Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megijedtem! Babám 9 hónapos...

Megijedtem! Babám 9 hónapos és a még nem tud önállóan felülni. Nálatok, hogy volt ez?

Figyelt kérdés
Védőnő szerint már elvárt, hogy 20 percig ülni tudjon. Nekünk ez csak pár másodpercig megy utána hátra akar dőlni. Szerinte vigyem gyógytornászhoz. Orvoshoz mindenképp elviszem, hogy nézzék meg. Most akkor baj van?

2015. jún. 3. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
30%

Az enyèm ennyi időse màr àllt pedig koraszülött (2hónappal)

Dèvènyessel nèzesd meg szerintem, egy àtnèzèstől nem?lesz baja, max azt mondja semmi baja ès megnyugszol.

2015. jún. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

Én még sehol nem olvastam határidőt, hogy mikorra kellene ülni egy babának. Olyat meg pláne nem, hogy mennyi ideig kell csinálni. Sok baba eleve mászásból ül ki, tehát csak a mászás után tud ülni, mászni pedig 11 hónapos korig kell.

A lányunk 10 hónaposan kezdett mászni, abból ült ki még aznap, de még kb. másfél hónapig támaszkodott az egyik kezén. Tehát teljesen stabilan 11,5 hónaposan ült. Most 3 éves, egészséges, soha nem küldtek ezzel kivizsgálásra, nem kapott semmilyen kezelést.

2015. jún. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam előbb állt és onnan ült le, volt vagy 10-11 hónapos. Ne siettesd, tudja a dolgát! A védőnőt első perctől ignorálom, csak azért van, hogy idegesítsen és kritizáljon, egyszer sem segített semmiben.
2015. jún. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi, nem siettetem, dehogy is. Gyermekorvoshoz mindenképp mentünk volna holnap, és babaúszást meg már rég ki akartuk próbálni. Szerintem a Dévényes egyáltalán nem indokolt, oda biztos, hogy nem viszem. Hiszen kúszik mint egy kis kommandós. Csak ezen a 20 perces üléses dolgon akadtam ki.
2015. jún. 3. 14:16
 5/9 anonim ***** válasza:

Elkésve nincsen,a védőnő meg hülyeségeket beszél.

Ha úgy alakul-de ne legyen így!!!!-akkor úgyis szólnak a gyerekorvosnál,hogy valami nem oké.

Nem is értem az ilyen túlbuzgó védőnőket akik halálra rémisztik az anyukát!

Ha beteg lenne a gyerek akkor úgy is meg fogja tudni,nem értem miért kell előre a frászt hozni bárkire is.

Talán azért,hogy utóbb majd kihúzva magát azt tudja mondani,hogy Én megmondtam!-vagy miért?!

Egyébként az én 10 és fél hónapos babám sem tud minden helyzetből felülni még.Ülni pedig fokozatosan mindig többet tudott egyedül.

Tehát ne foglalkozz a drága védőnővel,semmi alapja nincs a mondókájának!

2015. jún. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 mi a fene ***** válasza:
Ülni nehezebb mint állni. Hadd másszon, úgy erősödik a hátizma. Örülök, hogy az előttem szólóknak is ez a véleménye.60éves nagymama.
2015. jún. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amikor fel ev koruli volt a kisfiam mar alig vartam hogy onmagatol tudjon ulni mert mindenkitol azt hallottam hogy az az ido mikor mar tudnak ulni a babak, anyam is azt mondta hogy tesom es en is mar tudtunk ulni akkor. Ehhez kepest 11 honaposan tudott csak ulni a kisfiam, egy evesen jott ki az eslo foga es 19 honaposan tudott egyedul jarni. Szoval nalunk semmi nem "konyv szerint" tortent megsincs elmaradva vagy lemaradva barmirol, teljesen egeszseges es fejlett. Orvoshoz is vittem amiatt is hogy nem jar es mar aggodtam mert mindenhol a maximum ido 18 honap korul de nem csinaltak semmit . Szerintem hulyeseget beszel a vedono , persze vidd el nyugodtan orvoshoz megnezetni de nem hiszem hogy gyogytornat irna elo emiatt.
2015. jún. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tényleg köszönöm a válaszokat. Én is így gondolom. Kicsit lustább a babám, de folyamatosan erősödik. Amúgy még azt is mondta a védőnő, hogy vigyem el szakemberhez, mert tudna tippeket adni, hogy hamarabb felüljön. Csak én nem akarom, hogy hamarabb felüljön. Majd felül ha kész rá. De mért mond ilyeneket egy védőnő?!
2015. jún. 4. 08:24
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen,ezen már én is gondolkodtam:)

Sajnos nem jutottam előbbre.Talán,hogy úgy érezd,hogy ő többet tud nálad?

:D

2015. jún. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!