Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az elalvás nálatok is ilyen...

Az elalvás nálatok is ilyen kritikus pont 1 év körüli babátoknál? Pörög ezerrel, minden porcikája tiltakozik az alvás ellen, pedig nagyon álmos, ordít, majd kidől?

Figyelt kérdés
Mostanában kivagyok az altatás kérdéssel. Eddig ha megitta a teát, tápszert, fordult egyet és már aludt is. Mostanában pörög ezerrel, mászik, feláll, belehuppan az ágyneműbe, nevet, közben majd leesik a feje a fáradtságtól. Ha odahúzom, hogy csucsukálunk, akkor ordít. Van, hogy 30perc után kidől és egyszer csak azt veszem észre, hogy bealudt, de van, hogy 45 perc után is csak a pörgés van és olyankor hiába ordít, odahúzom és nem engedem mászkálni. 1-2 perc után belenyugszik és elalszik. Ti hogy csináljátok? Szerintetek jól csinálom, hogy olyan hosszú idő után már nem engedek neki, ha ordít és elaltatom? Úgy érzem, ha akkor nem lépnék közbe mehetne így 1-2 órát is a cirkusz. Mire elaltatom én készülök ki. Másnál valami jó praktika?

2015. jún. 4. 10:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha bent vagyunk, az én fiam is a végletekig elhúzza és közben sír, nevet, tapsol felváltva. Ki szoktam vinni babakocsiban, tologatom és pár perc alatt el is alszik, másképp képes lenne akár teljesen kihagyni az alvást.
2015. jún. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A szülő jelenléte pörgető hatású.

Sötét szobában gyorsan ott hagyjuk a kiságyában, pár perc alatt el szokott csendesedni.


Ne legyetek mellette, mert így potenciális játszótársak vagytok, ami csábítóbb, mint az alvás.

2015. jún. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igaza van a 2-esnek. Tedd le az ágyába, oltsd le a villanyt és gyere ki. Ha kijön az ágyából, tedd vissza (sötétben), és erélyesen szólj rá, hogy aludjon. Megszokja majd, hogy lefekvés után nincs játék.
2015. jún. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
kicsi kora óta így alszik, ahogy kettes leírta. Berakjuk a kiságyba, villany lekapcsol, ajtó becsuk. Elszórakoztatja magát, van alvósa. 5-10 percen belül mindig elalszik. Ezt szokta meg.
2015. jún. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen gyerekek, akiknek kell a segítség ahhoz, hogy előbb fizikailag lenyugodjanak. Nálunk is volt/van ilyen korszak. Egy ideig türelmes voltam, de láttam, hogy a vége így is, úgy is a sírás, ezért egy idő után már nem hagytam órákig nyüglődni elalvás előtt, hanem a karomba vettem. Nagyon nem tetszett neki, rúgkapált sajnos, a szívem majd' megszakadt, de pár perc után ellazul a karomban. Akkor tudtam énekelni, mesélni, lenyugtatni őt igazán. Végső soron meghitt körülmények között aludt így el, ami az én elképzeléseimhez közelebb áll, mint az órákig tartó pörgés-ordítás utáni álomba zuhanás. Még jobban örültem volna, ha egyáltalán nem lett volna sírás:(
2015. jún. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyébként azt én is észrevettem, hogyha ott vagyok mellette, az olyan szempontból hátráltatja a gyors elalvást, hogy még szeretne bújni, simizni, beszélgetni, kicsit játszani. De erre neki nagyon nagy igénye van, és igazából én is szeretem ezeket a meghitt perceket. Ha nem működik az, hogy egyedül aludjon el gyorsan, a szülő nélkül, és a szülőnek egyébként nincs ellenére, hogy közvetlen elalvás előtt még együtt legyenek az ágyban is, akkor előrébb lehet hozni ennyivel a lefektetés idejét, ez is lehet megoldás, és nekünk ez vált be.
2015. jún. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#2 vagyok. Azt még hozzátenném, hogy személyes tapasztalatom alapján nagyjából ennyi idős korban a mozgékonyság már nincs összefüggésben az álmossággal.

A mozgásán csak annyit lehet észrevenni, hogy koordinálatlanabbá válik (mintha be lenne csiccsentve), kissé ügyetlenebb lesz.


Az egyéb ráutaló jeleket szoktam nézni: ásítás, pirosas keretű szemek, szemdörgölés.


Pont az előbb tettem le, látszott, hogy álmos, de alig bírtam utolérni a nappaliban, hogy rátegyem a hálózsákot és bevigyem aludni. Letettem, kiültem a fürdőbe és a babaőrön keresztül csak a síri csendet hallom.


Altatási idő előtt egyébként érdemes szabadon engedni a lakásban és "futtatni". Ennyi idősen sokan szeretnek tárgyakat visszahozni. Ez a lusta szülő álma, leülsz a földre, eldobálod a labdát/plüsst/akármit és visszakéred. Ő boldogan eltrappol érte és hatvanadszorra is lelkesen hozza vissza. Közben meg jól elfárad :)

2015. jún. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jól hangzik ez a villany lekapcs és alvás módszer, de félek nálunk nem jönne be, mivel annyira ragaszkodó baba, hogy napközben is állandóan ott akar lenni, ahol én. Ha kimegyek a szobából jön utánam, sokszor ordítva, kapaszkodik belém. Ha berakom a kiságyba és ott hagyom, mert olyan dolgom van, amit mellette nem lehet, addig ordít még vissza nem megyek. Mindenesetre egy próbát megér.
2015. jún. 4. 12:37
 9/9 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló. Ugyanez van nálunk is. Egyszerűen egyedül nem tud lenyugodni. Hiába várok türelmesen. Csak pörög és pörög, a végletekig elmenne. Igen, utána még ha ordít és rugdos is előtte, utána szépen lenyugszik, énekelek neki és hamar elalszik. Ilyenkor viszont én is olyan rosszul érzem magam, hogy ilyen ordítás árán jutottunk idáig...:(
2015. jún. 4. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!