Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányomat júliusban kereszte...

Kislányomat júliusban kereszteljük. Rajta helyi népviselet lesz (féléves lesz, itt ez a szokás, nagyon tetszik. ) Rajtam mi legyen?

Figyelt kérdés

Nadrágkosztümöm ami van, az már nem jön rám szülés után és nem is állna jól (alacsony vagyok és kerek, széles csípővel, de karcsú derékkal).


Valami térdig érő, vagy térd alatt végződő ruhára gondoltam, boleróval (templomban meg lehet fagyni még nyáron is).


Valami ötlet?



2015. jún. 4. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Ilyesmi? [link]


Szerintem a templomban nyáron nincs olyan nagyon hideg :D

2015. jún. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi! :)


Ó, itt igen, hegyvidéken élünk. :D

2015. jún. 4. 12:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak van fogalmadvróla hogy ilyenkor az emberek mit szoktak felvenni... Na valami olyasmit, plussz jól álljon.. Vagy vegyél magadnak te is népviseletet. Bár nem tudom a népviseletnek mi köze a valláshoz?
2015. jún. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Utolsó, itt a hagyományok szorosan összefüggnek a vallással, a székelyek büszkék rá, hogy itt élnek, hogy egy közösséget alkotnak, hogy fenntartották a kultúrájukat és vallásukat egy olyan helyen, ami területileg Románia szívében van, többszáz kilométerre Magyarországtól!


,,Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát." ( Wass Albert ).


Én is negyedrészt székely vagyok, ide jöttem férjhez és nagyon boldog vagyok, itt nem az megy, hogy mindenki utál mindenkit, mint "otthon", nem divat az a teória, miszerint ha megdöglött a tehened, dögöljön meg a szomszédé is... Összetartás van és összefogás, nem az a széthúzás, mint "otthon". Na de egy cseppet eltértem a tárgytól! :D


Köszönöm segítségedet, érdemben nem tudtál válaszolni a kérdésemre, kérlek a továbbiakban hanyagolj. Köszi!

2015. jún. 4. 13:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Én székely ruhát vennék fel a helyedben.
2015. jún. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Oh kérdező, ő minden kérdésnél beszólogat mindenkinek. Más elfoglaltsága gondolom nincs. Első voltam.
2015. jún. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az érdemben válaszolóknak!
2015. jún. 14. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!