Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött és kisbaba cumisüveg...

Újszülött és kisbaba cumisüvegből issza a teát?

Figyelt kérdés
Anyu azt mondta, hogy régen kiskanállal itatták a babát, nehogy elszokjon a cicitől. Ti hogyan csináljátok? Első baba, semmiről nincs fogalmam jó formán. 😊
2015. máj. 18. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Én cumisüvegből adtam igaz nem teát hanem vizet.
2015. máj. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha szoptatsz, akkor nincs szüksége egyáltalán teára (régen teáztatták a babákat, ma már másképp van). Ha teát iszik, akkor jobban tele van a hasa, így kevesebbet szopik, tehát kevesebb tej termelődik, így nincs szükség teára a szoptatás mellett, mert az a táplálék és folyadékigényét is fedezi. Ha szoptatás mellett is szomja, akkor forral vizet kell neki adni. Anyukádnak igaza van, hogy jobb mellőzni a cumisüveget, mert megzavarhatja a szoptatást (másképp szopik a baba, illetve más technikával tudja szívni az innivalót a cumisüvegből, így ez valóban megzavarhatja). Vannak már olyan kifejezetten csecsemőknek készült poharak is, amiből lehet őket itatni (kifele hajló peremű pohár). Attól, hogy szoptatsz, kaphat a baba nyugtató cumit, de azért ne rögtön a születés utáni pár napban kapja meg, mert az is zavart okozhat a szoptatásnál. Ne cumizzon, ha lehet nagyon sokat, egész nap ne legyen a cumi a szájában, csak ha nagyon nyűgös vagy pl. elalváshoz megkaphatja. Nekem ez így működött, 6 hónapos korig csak szoptattam, cumisüveget nem használtam egyszer sem, nyugtató cumi volt a fentiek szerint, víz ivást pohárból 6 hónaposan kezdtük (amikor elkezdtem a hozzátáplálást,akkortól itattam vízzel a kisfiamat, ő nem igényelt több folyadékot, de ha kellett volna, akkor 6 hónapos kora előtt is megitattam volna vízzel), a szoptatást szerencsére sokáig tudtam folytatni, 26 hónapos korig (amikor már én szerettem volna abbahagyni). Mivel minden gyerek más, majd kitapasztalod, nektek mi a jó.
2015. máj. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves 2es! Köszönöm szépen ezeket az értékes infókat!

Van egy régi könyvem, amiben írták, hogy teáztatni is kell. Hát akkor ezek szerint új könyvet kéne bújnom. 😊

2015. máj. 18. 10:56
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy teáztass!!!!


Nekem áprilisi a fiam, és elhittem ezt a hülyeséget anyósomnak, hogy a melegben kell a tea a babának )férjem júliusi). Rengeteg tejem volt. Ősszel már tápszer kiegészítés kellett, karácsonyra már egyáltalán nem szopott...


Ha van tejed, kizárólag azt adj neki, ki van az találva, hogy szomjat is olt, és éhséget is csillapít!

2015. máj. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is maximálisan egyetértek a 2. válaszolóval. Az első napokban csak és kizárólag szoptass! Kell egy kis idő (nekem az első gyereknél kb. 2 hét volt), mire beállt a kereslet-kínálat, addig annyi tejem volt, hogy tejlázam volt, a bimbómra vérhólyagot szívott a fiam az első héten, nagyon megszenvedtük, szinte sírva szoptattam. De néhány nap alatt rájöttünk a technikára, hogy már ne fájjon és mondom, kb. 2 hét múlva már a tejem sem volt annyi, hanem pont elég, hogy ne durranjon szét a cicim. Az első napokban semmi mással ne foglalkozz, csak rakd magad mellé a babát és szoptasd. Ne nézegess órát, a kórházban úgyis esténként megmérik, hogy eleget evett-e. A lényeg, hogy a melled ingerelve legyen, hogy beinduljon a tejtermelés. A neten rengeteg infót találsz a szoptatásról, én ajánlom az lll.hu oldalát, én terhességem alatt rengeteget olvastam és nagy segítség volt az első időkben. Valóban sok az infó és ilyenkor mindenki igyekszik sok "hasznos" tanácsot adni. A baj, hogy az anyáink/anyósaink idejében még másképp voltak a dolgok, így sok tanács úgymond elavult. A gyerekek is másképp működnek, van ami az egyiknél beválik, a másiknál nem. Én úgy csináltam, hogy ne őrüljek meg a sok infótól, hogy próbáltam több helyről infókat beszerezni, ami a legszimpatikusabb volt (legtöbb helyen olvastam, vagy értelmesen meg volt magyarázva az ok-okozati összefüggés), azt próbáltam. Ha nem vált be, akkor próbálkoztam a következő tippel a "rangsorban". De mindenképp hasznos olvasni, hiszen a neten már mindenhez hozzá lehet jutni ingyen, bérmentve, gyakorlati tanácsokat is kaphatsz. Nekem szinte nincs is írott, kézbevehető könyvem. :)

Egyébként nekem augusztusi-szeptemberiek a gyerekeim, én sem adtam nekik semmit inni csak 6-8 hónapos koruk körül először a nyári hőségben mikor már hozzátápláltam és pohárból kapták. Az elsőnél ugyan próbálkoztam cumisüveggel, de nem tudta használni, így 6 hónaposan már pohárból itattam. És 1 éves korukig csak vizet kaptak (meg anyatejet). A vízhez is hozzá kell szokniuk, ne is várd majd, hogy hipp-hopp megisznak egy üveg vizet, hiszen hiába íztelen, azért mégis új "íz" a tej után. A nagyfiamnak kb. 2-3 hét volt, mire egy deci vizet egyben megivott, de kitartó voltam, nem erőltettem. Egy-egy korttyal kezdtük és szépen lassan egyre több lett. 7 éves lesz, még mindig szívesen iszik vizet.

2015. máj. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mennyi idős,hogy akarsz teát adni? ha fél éves korig van elég tej,akkor addig nem kell adnod neki semmit. ha mégis adnál a medela calma üveget ajánlom.
2015. máj. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha van elég tejed, akkor nem kell a tea, csak ha valami bajra adod (pl. szorulásos a baba)

Egyébként igen, kanállal vagy pohárból szokták itatni a piciket is (régen szinte minden háztartásban volt vastag üveg kávéspohár, aminek kihajlik a széle, az a legjobb erre, szerintem még most is van sok helyen)

2015. máj. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Még nincs meg a baba, csak készülök, érdeklődök. 😊

Köszi mindenkinek a szuper tanácsokat! Örülök nekik!

2015. máj. 18. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!