Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nehezebb idegileg 3 gyerekkel...

Nehezebb idegileg 3 gyerekkel mint 2-vel?

Figyelt kérdés
Gondolkozunk, hogy legyen 3., de félünk, hogy idegileg sok lenne. Majd 5 éves az első, a második fél éves és úgy érzem, én is szeretnék még egyet és férjemen is ezt érzem. De már nem szeretnék sokat várni a kettő között. Az első kettő között se akartunk várni, de sajnos az élet közbeszólt, voltak vetélések. Így max úgy csinálnám, hogy egyszer bepróbálkoznék és ha nem sikerülne, akkor ennyi. 2.5-3 év korkülönbségre gondoltam. És csak akkor vállalnám be, ha sikerülne egy jobb meló, még ha fizetés nem is lenne magasabb, de jobb időbeosztással, légkörrel. És ha a férjem is tudna váltani melót, csak ez után vállalnám esetleg. Ezek megvalósítható dolgok, de nem tudom, hogy idegileg kiakasztóbb e, fárasztóbb e 3 gyerek.
2015. jún. 19. 23:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem. 2 gyerekkel nehezebb, mint 3-mal.
2015. jún. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én nem vállalnék harmadikat. A kettő épp elég.
2015. jún. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Meg kell nevelni őket, akkor nem kiakasztóak. Ha kettő már van, akkor simán elfér egy harmadik is. Maximum abból lehetnek viták, hogy csak két kezed/térded van, nem három, így nem tudod egyszerre az összes gyereket a térdedre ültetni vagy a kezét fogni séta közben.
2015. jún. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a leírásodban elég sok a "ha sikerül" és ezek közé még beszámítanám, hogy idegileg nagyon nem mindegy, milyen lesz az a gyerek: pl. mikor alussza át az éjszakát, hasfájós-e, később mennyire hisztis vagy pörgős vagy neadjisten beteges... plusz kisebb korkülönbség esetén több odafigyelést és hajkurászást igényel még a leendő ovikezdő, épphogy-nem-dackorszakos középső is majd. De ha szeretnétek mindketten harmadikat, szerintem előbb ezeket a jobb meló kérdéseket realizáljátok és utána beszéljétek újra.
2015. jún. 20. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Mindenképpen bírni kell idegekkel, mivel mindhárom gyerek szeretné tőled az osztatlan figyelmet, ami még egyetlen gyerek esetében meg is oldható, de így már nem annyira...

Aki azt írta, hogy meg kell nevelni őket, arra NO Comment!!!


3gyerekes

2015. jún. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

A munkaváltással pozitívan állok hozzá. Általában elérem, amit akarok, mert addig megyek, amíg nem sikerül. Jelenleg mindkettőnkne stabil melója van, egy stabil helyről jobb a munkakeresés. Októberben kezdek munkát keresni, ha nem sikerül, november végén vissza kell mennem a régi helyemre, de az sem akkora gond, mert onnan addig keresem, amíg nem találok. Ez után fog a férjem váltani. Sajnos vagy nem sajnos, de a jelenlegi melómnál szinte bármi jobb. Takarítónő vagyok.

Idegileg azért is fontos, mert külföldön élünk, nincs segítségünk, így nincs olyan, hogy hébe-hóba, ha kiakadok a mama fél órára átjön, hogy elmenjek kiszellőztetni a fejem:D

Jó, mert a nagy már 9-15.10-ig oda van. Ha 2.5-3 év bejönne, akkor lenne egy kis időm külön babázni a kicsivel, főleg ha 3 év lenne. 3 éves kortól 4 éves korig az állam ad 15 órát hetente ingyen az óvodában. Így délelőtt vagy délután lenne pár órám csak a kicsivel. Amíg meg itthon van a két kisebb pár órára, akkor közös idő lenne esetleg. Habár inkább valószínűbb, hogy amíg a középső arra a pár órára oviba van, addig intézném a háztartást:D De mivel a 3. és a 2. eleve úgy nőne fel, hogy osztott figyelmet kapnak, így gondolom ők könnyebben vennék az akadályt, nem? A nagy meg akkor már 7 éves körül lenne. Persze próbálok úgy rá gondolni, hogy a lehető legpozitívabban jön ki.:D

Jelenleg 5 órás munkából jöttem el, jó volt, mert volt időm a lányomra, és ha lehet maradnék is 5 órában, amíg csak lehet, amíg a legkisebb el nem éri a legalább 3 éves kort, de inkább 5 éves kort. Akkortól ugyanis suliban lenne és amúgy is ö 9-15-ig odalenne.

Szeretném meggyőzni magam arról, hogy működni fog. Talán mikor 1, 1.5 év múlva hozzá látnánk a próbálkozásnak, addigra kicsit jobban látjuk, hogy mennyire bírjuk kettővel, mert ugye még csak most fog kiütközni ezután a dolog.

2015. jún. 20. 09:01
 7/11 anonim ***** válasza:
Kicsit lutri a dolog, mert nálunk a harmadik gyerek a legkönnyebben kezelhető születésétől fogva. A középsővel pedig egyedül több gond van, mint a másik kettővel együtt. Tehát nekem nem volna könnyebb dolgom, ha megállunk kettőnél.
2015. jún. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem is az a kérdés h 3 gyereket idegileg hogy birsz,hanem segítség nélkül? Nnincs jogom beleszólni de a körülményeitekbe 3 gyerek hogy fér bele? A kicsi alig lesz 1 éves és dolgozni fogsz. Haa 3. Is meglesz és beleesnek betegsegekbe egymás után (ez kb 1 hónap),azt a munkahelyeden hogy fogják tolerálni? Segítség nélkül 3 gyerek szerintem necced.

Nekem is 3 van,de en itthon vagyok főállású anya és ha anyosom végre nyugdíjas lesz na akkor mehetek vissza dolgozni

Idegileg persze h nehezebb 3 gyerek,még annyit se tudsz pihenni mint előtte.

Persze nem lebeszélni akarlak,csak minden körülményt gondoljatok at.

2015. jún. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Itt valami tizenhetek járnak fizetetlen szabiként, ha a gyerek beteg. De remélem immunrendszerüket tőlem örökölték. A nagy már majdnem 5 éves, ő még jóformán alig volt beteg. Komoly betegsége még nem volt, és olyan mákom van, hogy azok az egy napos betegségek is hétvégére estek eddig. De ezek igazából nem vírusosak voltak, hanem a fülével volt gond. Az egész napot átalussza ilyenkor, hőemelkedése van, estére kipukkad a füle, végre átszakad neki és kifolyik az a gennyes valami. Ennél komolyabb még nem volt szerencsére. Eddig a kicsi is oké, én 3x kaptam már el hasmenést amióta megszületett-de elég rendesen- és ő nem kapta el. Persze szoptatás alatt jobban védve van.

Pont azért akarok 5 órában dolgozni továbbra is, mert nincs segítség és persze velük is akarok tölteni időt. Igen, én is ezen a részén is agyalok, hogy nincs segítség, bírnánk e. Mondjuk van előttem egy elrettentő példa a korkülönbséget illetően. Egyik anyukának az osztályból van egy 3 éves fia és fél úton van a kistesó. Iszonyat hisztis. 2 éves kora óta nem engedik neki, hogy babakocsiba tolassa a fenekét, ehelyett az anyja cipeli...oké, ő dolguk. De szegény még mindig cipeli, és látszik, hogy rettenet anyás, nem tudom, hogy fogja fogadni, hogy az új baba kerül a középpontba, mert ez az anyuka azóta otthon van, amióta megszülte az elsőt, aki 5 évet töltötte januárban, és a második, az 3 éves múlt, szeptembertől a nap nagyobb felét egyedül anyukájával töltötte, most meg jövő szeptembertől kikerül a középpontból...biztos nem lesz könnyű. Mondjuk ő már hamarabb kezdte ezt a dackorszakot, minthogy terhes lett volna az új babával anyuka. Ha ilyen dacos lesz lányom, mielőtt belevágnánk, nem vágnék bele addig, míg nagyjából le nem zajlik nála, de lehet, hogy ez napolná örökre a témát. :D

Még korai lenne bármit is elkönyvelni, van esély rá, hogy lesz, de arra is, hogy nem lesz. Nem akarunk ész nélkül, csak a szívünkre hallgatva belevágni.

Köszönöm még egyszer mindenkinek, bárkinek van még valamilyen tapasztalata, szívesen olvasom.

2015. jún. 20. 20:45
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekünk 3 gyerekünk van, de ezt előre nem lehet tudni, hogy milyen lesz "idegileg" a gyereknevelés. Nálunk pont a 3. baba lett nagyon rossz alvó, így, mivel totál fáradt vagyok az éjszakázások miatt, most nehéz. Viszont az élet mint olyan, sokkal boldogabb, mert rengeteg szeretetet adhatunk és kapunk is tőlük! Nálunk viszont a korkülönbség 4-4 év, így terveztük és bevált. Kisebb korkülönbségnél szerintem nehezebb lenne.
2015. jún. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!