Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nappal alszik éjjel 2 óránként...

Nappal alszik éjjel 2 óránként kel 1 hetes babám normális ez?

Figyelt kérdés

Nappal akár 3-4 órát is alszik a 1,5 hetes babám éjjel viszont 1,5-2 óránként kel szopizni. Hogy lehet erről leszoktatni? Vahy nem kell, majd átáll saját maga? Éjjel szopi után kb 5 percig nyüglődik majd elalszik.

Nappal kb fél órát nézelődik majd elkezd sírni és csak kézben alszik el. Normális ez?

Van egy lányom is ő tápszeres volt. Evett aludt. Azért ilyen furcsa ez a helyzet nekem.

Mennyi az a normális időtartam amit fent van egy 1,5 hetes baba?


2015. máj. 17. 09:41
 1/5 anonim ***** válasza:
hetente fog változni az alvási szokása. ne aggódj ezen, szoptasd ahányszor kéri, aludj a szobájában most még az elején, 2 hónapos korában már egy csomó baba átaludja az éjszakát. addig viszont jót tesz a tejtermelésnek a sűrű szopi. csak ne hagyd cicin elaludni mert azt hamar megszokják :)
2015. máj. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Pedig cicin alszik el mindig. Nem is bírom felkelteni. Mellre teszem ahányszor kéri de már nagyon fáj. Sebes. Mikor elkezdi szívni sírni tudnék a fájdalomtól. Bimbóvédő a lányom ál sem jött be.
2015. máj. 17. 09:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Tényleg hetente változik majd ez! Leszoktatni szerintem lehetetlen amíg ilyen pici, de majd idővel felveszi a ritmusotokat. Addig pedig kitartás és türelem.

Első lányommal 2 hónaposan már nem volt gond, második még csak 5 hetes és még változó, mikor hogyan alszik, de napról napra javul a helyzet.

2015. máj. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja én nem aggódok, ha cicin alszik el, mert még kicsike. Felkelteni meg lehetetlen ha bealszik. De ez nem baj. Nagylányomnál sem volt gond. Nem lett cicifüggő és csak azon elalvó...


A szoptatás nekem is fájt. Az első 2 hétben sírva szoptattam, de 1 hónap után pedig már semmi bajom.

2015. máj. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Adrienn0122 ***** válasza:

Nem baj, ha cicin alszik el, szerintem kegyetlenség lenne felkelteni. Az enyém pár nappal három hónapos kora előtt megtalálta az ujját, azóta el ébren teszem le, kicsit szopja az ujját, és elalszik.

Az, hogy nem tudja, melyik a nappal és az éjszaka, teljesen normális ebben a korban. Én azzal próbáltam a különbségre rávezetni, hogy éjjel nem volt beszélgetés, éneklés, pelenkázás stb., csak kivettem a kiságyból és szoptattam. Illetve mivel az én babám a kezdetektől képes volt egyhuzamban 5-6 órát aludni nappal, figyeltem arra, hogy ha kicsit cuppogott álmában, akkor felkeltettem. Kb. 3hetes korra már nappal kelt gyakrabban, és akkor volt fent többet. Azt nem tudom, hogy teljesen magától is így alakult volna vagy sem. Hogy mennyi a normális alvásigény vagy ébrenlét, azzal nem érdemes foglalkozni szerintem túlságosan, inkább bízd rá. Nem érdemes azzal idegesítened magadat, hogy két órával többet v kevesebbet alszik az elvártnál, úgysem tudsz ezzel sok mindent csinálni.


Viszont amit a legfontosabbnak tartok az az, hogy ugye tudod, hogy nem normális az, ha sírva szoptatsz, annyira fáj? Ne kínozd magad. Ez attól van, hogy nem jól teszed mellre a babát. Én hülye voltam és a 7. hétig szoptattam sírva. Szép kis érgörcs alakult ki addigra a melleimben. Rettenetesen fájt. Kihívtam egy szotatási tanácsadót, megmutatta hogyan kell helyesen csinálni. 3 hét alatt teljesen meggyógyult a mellem es azóta öröm a szoptatás. És a babám is rögtön ritkábban és kevesebb ideig szopott amikor megtanultuk a jó technikát. Valószínűleg addig nehezebben jutott a tejhez. Őszintén javaslom, hogy kérj segítséget szakembertől.

2015. máj. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!