Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Linkeletek arrol szolo kutatas...

Linkeletek arrol szolo kutatasokat, cikkeket, hogy a gyereknek art, ha bolcsibe kerul?

Figyelt kérdés
2015. máj. 24. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Miért ártana? Hányan jártak bölcsibe a mi gyerekkorunkban, és semmi hátrányunk nem volt belőle. Sőt! Nem voltunk olyan elkényeztetett, hisztis gyerekek, mint a mai többség.
2015. máj. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Épp nem rég találkoztam egy értelmes, ügyesen játszó, kommunikatív, jó kedélyű, kedves és kiegyensúlyozott kisgyerekkel a játszótéren, szeptembertől iskolás lesz. Ritka az ilyen szuper kisgyerek. Mint kiderült, bölcsis is volt. Szerintem van gyerek, akinek árthat, mert például még nagyon kötődik az anyukájához, de lehetnek olyan gyerekek, akik szeretik, mert otthon nem foglalkoznak velük, nem viszik őket gyakran ki és elmagányosodnak. Sajnos ilyen is van.
2015. máj. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%

"...de lehetnek olyan gyerekek, akik szeretik, mert otthon nem foglalkoznak velük, nem viszik őket gyakran ki és elmagányosodnak."

Ez butaság. Vannak gyerekek, akik igénylik a többi gyerek társaságát, így élvezik a bölcsit (itt most 2 éves és annál idősebb gyerekekre gondolok, nem 1 évesekre). A fiam 2 éves kora óta csanás, imádja. Addig is foglalkoztam vele, sokat jártunk ki, itthon is volt kis barátja, a legkevésbé sem volt magányos. Ő társasági lény, így szeret sok gyerek között lenni, ennyi az egész.

2015. máj. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem nem butaság, mert vannak ilyen gyerekek. Nem azt írtam, hogy minden gyerek, aki boldog a bölcsiben, ilyen...
2015. máj. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%
Nem, te nem ezt írtad. Te azt írtad, hogy van, akinek árt, mert kötődik az anyjához van aki meg szereti, mert otthon elhanyagolják. Ez butaság, akkor is ha lepontozol. Szép napot.
2015. máj. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Már bocs, de ha én pontozlak le, attól még nem lesz 0%-os a válaszod, hanem kb. 70%-os... Különben meg két végletet írtam.
2015. máj. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak nem ugyanaz vagy, aki otthon van az újszülött kistesóval, és közben bölcsibe járatja a 2 éves gyerekét?

Egyébként pedig maga a bölcsi nem biztos, hogy árt, nagyon gyerekfüggő, van, aki szereti, van, aki elvan vele, és van, aki szenved ott, de az, ha az any szükségtelenül, pusztán a saját kényelme miatt bölcsibe küldi a gyerekét, mert nincs kedve vele foglalkozni, az igenis árt. Nem kell akkor még egy gyereket szülni, ha nem bírunk el kettővel.

2015. máj. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A pszichológiai kutatások többsége épp ennek ellenkezőjét támasztja alá: nevezetesen, hogy kb kétéves kortól jót tesz a gyermekek szocializációjának, ha hasonló korúak közösségében - magyarán bölcsiben - van. Persze vannak itt anyukák bőven, akik szerint ezt csak azok mondják, akik nem tudnak elég tartalmas programot csinálni a gyereküknek. Az az igazság, hogy anyuka meg is görbülhet, akkor sem tud helyettesíteni egy csapat kétévest.
2015. máj. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez egy elég jó összefoglaló: [link]
2015. máj. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!