Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon kevés ennyi babaruha...

Nagyon kevés ennyi babaruha indulásnak?

Figyelt kérdés

56-os méretből:

-4 rövid ujjú body,

-2 rugdalózó

62-es méretből:

-5 rövid ujjú body,

-5 hosszú ujjú body,

-3 rugdalózó


1 ujjatlan hálózsák 0-6 hós (68)

1 hosszú ujjú hálózsák (62)

takarók (2)

karmolás elleni kesztyű

kiszokni

2 cérnasapka

1 kapucnis kocsikabát (62)


Augusztus 30-ra vagyok kiírva, eddig mindig kicsit nagyobb volt az UH-n.

Én annak idején 51 centivel és 3450-el születtem.


Mindenkitől azt hallom, hogy csak mutatóban vegyek 56-ost, de tényleg elég ennyi?

Nekem rettenetesen kevésnek tűnik. Főleg rugdalózóból.


Adjatok tanácsot!

Köszi!



2015. máj. 23. 08:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
12%
Én 58-sat is vennék. És abból is vennék hosszú-rövid ujjút. Nekem védőnő azt mondta 56-sat ne is vegyek xD ha veszek max 2-t vegyek :)
2015. máj. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Szerintem kevés, 58cm vel született a fiam, de ugyan annyi ideig hordta az 56os ruhákat mint a 62est. Én azt számoltam, hogy tudom mosni a dolgait, mivel külön mostam a ruháit, össze kellett annyi gyűjteni amivel érdemes kimosni egy adagot. 2 ruhával nem indítom el a gépet. Napi egy váltás csak az álmokban van, minimum napi 2 ruhával kell számolni, vagy kakis lesz vagy tejes....
2015. máj. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kevés. Újszülött babánál előfordul, hogy naponta háromszor is át kell öltöztetni mert összekakilja/lebukja a ruháját. Sajnos előre kiszámíthatatlan, hogy 56-os vagy 62-es ruhákat fog először hordani.
2015. máj. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
62%

Sztem is kevés.


Fiam 55cmel született, 4kgval. Tehát nem kicsi, megis egy hónapig hordta kb az56ost.


Első nem tudom mit beszélsz, nem tudok rola h létezne 58as méret.6osaval mennem a szamozasok

2015. máj. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Darabszámot is írjatok, kérlek, hogy mégis miből mennyit!
2015. máj. 23. 08:44
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 56 cm-vel született a lányom, de simán jók voltak rá az 56-os ruhák kb 1 hónapos koráig. A 62-es lógott rajta, így muszáj volt a kisebb méretből is venni még pluszban pár dolgot.


Így nálunk kb ilyen volt a kezdeti ruhatár:


56-os méret:

10 db rövid body

10 db hosszú body

5 db rugi


62-es méret:

15 db rövid body

15 db hosszú body

10 db rugi


sok-sok zokni, néhány kisnadrág, hálózsákok, sapkák, kabátkák.


A fentiek számára nem emlékszem, de volt belőlük is 3-4 biztosan.


Nálunk szükség is volt ilyen sok ruhára, mert a lányom refluxos volt, minden igyekezet ellenére is volt, hogy egy nagy hatszor öltöztettem át. Ment minden nap a mosógép, de még így is kellett ennyi ruha.

Nem vettem bodykból extrákat, volt 1-2 mintás nagyon cuki, de a többi sima fehér volt, középen valamilyen kis mintával. F&F, C&A márkájúak. (bár utóbbiban csalódtam, azt nem venném újra).

2015. máj. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
kevés. még azért 56-osból is vegyél párd db-ot,nekem 55cm,3700volt de mégis nagynak tűntek rajta az 56-osok. viszont tény,hogy egy hónap múlva kinőtte,szóval nem kell már sok.használtan is veheted ezeket nyugodtan. 2-3db rugi, bodyból azért egy 10db-od legyen össz.ó,mert sok a baleset még az elején peluscserekor,meg bukhat is. még takarót vegyél egy 2-őt,mert babakocsiba is kell. 62est nekem 2 hónapot hordott,ebből se vegyél olyan rengeteget,inkább majd a következő 68-asból. de azért bodyból tankolj fel,az kell az első hónapokban bőven :-)
2015. máj. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 aHermann ***** válasza:
53%

Szia!

Rugdalózóból vegyél még, de nagyobb méretet (62-es v. 3-6 hónapos). 3 db az semmi.

56-os bodyt én nem vennék, nem fog eltűnni a 62-esben, ha meg hosszabb az ujja, felhajtod.


A hálózsák méretekben nem vagyok nagyon otthon, de nekünk nagy hálózsákok vannak. Mikor picik voltak a gyerekek, a végét még rájuk hajtottam, mint egy takarót. Nekünk ujjatlan hálózsákjaink vannak, vékonyabb, vastagabb. Szerintem praktikusabb, mint a hosszú ujjú (kaptunk hosszút kölcsönbe, a gyerkőc se szerette).


Karmolás elleni kesztyűnk nem volt (levágtam a körmöket, a középsőnek 2 naposan, semmi baja nem lett).


Nálunk az 56-os rugi (1 db van) kb. 4 hétig volt jó. A nagyobbik lánynál alig tudtam használni, mert pocakos baba volt. Amúgy egyik sem született extra nagynak. (2630gr - 52cm, 3100gr - 53cm, 2730gr - 52cm).


A legkisebb most 5 hónapos, nem egyszer van, hogy 2 óra alatt a 3. garnitúra ruha van rajta, mert napjában 1-2x kakil (anyatejes), de akkor minden kijön.

A nagyok meg még bukósak is voltak. Szóval rugit vegyél még, főleg olyat, amit könnyű mosni (nekünk sok fehér pici ruhánk van, pont ezért).

2015. máj. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Okosan a körömvágással. Nem ellene beszélek, nekem is azt kellett volna, mert a kicsiknek leszakadt és gennyes lett 2 körme egy hetes korában :(. Bocs az offért. Tényleg kevés ennyi ruha, 1-2 napra lehet elég kb. Nekem is a 4 kg-os fiam jó ideig hordta az 56-os cuccokat. Szerezz be még néhányat mindenből, ezeknek elhasználódni azért nem lesz idejük, de gyakran kell cserélni, ahogyan írták is előttem.
2015. máj. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ezek szerint jól sejtettem, hogy lesz még pár köröm.

2015. máj. 23. 10:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!