Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert tapszerezik egybol az...

Miert tapszerezik egybol az ujszulotteket?

Figyelt kérdés
Ismerosom most szult, 4 napos a baba, mar fent van facebookon a kep, hogy eszi a tapszert cumisuvegbol. Aki egyebkent akar szoptatni, az miert tomi tapszerrel a nehany napos babajat?
2015. máj. 30. 01:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%

Honnan veszed, hogy tápszer? Lehet sima lefejt tej is.


Az meg, hogy egy anyuka szeretne szoptatni sajnos nem egyenlő azzal, hogy tud is szoptatni. Sajnos vannak olyan nők akiknek nincs elegendő teje, így marad a tápszeres táplálás mert egy kisbaba sem képes fényen élni.

2015. máj. 30. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
17%
Mert Gonosz!
2015. máj. 30. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
72%
Enyém is kapott tápszert, mert nagyon kevés tejem volt. Utána 9 hónapig szopott. Hű, de gonosz vagyok, hogy nem hagytam éhenhalni... Előre sajnálom a második babáját, és a tiedet is kérdező.
2015. máj. 30. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
29%

Miért sajnálod a kérdező babáját? Mert kitartó, a gyerek érdekeit néző anyja van? Téged kéne sajnálni a rosszindulatod miatt, de még azt sem érdemled meg...


Kérdező! Nem biztos, hogy táp, lehet, hogy anyatej, bár akkor sem értem miért üvegből.

Amikor napokig nincs tejed, nagyon elkeserítő és képes vagy táphoz nyúlni, mikor látod, hogy éhes a gyerek. Igen, kb. a negyedik napon.


Sajnos nem mindenhol vannak (jó) szoptatási tanácsadók, akik ugranak, ha kell, segítenek, támaszt, reményt nyújtanak. Sokszor azért nem indul be a tej, mert rossz a mellre tétel pl. Jó lenne, ha ilyenkor valaki segítene. De nem mindenkinek van szerencséje és végső elkeseredésében tápszerhez és cumisüveghez nyúl. Vagy ritkább eset, nincs és nem is lesz teje... :(

2015. máj. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Wiky93 ***** válasza:
74%

Biztos vagy benne, hogy tápszer van benne? Lehet llefejt anyatej! Előbb győződj meg róla! De egyébként is miért zavarna ha az anyukának esetleg nincs teje, nem tud szoptatni?

Képzeld az én kislányom nem bírt szopizni, fejnem kellett! Aztán sajnos hamar el is apadt a tejem!

Hidd el senki se DIREKT TÖMI a babáját tápszerrel!

2015. máj. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
87%
Az én babám is kapott tápszert már 4naposan,mert nem indult meg a tejem,és már több mint fél kilót fogyott. Most 6hetes,nagyrészt anyatejes,de kell mellé néha a pótlás. Nem mindenki tud sajnos elegendő tejet produkálni,pedig én is vért izzadok miatta.
2015. máj. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
85%

Tehát ha nincs teje anyukának, akkor hagyja éhenhalni a gyereket. Mert akkor jó anya lesz?!


Nem te vagy véletlenül az akit mostanában a hírekben nyomatnak, hogy éhenhalt a gyereke mert nem volt teje? Ja, nem mert ő már börtönben ül! Pedig olyan jó anya... Ugye?

[link]


5 év börtön...

2015. máj. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
65%

Hogyhogy miért "tömi" tápszerrel? Talán azért, mert nincs vagy nincs elég teje, és nem akarja hogy a baba éhezzen.

Én például császárral szültem és semennyi tejem sem volt. A kórházban azt mondták, hogy "nem baj anyuka, tegye csak mellre a babaát sokszor és majd beindul az a tej".


Hát nem indult be, pedig a lányom napi 14 órákat töltött a mellemen. Eleinte ordított az éhségtől utána meg besárgult és folyton aludt. A harmadik napon már könyörögtem a csecsemősöknek, hogy adjanak valamennyi tápszert, nehogy kiszáradjon az amúgyis durván sárga gyerekem.


Nem adtak, közölték hogy egy újszülött akár 5 napig is kibírja kaja nélkül, próbálkozzak csak a szoptatással. Na, ezen a ponton gurultam be, és a férjemmel hozattam be tápszert, azzal "tömtem" a babát titokban.


Egyébként pát napja olvastam egy cikket, amiben a szerző (aki egyébként férfi) azt írja, hogy a ma igencsak divatos tápszerlobbi miatt szoptat olyan kevés nő, mert hogy már a kórházban is a tápszerezést erőltetik és ez mennyire nem helyes. Nos, én nem tudom, hogy az illető hol él, de nekem pont az ellenkezője a tapasztalatom. Már a szakemberek is átestek a ló másik oldalára és ördögtől valónak tekintik a tápszert. De megmondom őszintén, teszek nagy ívben mindenki véleményére, nem fogom hagyni hogy éhen haljon a gyerekem, ha egyszer nem tudok szoptatni.

2015. máj. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%
Kedves kérdező! Ha tápszert kapott is az a pici baba, akkor mi van? Nem mindenkinek megy egyből a szoptatás, és van, akinek egészségügyi okok miatt nem is lehet. Van ilyen, ezeken nem kell fennakadni (mint egyesek szoktak).
2015. máj. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
És ha tényleg nincs teje?? Nincs más megoldás. Ennie kell. Kérdező, nem tudjuk a körülményeket. Van aki nem akar és van aki nem tud szoptatni. Nagyon nem mindegy.
2015. máj. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!