Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gond ha a 11 hónapos lányom...

Gond ha a 11 hónapos lányom még nem tud "járni"?

Figyelt kérdés
11 hónapos, 7 hónapos kora óta áll, kb akkor el is kezdett lépegetni bútorok mellett. Nemrég próbáltam azt, hogy megfogom a kezét, de nemigazán lépeget előre, össze-vissza rakja a lábait, csámpázik, kb úgy megy mint aki be van rúgva. Folyamatosan lábujjhegyen akar menni, nemigazán teszi le a lábát teli talpra. Ha széket tologat maga előtt ott is pipiskedik.
2015. jún. 7. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A mi fiunk sem járt ennyi idősen még máshogy, csak bútorok mellett. Aztán két hét múlva egyszer csak elindult, azóta sem ült le szerintem két percnél többet. Nem siettesd, ne vezetgesd, majd elindul, ha megerősödött minden izma, ízülete.
2015. jún. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Fiam is állt már 7 hónaposan és lépegetett a bútorok mellett, de csak 16 hónaposan kezdett el járni. Akkor viszont egy nap alatt elindult.
2015. jún. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem gond. Fél év múlva kezdhetsz picit aggódni, ha még mindig nem jár. Ne próbáld vezetni, azzal csak hátráltatod a fejlődésben!
2015. jún. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2015. jún. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyàltalàn nem gond. Minden baba màskèpp fejlődik. Vannak bizonyos hatàridők, hogy milyen fejlődèsi kèpessègnek kell megvalòsulnia az adott korban, ès ha ez nincs meg, akkor kell dokival beszèlni erről. De a te kislànyod mèg messze van ettől. Csak pròbàlkozik. Futhatsz mèg utàna eleget.:)))
2015. jún. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugtattatok:). Igazából nem konkrétan a járásra gondoltam, azzal tudom, hogy ráér még, azért is tettem " jelbe. Arra vagyok jobban kíváncsi, hogy nem gond-e, hogy nem lépeget még rendesen előre ha fogom a kezét. Azt olvastam valahol, ogy 10 hónaposan már tudnia kellene szépen teli talpon lépegetnie ha vezetik. Tudom, hogy nem szabad vezetgetni, nem is szoktam csak kipróbáltam, hogy megy neki. Nektek is így lábujjhegyen indult el a babátok? Én azt hittem ez hamarabb elmúlik neki, de már 4 hónapja pipiskedik. Ha csak áll akkor érzi az egyensúlyt, van hogy leteszi a talpát, de az ritka.
2015. jún. 8. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!