Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1eves kisfiú ehet a gyumolcsto...

1eves kisfiú ehet a gyumolcstortabol? Pudingbol ehet?

Figyelt kérdés
2015. máj. 30. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Én 1 évesen nem vezettem még be a tejet, így nem adtam volna neki.

Viszont túrós vagy joghurtos gyümölcstortából igen, ehet. De nem mindegy, milyen gyümölcs. Mert az apró magvas szintén nem ajánlott még.

2015. máj. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
Miért ne ehetne? Nem kell a sok tiltással törődni.
2015. máj. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Persze 2, és esetleg ha kialakul, az allergiával vagy veseproblémával sem kell törődni...
2015. máj. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
1 éves kortól be lehet vezetni a tejet szép lassan, ezért igen, eheti, amiket írtál, ha a családban nincs tejallergiás.
2015. máj. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem ajánlják 1 éves kortól a tejet. Inkább 2-3.

Én 20 hónaposan vezettem be a fiamnál, 2 évesen 4 dl-t iszik naponta, és hümmögött rá a védőnő, hogy lehet, megterhelő a veséjének.

Igen, vannak, akik 1 éves korban bevezetik a tejet, de akkor még nem ajánlott.

2015. máj. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk evett az egy évesem, de nem tehéntejet használok az ilyen édességekhez, hanem cukrozatlan mandulatejet. :)
2015. máj. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4 dl tej valóban sok lehet. 3 éves korig fél liter tejalapú ital javasolt a gyereknek. A jó minőségű teljes házi tejet felforraljuk, a gyereknek fele-fele arányban hígítva adjuk, abban az esetben, ha a gyerek szereti a tejet és simán meginna mondjuk 4 decit egy nap. Viszont ha reggelre iszik egy kakaót és annyi tej neki elég, akkor nem kell hígítani, egy pohár tej az pont egy hígított fél liternek felel meg. Az én gyerekorvosom is adta a tejet a fiának egy éves kora után nyugodt szívvel, mert csak reggelre issza. 2-3 éves korra kitolni akkor indokolt, ha a gyerek allergiára hajlamos, vagy úgy tűnik, nem bírja a tejet (hasmenés, puffadás, kiütések). Nekem gyerekkoromban rendszeresen főztek tejes ételeket, akkor még nem voltak nagy ismereteik az anyukáknak táplálás terén, még sincs semmi bajom és nem is volt.
2015. máj. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Attól függ miket vezettél már be nála, és milyen gyümölcs. Ne a szülinapján kóstoltass meg vele új dolgokat, nehogy hányás legyen a szülinapi buli vége.
2015. máj. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!