Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Száraz bőr vagy ekcéma?

Száraz bőr vagy ekcéma?

Figyelt kérdés
Babám bőre a combiján két foltban, mindkét combján egy -egy helyen, szinte szimmetrikusan ki van száradva. De ez visszatérő nála. Ha a fürdetőjével pár napig kenegetem, akkor elmúlik, de mindig visszatér. Holnap mutatom dokinéninek, de hátha másnak is volt már ilyen. Gondoltam ekcémára, de arra azt olvastam, hogy piros lenne, de neki nem piros, csak száraz.
2015. jún. 22. 16:00
 1/2 anonim ***** válasza:
48%

Az ekcéma az extrém száraz bört jelent.


A baba betegségek 80%-t a kiszáradt bör okozza.

Ennek oka a túl gyakori fürdetés, és a rengeteg kencék használata.

Sajnos Magyarországon még a mai napig is a legtöbb háztartásban még az ici pici babákat is minden nap fürdetik.

A tisztálkodást, tisztántartást össze keverték valaha a minden napos fürdetéssel.


Még a mi börünknek sem tesznek jót a mindennapos áztatás, és mindenféle kozmetikumok, de egy ilyen pici babának meg még ártalmas is.


Amit ajánlok. ne használj semmilyen kozmetikumot, csak is száraz börre való krémet(nálunk a linola fett krém nagyon jó)ezek általában nem túl olcsoak és a gyógyszertárban lehet kapni, van több jobb márka is már magyarországon.

Minden este mikor levetközteted a gyereketed, töröld át vizes kendövel, de 1 hétig ne fürdesset. Minden nap a száraz részeken ezzel a jóminöségü krémmel(és ne nivea, JJ, vagy más olcsó krém legyen) krémezdbe csak is ott ahol nagyon száraz. Nagyon fontos, hogy heti 1x fürdessed csak.

Ha a nagyon száraz bör eltünik akkor vissza állhatsz a 2 napontai fürdetésre, a többi napokon csak vizes kendövel töröld át. Ès a vízbe se hansználj semmi kozmetikumot.


2 hét után még a legextrémebb ekcéma is eltünik ha nincs fürdetve a baba.

2015. jún. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Nekünk a gyerekorvos a linola fett-et javasolta és bevált, van fürdetője, krémje.
2015. jún. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!