Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lehet vagy kell egy...

Mikor lehet vagy kell egy gyereket elkezdeni "nevelni" hogy a késöbbiekben kezelhetö legyen és mikre kell odafigyelni?

Figyelt kérdés
2015. máj. 29. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Születése első percétől kezdve jó példával kell előállni.
2015. máj. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%

hát "nevelni" kb 7-8 hónapos korától. tehát a "nem"-et a "nem szabadot"-ot már nagyon tudja, hallgat is rá, és abba hagyja amit épp csinál, vagy el sem kezdi ha még csak akarta. ha hívom, akkor odajön. most még csak 10hónapos lesz, de érti, a "kérem"-et is, ha nyújtom közben a kezem, vagy a "tessék"-et ha adni szeretnék valamit. nem tudom ezek mennyire befolyásolják majd a továbbiakat, de ha ennyire szófogadó lesz, hogy nem kell 100x elmondani pl. hogy ha valamit nem szabad akkor már örülök :)

előtte nem nagyon "neveltem" nem volt mire, inkább szoktattuk ugye a napirendre, az egyedül elalváshoz...stb.

2015. máj. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
24%

mindent úgy kell csinálni, ahogy majd hosszútávon később is akarod.

kezdve pl azzal, ha 10 kilósan nem akarod majd órákig ringatni, nem ajánlatos az elején ehhez szoktatni.

sokan szoktatják később nehezen kivitelezhető dologra a gyermeket, utána elvonják ezt tőle, a gyermek jóhogy sír és szenved akkor..

minden ami a szülő érdeke, az a gyermeké is. mert így lesz pihentető, kiegyensúlyozott a családi élet. úgy neki, ahogy a szülőnek is.

2015. máj. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
31%
A tiltásokat úgy is megtanulja hamar "nem", "nem szabad", mert ugye automatikusan rászólsz, ha nyúl a konnektor felé (és most mindegy,hogy raktam bele konnektorvédőt, mert az a cél, hogy megtanulja, nem szabad belenyúlni, ez meg csak azért van, hogy ha szólsz, de mégis belenyúl, ne legyen baj!) Szoktasd a napirendetekre, legyen veletek, ha ébren van, látni fogja a dolgokat, hogy mit hogyan csináltok, magyarázz neki, hogy ezt így és ezért (szerintem megjegyzik, bár én azt vallom, hogy a baba csak kicsi, de nem h*lye) és a legjobban abból tanul, amit tőletek lát! Ez már nevelés! Viszont szerintem, ha azt akarod, hogy későbbiekben is kezelhető legyen, akkor nagyon válogasd meg, hogy kihez viszed oda játszani, vagy kire bízod rá, amíg elintézel valamit és az sem mindegy, hogy milyen óvodába kerül! Legyél következetes, a nem mindig nem legyen és figyelj oda, hogy a közvetlen környezeted is betartsa a szabályaidat! Én ezzel pl. ráfaragtam, kislányom tündér volt, de amikor 3 éves lett, vissza kellett mennem dolgozni és óvodába került. Csakhogy az óvodában, vegyes csoportok voltak, ami egészen addig nem tudtam mit jelent, amíg nem láttam: konkrétan az óvónők azzal töltik az egész napot, hogy fegyelmezik az iskolába készülő 5-6 éveseket és telibe lesz*rják, hogy a 3 éves az első napján sírdogál! Persze kivettem az oviból, nagyi örömmel vigyáz rá címszóval, na itt cs*sztem el! Nagyi ugyanis úgy érezte, hogy ő csak, akkor jó nagymama, ha mindent megcsinál, amit a gyerek akar: reggelire csoki, folyamszámra a 12%-os "gyümölcslé", ebéd előtt egy kis sajtos kuki, csinálsz, amit akarsz, és még sorolhatnám: most van egy angyal 4 és fél éves kislányom, aki ha reggel nem kap csokit 1 órát üvölt és tudom, hogy ez nem az ő hibája, hanem az enyém! Igen az enyém, mert én bíztam olyan akire nem kellet volna, akkor se, ha az a nagyanyja!
2015. máj. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%
2. vagyok. hogy a 3. válaszoló írja. én az egyik barátnőmnél voltam, akinek akkor 6 hós és kb 10kilós volt a fia én akkor még csak terhes voltam. de ahogy láttam hogy szakad meg hogy már fél órája ringatja a babát, mert csak úgy tudott elaludni, én már akkor tudtam hogy nem fogom. és nem is tettem. már 2 hónapos sem volt mikor letettem és aludt. persze voltak szakaszok mikor igényelte, akkor persze nem mondtam nemet, akármennyire is bennem volt a para, hogy jaj hozzászokik. de nem, egy hónap volt ilyen ringatós, együtt elalvós, de csak nappal, utána visszatért a leteszem és alszik módszerre.
2015. máj. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!