Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az autizmus megállapítható...

Az autizmus megállapítható 12-13 hónapos korban?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyan szülőktől szeretnék kérdezni akiknek autista gyanús dolgokat csinált a babája, kb 12-13 hónapos korában.

Pl. Figyelt a nevére? Mosolygott, ha mosolyogtak rá? Pörgette az autó kerekét, vagy az egész autóval játszott? Ha beszéltetek hozzá, figyelt? Intett pápát? Dobott puszit? Magától odament hozzátok? Mutatott dolgokat? Csapdosott a kezével?


Sajnos az én fiamon minden autista tünetet lehet látni az elmúlt egy hónapban. (1 hónapja kapott oltást, és a mamáék pont akkor költöztek el nagyon messzire, azóta csak kamerán látta őket. Azóta teljesen zárkózott lett. Azt hittem hogy csak hiányoznak neki, de mikor a védőnőnek elmondtam a tüneteket, azt felelte, hogy 15 hónaposan csinálják az autista tesztet. Addig meg figyeljem, és várjak). Akinek hasonlóan viselkedett a babája ebben a korban, végül megállapították az autizmust, vagy később elmúltak a tünetek?



#autizmus #autista baba
2015. máj. 29. 18:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem mik ezek a tünetek amit a védőnő mondott?

Mert most megijedtem ezek közül van amit az én fiam sem csinál...

2015. máj. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%

jézusom! most káromkodnék egy csúnyát ha nem moderálnák ki :D 1 évesen nem hogy nincs tünete az autizmusnak, de jelen se lehet... autizmusról akkor beszélhetünk ha 3 területet érint (igen, mind a hármat!) szociális készség, kommunikáció és a rugalmas viselkedésszervezés.

ezeket élettanilag nincsenek jelen egy egy évesnél, logikus is, hiszen még nem is beszélnek...

a szociális készség is 15 hónapos kor után figyelhető náluk, addig nem elvárható, hogy hallgassanak a nevükre, visszanevessenek, jelezzenek, hisz még az agyuk nem tart ott...

3 éves kortól adható diagnózis, 2 éves kortól merülhet fel a gyanú. ajánlom, hogy a védőnőd jó tanácsait messze kerüld el

2015. máj. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A védőnő azt mondta hogy ha nem reagál a nevére, nem mutat rá tárgyakra, ha játék közben nem néz rám, vagy ha én mutatok egy távolabbi dolgot neki és nem a tárgyat nézi, hanem az ujjamat akkor az gyanús. Amit még kérdezett az az volt hogy az egész játékkal játszik-e vagy csak egy bizonyos része érdekli? Van 1 fisher-price vonatja, órákig képes vele játszani. Ide-oda tologatja (főleg a kerekét figyeli) de ha az felborul akkor sírni kezd és csapkodni a kezével.
2015. máj. 29. 21:24
 4/14 anonim ***** válasza:
Ennyi idióta védőnőt...! Amit 2. írt helytálló. Valszeg hiányoznak neki a mamáék. (pszichológus vagyok)
2015. máj. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Hát az enyém sem mutat rá tárgyakra de ennyi idősen szerintem nem is kell még..legalábbis mi járunk korai fejlesztőbe ellenőrzésre mert korabab, de ott sem kérdeztek ilyet! Azt mondták egyszerű utasításokat kell érteni, és egyszerűen megértetnie magát (pl vegyék fel nyújtja a kezét)

Az meg hogy a kerekeit nézi szerintem normális,az mozog rajta még ilyenek érdeklik, mi hogyan működik...

2015. máj. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

2.ik kommentelő, mielőtt káromkodnál, kérlek nézd meg ezt a videót https://www.youtube.com/watch?v=aU2jLnQcjuU

elég hosszú, de tekerj bele. 1 perc: anyja hiába szólongatja, oda sem figyel. 13 hónaposan gondolom nem ez a normális? 4 perc 50 másodpercnél pedig a kézmozgás.

Mivel az én fiam is hasonlóan viselkedik, ezért gondoltam, megkérdezek más szülőket is.

2015. máj. 29. 22:26
 7/14 anonim ***** válasza:
4:50nél az inkább olyan mint két tárgy összeütögetésének a kezdete...
2015. máj. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

2. vagyok. tök cuki baba :) igen, teljesen normális! millió ingerrel körbebástyázták a babát, melyik az a kis felfedező aki nem azokkal lenne elfoglalva? 4:50-nél meg semmi különös kézmozdulat nincs, fogja azt a bigyót a kezében ami megkarcolta a kezét aztán azt próbálgatja, nyilván most ismerte meg az érzést :)


nem értem mikre jók ezek a videók! diagnózis 13 hónaposan? haha!


egyébként azt kéne megérteni, hogy az autizmus nem az mikor a gyerek a pörgő kerekeket nézi napi 12 órában, a fennmaradó 12ben meg repked a kezével miközben lábujjhegyen ugrál! ez egy állapot, amikor az agy kicsit másképp működik! mint írtam 3 területet érint és csak akkor autizmus ha mind a három területet érinti! írok példát: késik a beszéde (4 évesen nem beszél) echolál (nem válaszol hanem visszaismétel), nem használja az igent 3 éves kor után, nem érti a kérdéseket, nem jelenik meg a miért, mi, hogyan kérdések...

nagyon nagyon zárkózott, nem nyit gyerekek felé és ha felé nyitnak akkor is elfordul, elzárkózik, fél másoktól, egy játszótéren nem érzi jól magát. és a rugalmatlanság a 3., ugye ha mindig azon az úton KELL hazamenni vagy sorba rakja az összes játékát mindig, nem lehet levenni a polcról mert dühkitörése lesz tőle, bizonyos sorrendben kell csinálni a dolgokat, a napirend változásától kiborul.


amiket írsz és nem csak te, hanem sokan másik is itt, azok nem az autizmus tünetei, minden gyerek csinál ilyen és ehhez hasonló dolgokat (pl. a kerék szerintem minden gyereket jobban érdekli mint maga az autó bizonyos korig), de a fent leírt dolgok mellé viszont gyakran társulnak úgy, hogy nem növik ki vagy csak sokkal később mint egy "normál képességű" gyerek.

tehát ha egy 5 éves még szívesen nézi az autó forgó kerekét semmi gond. de ha kényszeres, beszéde lemaradott és szociálisan nem érett, ezek mellé a kerék pörgése érdekli mint játék, repked a kezével, nem mosolyog, nem hallgat a nevére, szemkontaktust nem vesz fel, stb akkor már igen erősen felmerül a kérdés.

de 1 évesnél nem merülhet fel...


menj fel az autizmus.hu oldalára, olvasgass, nagyon szépen le van írva!

2015. máj. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Öcsèm az ovodàban erősen autizmus gyanus volt. 5 èvesen nem beszèlt senkivel, nem jàtszott senkivel, csak beült a sarokba ès az autók kerekeit pörrgette. 3èvesen mèg nem ràgott. Idegenektől mèg 5èvesen is sírt.

Most 27èves egyetemet vègzett, 7nyelven beszèl, menyasszonya van ès hatalmas baràti köre.

Szòval mèg ovodàs korú gyereknèl sem biztos, vàltozhaz mèg,nem mèg ilyen picinèl!!

2015. máj. 30. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hihetetlen, nem néznek utána az emberek a neten mielőtt kérdést írnának ki?! Tömegesen érkezik a kérdés az anyukáktól, hogy jajj a kisbabájának autista tünetei vannak és xy hónapos, most mit tegyen, és minden egyes kérdés alatt leírják, hogy 2 éves kor alatt NEM diagnosztizáható, 2 éves korig mind teljesen NORMÁLIS, mégis, egy éves vagy akár csak pár hónapos babáknál is ezen aggódnak... Nyugodj meg, a védőnőnek fogalma sincs róla hogy miről beszél, több mint valószínű hogy semmi baja a gyereknek.
2015. máj. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!