Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor "tudatosul" a csecsemőbe...

Mikor "tudatosul" a csecsemőben, hogy te vagy az anyja?

Figyelt kérdés
3 hónaposom olyan szemekkel néz rám, mintha nem is tudom, mi lennék. Nehezen is viseli, ha nem vagyunk egy légtérben.
2015. máj. 30. 12:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Talán 2-3 évesen, amikor már érti mit jelent az, hogy anya. Addig te vagy a "mindenes" aki ugrik minden nyekkenesere - tőled kap enni, te ringatod, furdeted, szorakoztatod. Relative mindegy, hogy az anyja csinálja mindezt, vagy egy vadidegen, tehát pont ugyanannyira kötődne és ugyanúgy Istenként nézne a szomszéd lányra, ha ő látná el nonstop
2015. máj. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Egy három hónapos kisbabában még semmi sem tudatosul. Max. annyit kezd felfedezni, valami 'tudatos' ráeszmélésféle, hogy a kezei a testéhez tartoznak, és hogy többnyire 'tudatosan' tudja irányítani a mozdulatait.

Szerintem az első nagy felismerés /a tudatosodás első lépcsőfoka/ az első szeparációs szorongás olyan 6-8. hónap tájékán, akkor kezd el tudatosan ragaszkodni az őt gondozó személyhez, és kétségbe esni, ha az a személy nincs a látóterében.

2015. máj. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem az első pillanattól kezdve. Az élet nagy titkai egyike ez szerintem.

A gyerek is azonnal megismer,és csak akkor nyugszik meg ha hozzáérsz és te is azonnal a sírásáról is megismered, akár milyen távolságra van. Megérzel vele kapcsolatosan mindent.

2015. máj. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Az tudatosul benne, hogy nálad van az összes kaja.
2015. máj. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 mincayani ***** válasza:
30%
Aki azt irta h 3-4 évesen,az jó nagyot téved,igen,˝eldobott˝ gyerekeknél,akiket csecsemöotthonba adnak,azoknál igen,a hospitalizációnak köszönhetően,de normál esetben,azonnal megérzik.
2015. máj. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 sandrachnologic ***** válasza:
31%
Szerintem azonnal... Hiszen a mehben is mar hall hangokat, bizonyára azt is érzi, hogy az anyai sziv szeretettel "gondol" ra, hallja az anya szivdobbanasait.
2015. máj. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Utolsó kettő!

A kérdés az volt, hogy mikor tudatosul a gyerekben. Egy csecsemoben, aki még nem tud szavakkal kommunikálni elég nehezen tudatosulna az anya fogalma. Csecsemő otthonokban is megfigyeltek amúgy a kötődést, ami ott meg véletlenül sem az anyahoz, hanem a gondozo személyhez kapcsolódik.

Akkor mondható, hogy tudatosul valami, ha a személy képes felismerni és korulirni. Ez 2-3 éves kor előtt nem el várható. Értem én, hogy az ember nyilván azt szeretné, hogy a gyerek azonnal tudja, értse, hogy te vagy az anyja, de ez csak a mesékben van így. Igen, felismeri a hangokat, amiket a méhben hallott - de ennek semmi köze ahhoz hogy kihez fog kötődni később, ki lesz számára az anya.

2015. máj. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 mincayani ***** válasza:
37%
Senkivel nem vitatkozom,nem véletlenül találták ki a baba-és nem utolsó sorban mamabarár kórházakat,egyaltalán magát a jelenséget,volt is róla film,ahol összehasonlították a régi idők gyakorlatát a baba elvitellel szemben a rooming-in rendszerrel,ahol azonnal az anyuka mellkasára teszik az ujjszülöttet,a filmen kipróbálták,hogy 5 ˝vadidegen˝ nővérke mellkasára is ráhelyezték a bébit, ,mindegyiknél 5 perc
2015. máj. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 mincayani ***** válasza:
37%
szóval 5 perc elteltével feszültté vált az ujjszülött,anyja mellkasán maradt tartósan nyugodt,sőt,csak ott,ahol gyakorlatilag semmi baja nem volt a későbbiekben sem.
2015. máj. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Könyörgöm fogd már fel, hogy ez egy ösztön, a tudatosság egészen mást jelent.
2015. máj. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!