Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a helyes reakció ilyen...

Mi a helyes reakció ilyen esetben?

Figyelt kérdés

A lányunk egy éves.

Az utóbbi hetekben jött elő nála az, hogy ha elveszünk tőle valamilyen - számára éppen fontos, érdekes - tárgyat, akkor elkezd sírni.


Egy konkrét példa:evés közben kapott egy saját kanalat. Apja etette, kétszer kiverte a kezéből a kanalat, ezért elvette tőle a sajátját. Keserves sírás.


Vagy másik: maciját nyújtja felém. Elveszem. Sírás. Visszaadom. Azonnal nyújtja. Nem veszem el. Megbököd vele, hogy vegyem már el. Elveszem - megint sírás.


Eddig nem volt se hisztis, se sírós, ráadásul első gyerek. Ilyen esetekben mi a megfelelő reakció? Adjuk vissza a kívánt tárgyat, vagy hagyjuk sírni érte...?


Hasonló hiszti van, amikor elhúzom a konnektortól, de ott egyértelmű, hogy akár sír, akár nem, nem mehet oda és nem nyalhatja meg.

De kanál, maci, stb... ezekben tanácstalan vagyok, hiszen nem veszélyes tárgyakról van szó és nincs teljes tiltás tőlük.


2015. máj. 17. 23:43
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes kis babuci :D .Én nem adnám neki ,vissza ,mert hamar rászokik és egyre durvulni fog a helyzet.Ha jól viselkedik megkapja ha meg nem, elveszem és ha hisztizik nem kapja vissza.
2015. máj. 18. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
egy egy évest még minek ilyenre tanítani első,hát még pici. nem egy 10évesről van szó. ekkorától kinek van szíve levenni??? kérdező,ne törödj vele,majd kinővi biztos most van az enyém időszaka :-) több éves se szereti ha elveszik a dolgait,csak már kezdik tanulni az osztozkodást.
2015. máj. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom még nincs egy éves, de kicsit hasonló. Ha nem az van, amit ő szeretne, akkor sikítva sír, majd, ha mondjuk visszaadom, amit elvettem, akkor csend van. Eddig ezt csináltam, de úgy döntöttem, hogy ennek véget kell vetni, mert már most "hisztivel" manipulál. Van egy nagyobb 3 éves, aki iszonyat akaratos, még ő sem volt ilyen ennyi idősen, úgyhogy én elejét szeretném venni annak, hogy a kicsi még "rosszabb" legyen, mint a nagy.
2015. máj. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Rengeteg dolgot pedig odaadna.

Múltkor egy kekszet evett, de kicsit bénán. Apja mutatta neki csücsörítve, hogy rágja meg rendesen.

Ránézett, gondolkodott, majd nagy vigyorral odanyújtotta neki a szétcsócsált kekszet - úgy tűnt, hogy az ő értelmezésében az apja is szeretne kekszet, ő pedig megkínálta. De lehet, hogy mi láttuk bele.


Kajánál gyakori, hogy a félig rágott akármit kínálgatja nekünk, amit érthető okokból nem szoktunk elfogadni :)

De a kedvenc plüsseit is odaadja, bár 1 másodperc múlva tépi is ki a kezünkből. Nem jöttünk még rá, hogy ilyenkor mi a pontos szándék vele.

2015. máj. 18. 12:21
 5/7 anonim ***** válasza:
lehet csak mutatja,hogy nézd meg neki mije van. vagy mégis sajnálja és kéri vissza :-)
2015. máj. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kifejezetten a szánkba és a kezünkbe nyomkodja a dolgokat.

Nemrég megrágcsálta a harisnyája lábfejét, aztán a lábával együtt nyomta bele a számba, hogy én se maradjak ki a csodás élményből.

2015. máj. 18. 14:29
 7/7 anonim ***** válasza:
áh :D :D :D
2015. máj. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!