Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem vagyok anyának való?

Nem vagyok anyának való?

Figyelt kérdés
Mindig is imádtam a gyerekeket, 3-4 tervezünk. Megvan az első babám, lassan 3 hónapos, szeretem is, csak egyszerűen nagyon nehéz elviselnem a kudarcokat, hogy nem jött össze a szoptatás, fejek neki csak. Korán is beteg lett, 5 hetesen, most meg koszmós. Ezt tetézi, hogy többemberes baba, nappal alig alszik, nagyon nehéz így ellátni a többi teendőim. Ő az első, ez természetes, csak valahogy nem erre számítottam, korábban nem értettem, mi az hogy semmire nincs idő...
2015. máj. 18. 10:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ne stresszelj ra ennyire. Ezt te generalod magadnak.
2015. máj. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

A koszmó tök normális jelenség. Később is 1-2 éves korban is gyakran előfordul és nem azért mert valamit rosszul csinálsz, hanem mert egyszerűen kialakul akármennyire is igyekszel. Nagyon sok baba beteg fiatalon, nem azért vagy rossz anya, mert ezek kialakultak. Ezeket nem tudod kikerülni mindg. Akor volnál rossz, ha nem foglalkoznál ezekkel. Az, hogy a baba hasfájós vagy nyugtalanabb ez megint nem a te hibád, bár vanank rá külöböző cseppek megoldások amiket használhatsz. A nappli alvást próbáld meg úgy, hogy te is lefekszel vele, és a mellkasodra fekteted. Nálnk ez mindig bejött. Ha te is pihent vagy, a házimuna és minden más is könnyebben fog menni. De még sokminden vár rád, pl a szájpenész, esetleg afta, orrszívás, fogzás miatta nyugtalanság vagy amiatti láz, hasmenés.

Tehát nyugi. Nem te csinálod rosszul. Kitartás!

2015. máj. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Így van. Az eleje ilyen borzalmasan nehéz, csak erről nem beszél senki sem...


A szoptatáson ne pörögj, az vagy sikerül, vagy nem. Nem ezzel mérik az anyaságot.


Szólj a férjednek, hogy segítsen be.


És nyugi, idővel könnyebb lesz!

2015. máj. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Én simán vállalnék sok gyereket, ha a csecsemőkort ki lehetne hagyni...

Az eleje nehéz. De aztán tök tuti lesz! Nekem két lányom van, az első hónapokat szó szerint túl kellett élnem. Hasfájósak voltak, az első babám még refluxos is, úgyhogy egèsz nap ment az ordítás...

Na de pár év múltán tüneményesek lettem. Imádok anya lenni!

Úgyhogy türelem kell. Meglátod hamarosan te is máshogy látod majd!

2015. máj. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
na igen,nehezen indul az eleje :-) nekem kegyetlen hasfájós volt (napi 10-24 óra ordítás) utána meg refluxos (kb ugyannanyi ordítás+hányások) (utólag kiderült,hogy tejallergia miatt) közbe alig volt az első 6 hétbe tejem. mikor egész nap fejtem mint egy fejőstehén,és közbe üvöltött a lányom,na én is arra gondoltam,hogy hát én nem erre számítottam,nem ezt akartam. örültem ha elmentem pisilni,tusolás estig csak álom volt mert fuldokolva ordított közben. de,hogy vigasztaljalak van fény az alagút végén :-) én pl. tegnsp 8 hónap után előszőr végre megtudtam úgy főzni,hogy ébren volt és csak az egészen végére kezdett nyafogni. nemrég tűnt fel,hogy jé milyen csendes a ház,nem sír egész nap. megtanlt kúszni,én meg olvadozva néztem :-) tök aranyosan kuncog,ha tetszik neki valami. szóval idővel jobb lesz,csak ki kell húzni a nehéz időszakot. ha nagyon nincs időd semmire,és nagyon nyafis napja van,szerezz be egy hordozókendőt,és kösd magadra. ő jól elalszik majd rajtad,te meg haladsz a dolgoddal.
2015. máj. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
*10-14 nem 10-24
2015. máj. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Szia!! Dehogy vagy rossz anya! Ezen minden ujdonsult anyuka atesik szerintem. En is imadom a gyerekeket, mindig is szerettem volna. Tavaly augusztusban szulettek az ikreim, tehat elmultak 9 honaposak. Az eleje kegyetlen nehez volt, plane, amikor napokig voltam veluk otthon egyedul, m a parom egeszsegugyben dolgozik es egesz hetvegi muszakjai szoktak lenni. Mi is tulvagyunk par durva idoszakon; volt, h tobbszor felkeltek ejjel, volt, h a kislanyom sokat hanyt, a kisfiam is koszmos, de kezeljuk es mar mulofelben van. Velem is elofordult, h delutan is meg pizsamaban rohangasztam, m nem tudtam magam utolerni, es meg wc-re sem tudtam elmenni. Nyilvan, amikor tobb at nem aludt ejszaka utan felkelt vmelyik a legszebb almombol, akkor nem az jut eszembe, h "de jo anyanak lenni". Igazabol a szituaciora haragudtam, es mert a kialvatlansagtol stresszes voltam nagyon. Ezeken tul kell lenni sajnos. De amennyi kuszkodessel jar ez az egesz, ugyanannyi, sot meg tobb orommel is - szerintem :)
2015. máj. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kislányom öt hónapos, és abban hasonlítunk hozzátok, hogy ő is kétemberes baba, nappal elég keveset alszik, azt se tudom sokszor, mihez kapjak, és én is kudarcnak élem meg, ha van valami test nyavalyája. Pedig tudom, hogy nem kéne. Az, hogy a szoptatás nem jött össze, nem a te hibád, ha üvegből kapja az anyatejet, az pont ugyanolyan egészséges, csak neked több meló.

Nagyon is anyának való vagy, és hétről hétre könnyebb lesz. Persze mindig jön majd egy-két nehézség, meg fogzás, meg kettős front stb., de ez egy ilyen műfaj.

Ugye neked sem ígérte senki, hogy könnyű lesz? :)

Föl a fejjel, biztos, hogy nagyon jó anya vagy, főleg, hogy "ő az első, ez természetes" !

2015. máj. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
*testi nyavalyája
2015. máj. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Szia!Egyáltalán nem vagy rossz anya csak éppen te is átmész azon amin mindenki más is. Az eleje irdatlan nehéz csak ezt nem reklámozzák sehol. A jól leírt séma szerint gondolja az ember lánya, hogy jó három óránként eszik a gyerek, közötte alszik és akkor te pihenhetsz meg csinálhatod a dolgod. Aztán amikor ott a baba kiderül, hogy bilibe lógott a kezed. Mert a babák nem nagykönyv szerint működnek. Ha hasfájós, ha korábban lett beteg, ha többet sír az nem azért van mert rossz anya vagy. Ahogy olvasom teljes mértékben ellátod, törődsz vele és szereted. Épp ezért vagy jó anya, a többiről nem tehetsz. Nem tudtad szoptatni nem baj, sok baba tápszeres nem lesz semmi baja.Az elején én is idegbajt kaptam mert szaladt a lakás és semmire nem volt időm. A férjedet vond be, munka után vagy a háztartásban vagy a babánál segítsen neked! Máshogy ezt nem lehet, a legelejét túl kell élni, hidd el elmúlik és sokkal jobb lesz ahogy telik az idő. Kitartás és fel a fejjel! :-)
2015. máj. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!