Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor hagytátok, hogy átaludja...

Mikor hagytátok, hogy átaludja az éjszakát?

Figyelt kérdés

3 hetes fiam van ,és ha nappal többet vagyunk fent ,van hogy majdnem átaludná az éjszakát ,legalábbis 6-7 órát is aludna egyhuzamban.Nem szoktam neki viszont hagyni ,beállítom a telefonom ,hogy ébresszen evéstől számítva 4 óra mulva ,hogy újra egyen meg igyon egy kis vizet ,mert most 30 fok van kb a szobában...

Jól teszem ,vagy hagyjam aludni?Őszintén szólva már nekem is jól esne ha nem kellene éjszakánként 3-4 óránként kelni ,mert van hogy utána én vissza sem tudok aludni rögtön ,aztán 1-2 órákat alszom így.Viszont ha hagyom ,nem fog éhezni ,szomjazni?Ti hagytátok ,vagy mindig jelzett magától a baba ,ha volt valami igénye?:)


2015. jún. 14. 23:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
hagyd aludni és örülj a szerencsédnek, hogy ilyen jó alvó a babád. nagyon jól tudják, hogy mire van szükségük és nem félnek ennek hangot is adni, úgyhogy hidd el, ha bármi igény lenne/lesz, arról tudni fogsz. :) lazíts, aludj!
2015. jún. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Ditta323 ***** válasza:
Lányomat sosem keltettem, mert feleslegesnek tartottam.
2015. jún. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
ebben a korban én babám, aki óramű módon kel és fekszik, magától hagyta el a hajnal 2 órásit, én hagytam aludni, tehát utolsó evés este 10-kor volt és 3-4 körül ébredt, az 5-6 óra huzamos alvást jelentett egy alkalommal a 24-ből. (ekkor még anyatejes volt, a tápszer laktatóbb, altatóbb szokott lenni)
2015. jún. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mindig "hagytam", hogy átaludja az éjszakát. Ne szívasd már magadat direkt, hanem örülj, hogy ilyen jól alszik. Ha éhes lenne, felébredne, de ezek szerint nem éhes, ne problémázz ezen. Egy egészséges gyerek jelez, ha éhes, és nem hal éhen, ha van, aki megetesse.
2015. jún. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hagyd had aludjon, és aludj te is. Ha éhes lesz ébreszteni fog.
2015. jún. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
ez lenne logikus csak egyszer azt olvastam ,hogy ők még nem minden esetben jeleznek ,illetve minnél inkább kiszáradnak/éhesek ,annál inkább aluszékonyabb.mondjuk kétlem ,hogy 6-7 óra alatt száradna ki.viszont van amikor jelez ,van mikor nem
2015. jún. 15. 00:02
 7/15 anonim ***** válasza:
Aznap, amikor hazajöttünk a kórházból, este 10-től reggel 6-ig aludt. Eszembe sem jutott felkelteni, örültünk mint majom a farkának. Nagy örömmel meseltük a védőnőnek meg a gyerekorvosnak. Mondták, hogy szerencsénk van, de ne éljük bele magunkat. Igazuk lett, hónapokig aztán nem aludt ennyit egyhuzamban, de azt mondták nekünk mindenhol, hogy ne ébresszük, ha éhes/szomjas, úgyis felkel. Hagyd aludni, és használd ki, hogy még nem jön a foga, nincs szeparációs szorongása, nagyobb mozgásfejlődése, és aludj te is.
2015. jún. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Hagydaludni, és örülj a szerencsédnek!

Amit írsz, hogy vannak gyerekek, akik nem jeleznek, mert gyengék, de mivel nem jeleznek, így egyre éhesebbek és gyengébbek, és létrejön egy ördögi kör - na ettől ne félj. Egyrészt ezek a gyerekek nappal sem jeleznek, másrészt 3 hetes korban már nem igazán szokott előjönnia problém. Szóval aludjatok nyugodtan!

2015. jún. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Wiky93 ***** válasza:

Fel ne keltsd! Örülj, hogy ilyen picin ennyiket alszik! Miért éhezne szomjazna? Szerintem mindenki "hagyja, hogy átaludja az éjszakát" :) minek szegénykéket felkelteni..

Szóval ne keltsd fel tudja ő mikor éhes és akkor fel fog kelni! :)

2015. jún. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Wiky93 ***** válasza:
+ lányom ennyi idősen 3óránként kelt, 3hónaposan kezdett el aludni 5-6-7 órámat aztán pár nap múlva pedig már 11-12 órákat, azóta is átalussza az éjszakákát (5,5hós)
2015. jún. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!