Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lesz vki jó anya? Többi...

Mitől lesz vki jó anya? Többi lent

Figyelt kérdés

A kisfiam a mindenem de a tejemmel hadilábon állok. Olyan rossz érzés és emésztem magam ezen h nem elég a tejem. Úgy érzem megbuktam mint anya.

Mitől jó anya vki?


2015. máj. 25. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy anya attól lesz jó, hogy ilyen apróságokon nem emészti magát, nem lesz ideges azértmert a teje nem csorog ahogy kell, és ezzel nyugodt marad és kiegyensúlyozott.


Az aki erején felül akar szoptatni, aki magát óriási fájdalmakba kergeti, és ezmiatt még ideges és rosszulérzi magát, az a rossz anya.



Elsö lányomnál sem ment a szoptatás, rengeteg mindent megtettem, de 2 hósan feladtam, és abba hagytam. Akkor azt hittem majd a másodiknál.

Ott aztán tényleg mindent megtettem, 5x gyulladt be a mellem, antibiotikum, fájdalomcsillapítok... Kegyetlen volt. 3 hós koráig konkrétan szenvedtem. Ezt rosszul tettem, akkor lettem volna jó anya, ha ezt az egészet elöbb feladom, és boldog kiegyensúylozott vagyok.

2015. máj. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valahol a kettő között lehet az igazság szerintem: nem szabad túl korán feladni, meg kell tenni mindent - de nem erőn felül. Amikor már azt érzed, hogy nincs egy nyugodt pillanatod sem, mert folyton a szoptatáson görcsölsz, akkor el kell engedni. Nem attól leszel jó anya, hogy idegbeteg vagy.
2015. máj. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Miért gondolja a legtöbb anya, hogy csak attól anya, vagy jó anya, h szoptat????? Millió meg egy dolog van, amitől jóvá, jobbá válsz. Nem a szoptatás az első. Amíg van, add neki. Ha csökken a mennyiség, próbáld szaporítani. Ha ez sem megy, törődj bele!!! Annyi dolog van, amin majd még lehet aggódni, nem az anyatej mennyisége a legfontosabb!!!!
2015. máj. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. JÓ ANYA VAGY

2. Nyugodj meg, nem ml-ben mérik a jó anyaságot.

3. Megpróbálsz mindent, és a szívedre és a babádra hallgatsz.

Ennyi. A legrosszabb, ha ezen most parázol, hogy elfogy a tejed, vagy nem elég. Első körben tedd rá a cicire sűrűbben. Próbálj meg szaporító fejést végezni, ha lehet többször egy nap. Nem jön semmi, az se baj. Próbáld ki kézzel és pumpával is. Kinek mi jön be.

Egyél-igyál egészségesen, nézz utána, mik tesznek jót a tejnek és ami jól esik, azt egyed-igyad.

Esetleg alkalmazhatsz egyébb praktikákat mint tejszaporító bogyók, teák.

Engem is paráztattak az elsővel már az elejétől fogva, aztán 9 hónapig szoptattam:D

2.-kal már majdnem 6 hónapot szopiztunk, kicsit már jelez, hogy nem elég, tejpépet kap esténként lefejt tejjel keverve és elkezdtünk kóstolgatni. Kevésbé paráztam, mint elsővel és egy hónappal később kezdtük a hozzátáplálást. Elsővel 4.5 hósan, másodikkal 5.5 hósan.

2015. máj. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elég durva szülésem volt, a teljes vérmennyiségem kb 20-25%-át szétlocsoltam közben.

Valószínűleg a testem priorizált és inkább vért termelt, mint tejet. 1-2 hétig szöttyögtem vicces 5-10 ml-ekkel, közben tápszert kapott. Úgy két hét után jött a gyerekorvos valamiért, szóba került ez is. Mondta, hogy teljesen feleslegesen szivatom magam. A mai tápszerek teljes értékű tápanyagok, nagyon jól utánozzák az anyatej összetételét, hagyjam már abba a szoptatással kínlódást.


Abbahagytam, mivel a gyerek nem éhezett, különösebben nem is problémáztam rajta. Most már egy éves elmúlt, a legkomolyabb betegsége eddig egy enyhe nátha volt két nap orrfolyással. Tökéletesen fejlődik.


Ha akkor elkezdek még rágörcsölni, akkor tej ugyanúgy nem lett volna, viszont a babának se tett volna jót egy idegbeteg anya. Nekem eddig a lexarom hozzáállás elég jól működött olyan helyzetekben, amire nincs ráhatásom.

A gyerek kifejezetten nyugodt és kiegyensúlyozott. A szoptatáson tényleg nem múlik semmi. Ha tud valaki, akkor jó, de nem történik semmi akkor sem, ha tápszeren nő fel.


Sőt, állítólag én is talán egy hónapig szoptam, aztán tápszer ('80-as évek). Nekem se lett bajom tőle, gondolom mostanra kiderült volna már.

2015. máj. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!