Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csecsemő mellett tanulni és...

Csecsemő mellett tanulni és bejárni előadásra?

Figyelt kérdés

Nekem extrém esetem lenne. Terhességem utolsó 2 hónapjában kezdeném a sulit, és szülés után 8 hónapig tartana még.

A munkahelyemen kb 10 évente indul ilyen jellegű képzés, amivel meg tudnám duplázni a fizetésem, ha elvégezném.

Nos, szerintetek belevágjak? úgy, hogy utolsó hónapokról van szó és a 6 hetes gyerekágyas időszak sőt a szülés sem lenne indok arra, hogy nem járok be heti egy konzultációra?


2015. jún. 2. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Ha van segítséged akkor persze.
2015. jún. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Igen, én belevágnék, mondom ezt két pici gyerek és egy államvizsga előtt :) Ha van segítséged, akkor kőkemény elhatározással, de meg lehet csinálni. Nem ideális, nem kényelmes, és egyáltalán nem jó érzés, de a jövő biztosítása érdekében, igen. Meg lehet csinálni.
2015. jún. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Konzultációra járni általában nem kötelező, a megfelelő óraszámnak illetve a kötelező vizsgáknak kell meglennie. Én nem vágnék bele, de ha nem indul mondjuk 1 év múlva megint, akkor nem szalasztanám el a lehetőséget. Viszont az utolsó időben nem tudod, hogy mennyire fogsz könnyen mozogni, kisebb gondod is nagyobb lesz a tanulásnál, az első időben meg főleg. Én gyerek mellett végeztem el a sulit, de 1éves korában kezdtem, előtte nem mentem el beiratkozni, pedig felvettek.
2015. jún. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bele, ha lesz segítséged, de külön beszélnék a leendő tanárokkal, szemináriumvezetőkkel, hogy néha legalább megengedjenek egy skype-os konzultációt.
2015. jún. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Szia! Először is gratulálok a babához!

Én a másoddiploma miatt tavaly szeptemberben kezdtem el egy 3 éves képzést. Akkor voltam kb.22 hetes terhes. A vizsgaidőszak izgi volt 35, 36 hetes terhesen! Az utolsó vizsgámat a januári szülésem után csináltam meg. A kicsi mellett van egy 3 évesem is. Nem egyszerű,de van segítségem! Plusz én felmentést kaptam az előadások látogatása alól. Szerintem vágj bele! Hosszú távon megtérül. Kitartást és sok sikert kívánok!

2015. jún. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

Terhesség előtt kezdtem el egy két éves képzés, cég fizeti. Terhesen még bejártam, aztán jeleztem, hogy a vizsgaidőszakot üti a várható szülés dátuma, legyenek kedvesek későbbre időpontot adni.

Májusban szültem, augusztusra kaptam másik időpontot. Ezt méltányosságból megadják, maximum vinned kell igazolást a nőgyógyásztól, bár ha nagy hassal kéred, elég egyértelmű lesz.


Gyerek mellett lehet tanulni, legalábbis nekem sikerül. Az apján sok múlik, ha nem húzza ki magát a gondozásból, akkor egyszerűen át kell adni neki a tanulós időszakra a gyereket. Ha szoptatsz, akkor szoptatásokra megszakítod a tanulást, majd folytatod. Vagy fejsz le tejet.

Ha tápszeres lesz, akkor még egyszerűbb, ahhoz végképp nem kellesz.


A lányom tápszeres, a férjemmel mindketten képzésre járunk, szerencsére nem esnek egybe a vizsgaidőszakok. Így felváltva vállalunk többet a gyerekkel esténként - épp kinek kell tanulnia.

2015. jún. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%
Ha van segítséged és akad jóindulat, szerintem érdemesebb megpróbálni, mint kihagyni, de azért nagy mázli is kell majd hozzá, hogy problémamentes és "vitézi" legyen a terhesség vége és "jól időzített" a szülés.
2015. jún. 3. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!