Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szíved szerint mikor adnád...

Szíved szerint mikor adnád először valamilyen intézménybe a gyerekedet, mennyi idős korában? (bölcsi, ovi, iskola)

Figyelt kérdés
Szóval hány éves korában adnád be legelőször, ha nem lenne kötelező az ovi?
2015. máj. 23. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

2,5-3 évesen akkor is beadnám (ha csak pár órára is).

Én baromi későn kerültem közösségbe (5,5 évesen), és utáltam. Addigra már annyira sokat voltam otthon, hogy megrémített a közösség, és baromi nehéz volt alkalmazkodni.

Lányom 20 hónaposan kezdte a bölcsit (mert vissza kellett mennem dolgozni), és nagyon könnyen vette az akadályt. Szívem szerint még kb. fél évig jó lett volna vele otthon maradni, de amikor már láttam, hogy milyen pozitívan sült el a dolog, nem bántam, hogy korán közösségbe került. Most már 4 éves, igazi ovis, és imádja.

2015. máj. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
3 évesen óvodába. Akkor már elég nagy hozzá, de csak délelőttre, a családunkban ezt így szokás, délután a nagyszülőké a gyerek, amíg a szülők haza nem érnek.
2015. máj. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
szivem szerint es oszinten sose, mert nem szeretem az embereket. de mivel szeretnem ha o kicsit nyitottabb termeszet lenne, ezert az eszem azt mondatja amint lehet, adjam be, 1 eves koratol vagy amikor dolgozni megyek, hatha lesz olyan szerencseje hogy ebben nem ram utott :)
2015. máj. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
Szívem szerint olyan 4 évesen.
2015. máj. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
4 évesen. 3-ból 2 gyermekem így is kezdte az ovit.
2015. máj. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
17%
3 évesen, de már kacérkodom a gondolattal, hogy elviszem játszócsoportba, ahol én is ott lehetek, de mégis vannak ott más gyerekek is, gondozónénik, így mást is látna rajtam kívül,szokná a társaságot a több embert, mert elég szégyenlős a drágám pedig még kicsike, nincs 1 éves sem.
2015. máj. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Julie S ***** válasza:
49%
Szívem szerint soha. Na, nem azért, mert nem akarom, hogy közösségbe járjon. Azt nagyon is akarom, de az intézmények nem szimpatikusak. Ennek ellenére kétévesen megy bölcsibe a lányom, mert nem tudjuk máshogy megoldani.
2015. máj. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
1.5-2 évesen.
2015. máj. 24. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy csinálnám, ahogy a fiamnál. Két évesen ment bölcsibe, és nem bántuk meg. Szereti nagyon. Azon kívül a mi életünkbe sok pozitív változást hozott, amit otthon nem igazán tudtam elérni (pl.alvás, evés, rend terén), amit hiába próbáltam.

Nemrég beteg volt egy pár napig. Szerencsére annyira nem,hogy játszani ne tudjon! :) Elővettük az itthoni rajztáblát,mert kint is elég szutyok idő volt, hogy elfoglaljuk magunkat. Kb. 15 perc után mondta,hogy tegyük el. Kérdeztem,hogy miért, még most kezdtünk csak el játszani vele. Mondta,hogy igen anya, de te nem vagy a Máté! :) Láttam,hogy hiába ülök le vele játszani, a saját korabeliek, a saját közege, jobb.

2015. máj. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez gyerekfuggo, hogy mikor erik meg ra, mennyire igenyli a korabeli gyerekek tarsasagat, stb.

A nagyobbik 2ev 4 honaposan ment bolcsibe, mert nekem mennem kellett vissza dolgozni.

O 1,5 evesen mar igenyelte a korosztalyat. Rengetegen tanacsoltak, hogy vigyem mar akkor kozossegbe.

A magan kivolt love, allamiba nem volt hely. Raadasul ott nem lehetett elnatszani a heti 2 nap bent, a tobbi itthon velem.

A gyerekorvos, vedono is probalt segiteni, megoldast talalni, de vegul kivartuk a szeptembert. Probaltam sok es erdekes programot kitalalni, de semmi sem volt szamara boldogabb idotoltes, mint amikor a korosztalyaval ult a homokozoba es jatszott.

Allandoan jatszora jartunk, sok felere vittem el. Konkretan amikor indulni kellett haza fele, ugy elkezdett sirni, uvolteni, mintha olnem.

A beszoktatas nala ket napig tartott, harmadik nap mar el is kuldtek, nem volt sosem problema vele.


A kisebbik lanyom 19 honaposan megy bolcsibe, de vele mar most nyaron anyos lesz itthon, majd anyukam. Vissza kellett mennem dolgozni. Nem reszleteznem az okokat.

O most 16 honapos es mar latszik rajta, hogy semmi problemaja a kozosseggel.

Amikor megyunk a nagyert az oviba, meg egy fel orat bemegy jatszani a tesohoz a csoportszobaba.

Imadja a gyerekekrt es barhol feltalalja magat.

2015. máj. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!