Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Figyeltetek rá h annyit...

Figyeltetek rá h annyit hízzon a baba amennyit kell? A kisfiam többet hízik mint kéne a védőnő szerint így nem lesz jó. De akkor hagyjam h sírjon ha éhes? Nincs szivem hozzá.

Figyelt kérdés
2015. máj. 30. 17:20
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem, addig eszik, ameddig jólesik neki.
2015. máj. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos,hogy azért sír,mert éhes.Csak sokan egyből teszik ész nélkül mellre,meg keverik a tápszert,ahelyett,hogy kiderítenék,miért sír.Persze ne vedd magadra,csak ez áz általánosság.
2015. máj. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk nem volt ilyen probléma, de ha lett volna, akkor igen, figyeltem volna rá. Alapvetően én is azt mondom, hogy egyen, amennyit akar, de azért ésszerű keretek között. Van egy normál súlytartomány az adott életkorhoz. Ha ennek a felső határa fölött lenne a babám, akkor azért elgondolkodnék.

Nagyon sok kifejezetten kövér csecsemőt látok. A rokonságban volt olyan, aki 6 hónaposan 12 kiló volt. Nekem senki ne mondja, hogy ez nem baj. Nem mindig azért sír egy baba, mert éhes, de persze könnyebb volt ennek az anyukának is a mellét a gyerek szájába dugni, mint megoldani az egyéb problémákat. Sok csecsemő pedig igenis többet eszik, mint amennyi jólesik neki, vagy amennyire szüksége van.

2015. máj. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Annyit hízzon, amennyit "kell"? A babák nem hisznek a statisztikákban és a nagykönyvet sem olvassàk. Úgyhogy annyit adj neki, amennyit kér.
2015. máj. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A védőnő van rákattanva. Fiatal neki nincs gyereke így mindig arról beszél mi van a könyvbe.
2015. máj. 30. 19:24
 6/9 anonim ***** válasza:
41%
Attól még, hogy nincs gyereke tudhatja, hogy egy adott korú csecsemőnek mennyi a normál testsúlya.
2015. máj. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%
Persze, a miénk is károgott, de én pont leszartam. Akkor eszik a gyerek, amikor éhes. Inkább a védőnő sírjon, hogy semmit sem ér a szava, mint a gyerekem.
2015. máj. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

Szia, mennyi idős a kisfiad?

Az én lányom is "rohamosan" hízott kb. 7-8 hónapos koráig, és annyiszor szopott ahányszor igényelte, volt olyan, hogy szinte egész álló nap. Addigra volt 8,5 kg. Aztán amikor elkezdett mászni, majd menni, és szaladni teljesen leállt a hízása. Nem is nagy étkű, meg egész nap jön megy, nincs is ideje enni. Most 15 hónapos és 9 kg-ról fogyott 8,80-ra. Hidd el, amint a mozgásfejlődés beindul, a gyors hízás is abbamarad.

Nekem a védőnő meg a gyerekorvos is azt mondta, hogy nem probléma, hogy fogyott, mert arányos a lányom. Még így sem vékonyka.

2015. máj. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gratulálok annak az éles eszű szuper anyunak, aki lepontozott. Megmondaná az illető, hogy mi a baj a válaszommal? Úgy gondolom a kérdésre válaszoltam, utolsó voltam.
2015. máj. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!