy hagyjál már békén és húzz innen kifele... A lelkiismeret furdalást mint érzést nagyon közelről ismerem, pont az ilyen szituk kapcsán, de néha már nem tudok épelméjű lenni...

Lesz rosszabb szitu is meg sokkal jobb is. Nálunk sem minden naposak a nagy hisztik. Van hét amikor mindkettő gyerekem egy angyal, minden happy, aztán jön egy másik hét amikor mindenki tök hülye a családban...

A férjednek ha nem tetszik a kupi, nekiállhat rendet rakni.

Én igyekszem rendben tartani a lakást de van hogy 5 adag megszáradt ruha ott pihen napokig a nappaliban a kanapén és elnézegetem egy ideig mire sikerül nekiállnom hajtogatni. Ha nem tetszene a férjemnek hát álljon neki ő.

Vegyél vissza, ne hajtsd magad agyon. A férjed is lehetne kicsit megértőbb, másrészt pedig én személy szerint nem érzem magam alárendelve a férjemnek, felettem ne uralkodjon senki, úgy csinálom a dolgaimat ahogy bírom, nem úgy ahogy ő elvárná.

Minden jót.

2015. máj. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
na vasalót én nem adnék a kezébe :D amúgy igen,vagy a férjedre bízd kicsit a gyereket,házimunkát vagy pl. nagyszülőre. legalább heti 1-2 délutánt pihenj,csak kell neked is a pihenés
2015. máj. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik a soraidból, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy a férjed nem segít neked, ellenben elvárja a pöpec rendet és a meleg ételt minden nap.

Mondd meg neki, hogy egyedül nem megy. Ez most egy olyan időszak, amikor nagyon szükséged van a segítségére, különben ki fogsz purcanni. Nagyszülők nincsenek?

Nem akarlak elkeseríteni, de a baba születése után sem lesz sokkal könnyebb. Tudom miről beszélek. Van egy kétévesem és egy 3 hónaposom. Szval le kellene ülnöd a férjeddel, hogy átbeszéljétek, ki milyen feladatokat vállal a háztartásban és a gyereknevelésben, ugyanis két kicsivel még inkább szükséged lesz a segítségére. Ketten vállaltátok a gyermekeket!

2015. máj. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
:D Valahogy én is így érzek! 20 hónaposom van és 35 hkm vagyok! :) A probléma ott kezdődik amit a többiek is írtak...a férjed! Elvárja a rendet, akkor tegyen is érte! Egyre nagyobb lesz a terhelés, egyre kevesebbet fogsz bírni! Én nem kockáztatnám hogy idő előtt kórházba kerüljek emiatt, úgy hogy otthon van a "nagyobbik"! Akkor kitől fogja a pöpec rendet elvárni? Én szerencsére mindent meg tudok csinálni a fiamtól, de ha épp egy nap nem sikerül elmosogatni akkor sem dől össze a világ! És ez már csak nehezebb lesz. Én már pár hete nem tudok aludni éjjel, viszont napközben lefekszem ha a fiam alszik. Ígyis egy hárpia vagyok...szóval pihenj amíg tudsz, és álljon be a férjed is, mert ez könnyebb már nem lesz. Főleg szülés után! :)
2015. máj. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezeket a gyerekeket ketten hoztátok össze, a velük járó gond, munka, felelősség nem csak a tiéd! Ez nem a mártírkodás ideje!

Én simán lefeküdnék, ha fáradt vagyok este, a kupi abszolút nem zavarna.

Ilyen fáradtan fogsz beesni a szülésre is? Honnan lesz erőd?


A gyerekkel nagyon csúnyán beszélsz. Állítom, ha a fenekére sóznál egy picit, az sem lenne rosszabb:S

2015. máj. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nálunk ugyan ez van. csak annyi különbséggel, hogy 2,5 éves a nagy én 33 hetes vagyok. nálunk én szeretem jobban a rendet nem a férjem, de nálunk ha kell segít.

a lényeg hogy sajnos én is elvesztem néha a türelmem, nem tudom miért én is kiabálok vele ok nélkül.én most szörnyű anyának érzem magam, folyton sírnék, hogy hogy lehetek ilyen azzal akit tiszta szívből szeretek. és közben azon agyalok vajon a pocaklakom mit gondolhat. kitartást!

2015. máj. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!