Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyobbik gyerek - kisteso -...

Nagyobbik gyerek - kisteso - sterilizalas, takaritas. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Egy ujszulottnel meg tobbe-kevesbe mindent sterilizalsz, csak tiszta dolgokat adsz a kezebe, kezet mosol ha meg akarod fogni...es akkor ott van a 2 eves kisteso, aki ki-be rohangal a kertbol, jatszik a homokban majd rohan a babahoz, akaratlanul is rakohog ha ugy alakul. Meg a legnagyobb elovigyazatossaggal sem lehet elkerulni egy taknyos puszit vagy egy koszos kezu olelest.

Nalatok hogy alakult? Mit lehet tenni?


Koszi a tanacsokat.



2015. jún. 4. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 éves örökmozgó volt a nagyobbik, amikor a kicsi született. Én is mindent fertőtleníteni próbáltam, de lehetetlen. A kicsit a legjobban a nagy játékai érdeklik már 8 hetesen, a nagy meg szívesen odaadja neki. Most 9 hónapos a kicsi, szinte egész életében folyt az orra. Hasmenése nem volt, nem is hányt, az ő szervezete így reagált az idegen anyagokra, vírusokra. Doktornő szerint teljesen normális reakció. A nagyobb 2 évesen lett először beteg, a kicsi 3 hetesen. 6 hónapos koráig csak szoptattam, így erősítettem az immunrendszerét. Amióta közlekedik a kicsi, azóta a legfontosabb az lett, hogy ne vegyen semmi apró dolgot a szájába. A nagylánynak csináltam egy nagy dobozt, azzal nem játszhat, csak az ágyán. Abban vannak a Barbie cipők, fésűk, gyöngyök, legók, fél centis pónik stb. A fertőtlenítés kimerült a cumi és itató sterilizálásában és a gyakori felmosásban. Plusz feljövetel után szigorúan kézmosás Dettol kézmosóval. Ennyit tudtam kihozni a dologból, de nem is idegeskedtem annyit rajta, mint az első gyereknél, akinél még az ágyrácsot is fertőtlenítettem kétnaponta.
2015. jún. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt szokták mondani: az első gyereknél még fertőtleníted a leesett cumit, a másodiknál már csak lenyalod, a harmadiknál már a kutya szájából kapja...


Persze ez kicsit túlzás, de így van. A másodiknál te sem vagy annyira aggódó anya, és nem is lehet annyi mindentől megóvni, mint szeretnéd. Tedd ahogy eddig, és ennyi. Erősebb lesz az immunrendszere.

2015. jún. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én már nem aggódok ezen, mert lehetetlen olyan körültekintőnek lenni mint első babával.

Második babám nagyon ölbe-baba, egész nap rajtam lóg, ha meg nem, akkor a nagyobb mászik rám, így nem igazán van időm a sterilizálással foglalkozni.

De sebaj, a második gyerek talán nem is lesz olyan érzékeny. :)

2015. jún. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

20 hónap van a 2 gyerek között.

A nagyobik természetsen ha bejött a házba, levette a cipőjét, megmosta a kezét. De ennyi.

2-3 naponta porszívózás, naponta felmosás. Én nem sterilizálok semmit, csak a picinek a cumisüvegét szoktam. :)

2015. jún. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első két hónapban mindenkit megkértem, hogy legyen olyan cuki és mosson kezet ha meg szeretné fogni (kora baba volt és kicsi súllyal....az orvosok és a védőnő szerint, szerintem meg nem, de ez más téma), és a nagyobb gyereket is mindig megkértem (3éves), most 5 hónapos, semmi baja, szépen hízik, ül az ágyban mint a cövek..Sokat mosok fel (állandóan, mert vagy betaposnak, vagy kiöntenek valamit, vagy csak szimplán pofáraejtik a lekváros kenyeret), a mosógépem nem nagyon szokott pihenni, de ettől többet nem csinálok. Szerencsére se cumi, se cumisüveg nincs, a kicsi is pohárból kap vizet ha végképp "követeli" amúgy csak cici.
2015. jún. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!