Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két és fél hetes babám sokat...

Két és fél hetes babám sokat pukizik és olyankor sír nyűgös. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
2015. máj. 28. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván fáj a pocakja!

Rendesen megbüfizteted evés után? Mert ha nem jön ki a büfi az végig megy a beleken és az nagy görcsöket tud okozni a picinek. Ami értelemszerűen fájdalmas neki sír nyűgös..


Tápszeres? Vagy anyatejes? Mert ha tápis akkor lehet,hogy nem jó a tápszer neki. Ha anya tejes lehet,hogy te ettél/ittál valamit ami bánthatja őt!

2015. máj. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Sűrűn szoptatod, és sok levegőt nyel. Vagy nem büfizik szoptatás után. Ezért fáj a pocakja. Két óránál sűrűbben ne szoptasd.
2015. máj. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Anyatejes és tápszeres is. Tegnap kezdődött nàla. Kiírt a doktornő új tápszert ami könnyebben emészthető. Este már azt kapta. Mikor pukizik összehúzza magát és sír. Büfiztetve van de nem szokott. Espumisan cseppet kap.
2015. máj. 28. 18:07
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy.hogy nem szokott? Velem volt,hogy illetve a kicsivel nem velem:) hogy 35-40 perceket sétálgattam fel s alá,hogy büfizzen egy jó nagyot.. Mindig megjött a büfi.

Szerintem iszonyú fontos,pláne egy 2 hetes babánál.

Plusz ha esetleg nem büfizett és letettem a kiságyába akkor 20 perc után tuti elkezdett sírni hiszen bántotta a pocakját. "Ahogyan a nagy könyvben meg van írva" :)


Tipp: Ültesd a térdedre, az egyik tenyeredet a mellkasához teszed a másikkal meg ütögeted a hátát. Tuti eredményt hoz. De csak pár másodpercig.

Másik, "ezt itt olvastam",de nem tudom,hogy ilyen kicsiknél lehet e csinálni,hogy dölöngeted jobbra majd balra,óvatosan fejét támasztva, 4-5 szőr utána válladra és ütögeted a hátát. Nekünk 10ből 8szor bevált.

Leteszed evés után az ágyra körkörösen masszírozod a pocakját de csak kb 4-5 másodpercig pici enyhe nyomást fejtesz ki rá,utána felkapod és lehet próbálkozni. Nálunk ez is mindig beválik:)


De ami mindig bejön az az,hogy mind 2 keze lelóg a válladról a mellkasára nyomást gyakorolsz,ezáltal lesz büfike.


Nálunk is nehezen büfizett ezért mi is mindent kipróbáltunk:) De mind bejött:) Semmi sírás,nyűgösködés és nem is volt. Sőt hasfájós sem hál istennek. :)

2015. máj. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ami nem jön ki fönt, az lent jön ki... büfiztesd többet, legalább 30 percig legyen függőleges helyzetben, majd fektesd hasra
2015. máj. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nem tudják még kinyomni a pukit, javasolt olyankor emelgetni a lábait finoman, egyéb tornák, hogy kijöjjön, és karon nem szabad ültetni, a derekánál kell tartani a babát, Espumisanból meg annyit adj, amennyi rá van írva(csak mert volt anyuka, aki 1-2 cseppet adott és nézte inkább, hogy szenved a baba ...)
2015. máj. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!