Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1éves kisgyermeknek milyen...

1éves kisgyermeknek milyen tejet adnátok? 1,5 vagy 2,8? A 1,5est is higitani kell vízzel?

Figyelt kérdés
2015. jún. 19. 20:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
36%
Csak 2,8-ast lehet. Nem kell hígítani.
2015. jún. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
28%
miért csak azt lehet? nálunk nem is lehet kapni 2.8-as tejet...akkor én ne is adjak neki tejet?
2015. jún. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
22%
Semmilyent se! A bolti tejek nem tejek!!
2015. jún. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
26%
Tejitalt kap még a 21 hós kisfiam is. Nem adnék tejet neki.
2015. jún. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
18%

1 évesnek én sem adnék. Milumil tejitalt ivott akkor.

22 hósan vezettem be a tejet, kecsketejjel, aztán friss tehéntejet adtam. Azóta is olyat iszik, és már egyáltalán nem tartunk itthon bolti tejet.

De még nekem is mondta a védőnő, hogy lehet, megterheli a veséjét a 4 dl tej naponta.


De barátnőm bevezette 1 évesen a házi tehéntejet fiánál. Majd évek múlva kiderül, jól tette-e...


A bolti tejeket felesleges hígítani, azok már eleve hígítva vannak...

2015. jún. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

én is adok az 1 éves kisfiamnak tejet, de csak reggel és kb. fél decit..én is tartok egy kicsit attol, hogy ennyi idosen bolti tejet kapjon.

na majd én is veszek már kecsketejet! holnap meg is nézem a boltban!

rengeteg jot irnak rola.

2015. jún. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
28%
Tejitalt adnék neki. Vitaminok vannak benne, akár egy fél litert is megihat egy nap, olcsóbb is, mint a tej. Ha ragaszkodsz a tejhez és megiszik fél litert egy nap, akkor mindenképpen hígítsd. A 1,5% a zsírra vonatkozik, nem pedig a vizezésre. A zsírt kivonják a tejből, de a tej többi része, pl. a kalciumtartalma ugyanakkora marad. Ezért kell az alacsonyabb zsírtartalmú tejet is hígítani. Ha a babád csak egy nap egyszer iszik tejet, akkor nem kell hígítanod. Én vagy házi tejet vennék, amit felforralok és hígítok, vagy tejboltból tejet illetve a Cserpes tejét. A bolti tejek között alig fogsz találni olyat, amelyik nem ultramagas hőmérsékleten hőkezelt.
2015. jún. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

7-es egyetértek veled, csak abban nem, hogy a tejital olcsóbb. Nálunk a házi tej házhoz szállítva 220 Ft/liter. A tejital drágább volt.

5 voltam.

2015. jún. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
nálunk a tejital 6000 ft korul van (20 euro.. és kb. bo egy hétig elég) a bolti tej sokkalolcsobb ennél.
2015. jún. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Igen, nekem már nagyobb a gyerekem, nálunk egy hónapig is kitart a tejital, egy évesnél lehet, hogy tényleg nem olcsóbb, mint a tej, erre már így nem emlékeztem. A tejital kiszerelése sem mindegy, vannak nagyobb csomagolásúak is. Viszont ha hígítjuk a tejet, akkor úgy néz ki, hogy tényleg olcsóbb a tej, mint a tejital, tehát igazatok van.
2015. jún. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!