Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Öszintén, újra tudnád éleszten...

Öszintén, újra tudnád éleszteni a babádat, ha pl jelezne a légzésfigyelö?

Figyelt kérdés
2015. jún. 6. 17:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
azt nem tudom, biztosan sikerülne-e de a mechanizmust ismerem, és gyakorlom is rendszeresen.
2015. jún. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére élesben még nem kellett kipróbálni.

Anno a kölcsönkapott speciális animált műanyag babát párszor megöltük, mire sikerült, de utána mindig sikerült megmenteni.


Mellkas kompresszió, lélegeztetés, be lehet gyakorolni a technikát.

Hogy valóban sikerül-e valakit újraéleszteni, azt még egy mentős vagy orvos se tudja előre megmondani. Nem csak az újraélesztésen múlik. De ha azon múlna csak, akkor igen, képes lennék rá.


Egy olyan eset volt, hogy 2 hónaposan nagyobb mennyiségű víz került a tüdejébe. Akkor pont az mentette meg őt, hogy ilyen esetre is kiképeztek.

2015. jún. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Frissen vizsgáztam elsősegélyből, úgy tűnik igen. Persze a gyakorlat az nyilván más.
2015. jún. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudom:/ Mikor vettük a légzésfigyelőt, mondta a férjem, hogy nézzek meg egy videót az újraélesztésről, mert ismeret nélkül semmit nem ér. Meg el is mondta a lépéseket. Neki szakmájába vág.

Azért durva, hogy az igazán fontos dolgokat sehol nem mondják el, pedig a terhesség alatt sok-sok pénzért annyian "vigyáznak" a kismamára és a babára.

2015. jún. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Élesben még szerencsére nem próbáltam, de legalább rögtön tudsz mentőt hívni.
2015. jún. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%

Most olvasom a második ilyen kérdést ma.

Nekünk van légzésfigyelőnk,korábban már megnéztem egy videót,hogy mit is kell pontosan tenni ha bármi gond lenne.

Most megnéztem további 2.őt is:)


Azért erős túlzásnak mondom,hogy semmit sem ér a légzésfigyelő ha nem tudsz mit tenni,tehát nem tudod mit kell pontosan lépni.


Mert: Ha nincs légzésfigyelő akkor az esélyt sem adod meg,hogy mentőt hívj vagy egyszerűen csak ösztönből cselekedj ami ugyebár több mint a semmi!! Még akkor is ha nincs e téren ismereted!

Másodsorban, hogy válaszoljak is a kérdésre, nem tudom,hogy újra e tudnám éleszteni,de mindent meg tennénk,hogy természetes újraélesszük a gyermeket!

Ez egy kissé buta kérdés volt,az orvos aki kiment apukámhoz,hogy újra élessze sem tudta,hogy sikerülni fog e neki! Pedig biztos nem ma kezdte a szakmáját!

2015. jún. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
57%

Tehát összességében nem értek egyet egyik hozzászólóval,miszerint nem ér semmit sem a légzésfigyelő ha nem tudod mit kell tenned ha beriaszt....


Mint írtam már csak ösztönből is többet teszel a semminél!!

2015. jún. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

A légzésfigyelő egyébként azért is hasznos, mert van, amikor még annyira felszínes a légzéskihagyás, hogy önmagában a gép sípolása kizökkenti, éberebb állapotba hozza a gyereket.

Ezt utólag nehéz visszakövetni, hogy téves riasztás volt, vagy pont a riasztó hangjától tért magához - a szülők pedig mire odaérnek, csak egy rendben lélegző gyereket találnak.

2015. jún. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy már válaszoltam ide de valamit azért leirnek.. A felnőtt embereknek is van, amikor ejszaka mely alomban nem vesznek levegőt. És felkelnek, bepotoljak. Csak nem emlékszünk rá. A bolcsohalal az, amikor a baba nem kel fel levegőt venni, azaz megfullad. Ha bejelez a legzesfigyelo már meg is van oldva a gond, mivel riaszt. Majd arra felkel és vesz levegőt.
2015. jún. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Bocs 8-as, mikor elkezdtem pötyögni még nem láttam a válaszodat.
2015. jún. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!