Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 2 kicsi van hogy oldjátok...

Ha 2 kicsi van hogy oldjátok meg ezeket? (Többi lent)

Figyelt kérdés

19 hónap van a gyerekeim között. Most 2 hetes a pici. Hajnalban egyszer megébred a nagy olyankor vissza kell altatni, de eddig a pici is olyankor kelt. Szóval minden nap hajnali 5-kor kelünk.

Egy szobában vannak. Vagyis most a picivel én alszom a naggyal apa. A lányom (ő a nagyobb) ugye játszik csapkod kiabál hangoskodik úgy félek hogy felkel rá a fiam. Illetve ha egyszerre sírnak melyiket hagyjam? Oké a lányom már ért dolgokat szóval el lehet neki magyarázni de nem mindig sikerül. Ha éppen fürdetem a nagyot sír a pici nem tudom úgy fürdetni hogy közben fogom. Ti hogy csináltátok ezeket az alapvető dolgokat?


2015. máj. 18. 07:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hordozókendőben elvan a kicsi, addig a nagyot tudod fürdetni, meg ilyenek. Nagyon hasznos találmány. :)
2015. máj. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az apukája foglalkozik az egyikkel míg te a másikat ellátod.
2015. máj. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Igen ez így van mikor itthon van de sajnos sokszor este is távol van
2015. máj. 18. 08:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Három gyerekem van kis korkülönbséggel (24 és 17 hó). Egy szobában vannak születésük óta, soha nem ébredtek fel egymásra, pedig előfordulnak nagy hangoskodások. Amikor a középső lányom volt pici, én is egy ideig mindennap 5-kor keltem, kitartás, ez csak átmeneti állapot! A fürdetést/altatást pedig úgy csináltam, hogy először megfürdettem a picit (a nagyobbik segített), utána felöltöztettem, beraktam a hordozóba (autósülésbe), abban a lábammal ringattam, amíg a nagyo(ka)t fürdettem. Utána amíg a picit szoptattam (nagyobb korában kanalaztam neki a tejpépet), a nagynak olvastam esti mesét, énekeltem neki, egyszerre feküdtek le/aludtak el. Ez éjjel is hasznos lehet, ha egyszerre ébrednek. A legnehezebb az volt, mikor egyszerre sírtak, arra külön rá kellett hangolódnom, hogy ne legyek azonnal ideges, elfogadjam, hogy nem tudom egyszerre a kettőt vigasztalni. Általában először annak a gyereknek oldottam meg a problémáját, amelyik várhatóan gyorsabban ment.
2015. máj. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kloetta ***** válasza:
Fürdetésnél teheted a kicsit a hordozóba is, beviszed a fürdőbe, ha fent van élvezi ahogy a nagy pancsol, így mindkettő ott van veled.
2015. máj. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!