Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális a 15 hónapos fiam...

Normális a 15 hónapos fiam viselkedése?

Figyelt kérdés

Még mindig mindent a szájába vesz, néha olyan, mintha direkt csinálná. Talál valamit a földön, néz rám és vigyorogva veszi a szájába. Utcán is ezt műveli.

Séta közben nem hajlandó a kezünket megfogni, mindig rohan az úttest felé.

Ha valamit nem engedünk meg neki, hátravágja magát és ezredszerre sem érdekli, ha beveri a fejét. Mindig megfogjuk, hogy ne üsse meg magát, de annál jobban csinálja.

Sokszor már nincs kedvem vele sehova menni, mert kiveri a balhét.Mit csináljak vele? Van valaki még hasonló helyzetben?



2015. máj. 30. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Kezd felnőni :-) Ez így átmeneti állapot és teljesen normális. A világ tágul ki, a veszélyérzete még nulla. Beszélj hozzá sokat, ne csak fegyelmezz, magyarázd el miért nem és maradj nyugodt. Vond el a figyelmét (repülő, madár stb). A dackorszakban ugyanez lesz, de addigra már megszokod ;-)
2015. máj. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az én fiam még csak 10hónapos, de a vigyorogva "rosszat" csinálni ha rászólok az nála is megy :) meg ha valami nem sikerül neki, ma pl a mosogató alatti szekrényt akarta kinyitni (ott a kuka, és néhány vegyszer) de odatettem a lábam így 10. próbálkozásra sem sikerült, hát majdnem hogy toporzékolt és elkezdte csapkodni az ajtót :) próbálom mosolyogva kezelni ezeket, de ha ez lesz rosszabb is, hát nem tudom mennyire fogok mosolyogni :)
2015. máj. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A nagyrésze nem gond - a korával járó viselkedési forma-, viszont az utcán nem szabad engedni, hogy ne fogja a kezeteket. (Nem NEKI kell a TI kezeteket fogni, hanem fordítva!) Ugyanis az, hogy rohan az úttest felé, igen hamar az életébe kerülhet, és utána nem takarózhattok azzal, hogy a gyerek "nem akarta" fogni a kezeteket. Ugyanis ez a súlyos veszélyeztetésnek minösül, és eltekintve attól, hogy könnyen meghalhat vagy élete végéig rokkat lesz a gyerek, még alaposan meg is büntetnek titeket, adott esetben még börtönbe is kerülhettek.
2015. máj. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
16 hónapos a lányom ugyanezt csinálja 2honapja. Mindent meg akar kóstolni multkor fekete volt a szája meg a foga mert Földet tömött a szájába. A sétánál olyan helyre viszem ahol nem járnak autok meg játszótérre. De ha uttasten vagy mellette megyünk megfogom a kezét, megmutatom neki miért ha nagyon akaratoskodik felveszem. Ha hisztizik otthogyom a Földön még ilyenkor abba szokta hagyni, az utcán is. Mindent elmagyarázok neki 1000x. Nem ő dirigál, pedig szeretne. Gondolom rosszabb lesz a dackorszak, de amit nem lehet abból nem engedek.
2015. máj. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

3- nak tisztában vagyok mindennel, amit leírtál, viszont egy szóval sem említettem, hogy hagyjuk az útra futkozni. Csak mindig arra indul el.

Hiába fogom meg a kezét, ha kitépi a kezemböl. Ha meg erőszakkal fogom, elkezd parádézni és a figyelmét sem lehet elterelni, próbáltuk sokszor. Így meg nyilván sétálni sem lehet.Ledobja magát a földre és addig nem hajlandó felállni, amíg nem mehet egyedül.

2015. máj. 30. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!