Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti honnan tanultatok meg...

Ti honnan tanultatok meg MINDENT a gyerekvállalásról, gondozásról, ellátásáról?

Figyelt kérdés
Teljesen pánikba vagyok esve, becsuszott a baba, megtartjuk, párkapcsolat + anyagiak rendben. Elöször nagy öröm, aztán hidegzuhany: semmit nem tudok a gyerekekröl, a terhessègröl! Hol tudnèk mindennek de tènyleg mindennek utána nèzni? Terhessègröl kb annyit tudok hogy 3 trimeszter s kb 40 hèt, ezen kivül semmit! Milyen vizsgálatok lesznek ès mikor? Kötelezön kivül mit lehet/èrdemes mèg csináltatni? Szülès? Hogy kell egy babát fogni, pelenkázni, etetni? Miket kell beszerezni? Hogy, miben kell hordozni? Milyen ágyat, babakocsit, pelenkázòt, stb kell venni? Mt ès milyen gyakran eszik? Mit eszik 1 naposan/hetesen/honaposan/èvesen stb? Milyen fajta ruhák lèteznek s azokbòl mit mennyit ès mekkorát kell venni? Ti honnan tudtátok meg mindezt? Nincs se rokon se senki, falusi mogorva vèdönö... tudtok jò internetes oldalt, könyvet, ùjságot? Fèlek nem fogom tudni ellátni a gyerekem.
2015. máj. 27. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Sehonnan, èn szó szerint kerültem a babàkat, kicsik csuklanak-botlanak, elhagyjàk a fejüket ès van egy önmegsemisìtő gombjuk...

Erre a sors úgy hozta hogy egy alig 1kg babàt kaptam az èlettől...

Ès mikor màr ott volt, hazahozhattam minden jött magàtòl! Szèpen jeleznek ők is ès hihetetlen mennyire egyszerű összehangolòdni...ezek utàn úgy gondolom megtanít a sajàt babàd mindenre, megtanìt anyànak lenni...

2015. máj. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem árt, ha olvasgatsz a terhességről, hogy a babád épp milyen fejlődési szakaszban van a pocakodban. A vizsgálatokról a dokidat kérdezd, akiben megbízol, ő lesz a leghitelesebb. Mikor megszületik a baba, a kórházban segítenek, hogy kell fogni, szoptatni/etetni, fürdetni. Szóval, egy kezdő csomaggal mész haza. A védőnő aki tovább kísér, akinek felteheted a kérdéseket. Közben ezer jó tanácsot fogsz kapni ismerősöktől, nagyszülőktől, internetről. Na, ezeket mindig fogadd kétkedve, és hallgass az anyai ösztöneidre! A gyerekek sokkal jobban tudnak mindent, nincs más dolgod, mint figyelni őt! :)
2015. máj. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem ezt olvasd Vida Ági: Kismamablog.

[link]


Nagyon jókat ír. Minden egyes szava igaz. Érdemes követni. 9 hónapja szültem és ugyanígy nem tudtam semmit ahogy te, Ő öntötte belém a lelket, az írásai. Amúgy idővel mindent tudni fogsz. Tuti el fogod tudni látni a gyereked. :)))

2015. máj. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Wiky93 ***** válasza:

Sehonnan..a környezetemben nem volt egy baba se.. Anyai ösztönök jönnek, ha meg vmi érdekelt aktuális bolt tájékozótam a netről (mondjuk hasfájás, étel bevezetés stb)

Védőnőhöz kell menned ő elmondja mikor milyen vizsgálat következik!

Ott szülsz ahova tartozol..

Engem ilyenek nem foglalkoztattak, jött minden magától..pedig én se fogtam még babát, nem pelenkáztam meg semmi!

2015. máj. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wiky93 ***** válasza:

volt*

tájékozódtam*

2015. máj. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én anti anyának tartottam magam, testvérem nincs, ezen kívül a szüleim sem éltek már amikor jött az első gyerekem.

Az interneten böngésztem a babás oldalakon, fórumon (babanet.hu, hoxa. hu). Aztán a gyakorlatban szépen megtanultam mindent (és nem voltam a védőnőt naponta hússzor felhívó típus). Hidd el, jön minden magától, belénk van kódolva az anyai ösztön. A kórházban is sok mindent megmutatnak a csecsemős nővérek (ha kéred őket), a mellre tételtől kezdve a pelenkázáson át a küldökcsonk ápolásig. Ha van a környéketeken baba-mama klub, akkor ott is ismerkedhetsz, kérdezhetsz a tapasztaltabb anyukáktól.

2015. máj. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én anyukámtól. Rengeteget segített az első lányomnál. Nem is tudom mi lett volna velem nélküle. 23 éves voltam és teljesen elveszettnek éreztem magam. Ő hatalmas megnyugvást adott, hogy ott volt. Sajnos úgy alakult, hogy a második lányomnál már nincs velünk. :( Viszont második babával már sokkal ,könnyebb, tudom mihez nyúljak stb..
2015. máj. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!