Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik nem olajozzák a baba...

Akik nem olajozzák a baba bőrét, hogyan akadályozzák meg, hogy ne alakuljon ki bőrsérülés a hajlatokban?

Figyelt kérdés
2015. máj. 18. 08:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Fürdetés után mindig teljesen tisztára töröltem, ez nagyon fontos, ne maradjon nedves a baba bőre mielőtt felöltözteted.

Krémmel kentem az első időszakban a bőrét, bár nem volt problémás szerencsére.

2015. máj. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Miért alakulna ki bőrsérülés? Én egyszerűen megfürdettem a babát, megtöröltem és felöltöztettem. Soha nem volt semmi baja a bőrének.
2015. máj. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 kloetta ***** válasza:
2 naponta testápolóztam, mert az elején nagyon száraz volt a bőre. Ezen kívül semkit nem ettem. Az olajozástól főleg melegben nagyon hamar bepálik neki, rosszabb mint ha nem kennéd.
2015. máj. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Fürdés után megtöröltem, a nyakát, hónalját, lágyákhajlatát behintőporoztam, és ennyi.
2015. máj. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ha netalán kipirosodik neki, akkor a gyógyszertári fürdetővel bekenem ott neki vékonyan fürdés után. reggelre hűlt helye. Nagyon jó bőre van, nem igényel olajozást, ennyi. Ha a te babád érzékeny bőrű, akkor olajozd.
2015. máj. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sosem olajoztam, pedig husis babám volt és mégsem pirosodott ki a hurkáinál/hajlatoknál. Szárazra kell törölni. Ha a babádnak érzékeny a bőre és kipirosodik én langyos vizes textilpelussal áttörölgetném ezeken a részeken, majd szárazzal, és bekenném (épphogy egy picit, nem vastagon) a gyógyszertári fürdetővel.
2015. máj. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy csinálom, hogy megfürdetem, megtörlöm. Picit hagyom pucérkodni, vagy pelust adok rá és úgy hagyom mászkálni. Soha semmivel nem kentem, nem testápolóztam, nem volt rá szükség. Szerencsére elég jó bőre van.
2015. máj. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én babám nagyon fázós husis babavolt. Ezert hajszaritoval szaritottam a hajlatokat. Nekem az olaj n jott be, mindig piros lett ha bekentem.

A hajszarito hangja megnyugtatta.

2015. máj. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A háziorvosunk szerint az olajozás többet árt mint használ mert nagyon szárítja a gyerekek bőrét. Amúgy is eléggé elavult ez a fürdés utáni hintőporozás-olajozás.

Kisfiamnál nem volt soha ilyen problémánk, a fenekét is csak akkor kentem ha piros volt.

Most a kislányomnál eleinte a hónaljjánál kidörzsölődött de akkor sem olajoztam, fürdés után szárazra töröltem és bepanthen krémmel kentem be. Időnként még előjött később is, de a krém segített. Most már 7 hós, nincs ilyen problémája.

2015. máj. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is úgy csinálom, mint az előttem válaszoló. Még pelenkázásnál sem kenek semmit, csak vízzel, vagy nedves törlővel letakarítom, aztán hagyom, hogy megszáradjon, utána adok rá pelust. Csak nagyon ritkán kenem be vékonyan. Sosem volt gond vele.

Hintőporozást, olajozást nekünk is mondta a doki, hogy nem szabad.

2015. máj. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!