Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Harmadik babát tervezünk....

Harmadik babát tervezünk. Merjünk belevágni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mindenki válaszát szívesen olvasom (akinek van 3 gyereke/kb. 2 testvére :), vagy akinek nincs). Én egyke vagyok, mindig vágytam testvérre, de nem lett. Az életnek úgy indultam, hogy sok babát szeretnék, mára ennek sajnos anyagi akadályait látom. Két fiú után úgy érzem még egy harmadik beleférne, maximum fiús ruhákat hord majd ha kislány lesz. Talán az egyetlen gát az Anyukám, akivel amúgy nagyon-nagyon jó viszonyt ápolok és igazán adok a véleményére és tiszta szívemből szeretem. Nem tudom eldönteni, hogy hogyan fogadna egy újabb unokát. Azt szeretném ha a boldogsága felhőtlen lenne, és nem aggódna pl. értem, én szerintem "megkűzdök" 3 gyerekkel is. De apróbb megjegyzéseiből arra következtetek, hogy engem, minket féltene ha még többen lennénk. Egy szó, mint száz, nekem a férjemmel minden vágyam minimum egy harmadik, időnk is van rá bőven. Ti mit gondoltok? Köszönöm a válaszokat.
2015. jún. 22. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha anyagilag beleférne a 3. gyerek, és nem a meglévő kettőtől kellene elvenni vagy jelentősen visszavenni az életszínvonalból, akkor vállalnám, ha mindketten szeretnénk. Ha nincs meg az anyagi háttér akkor nem.
2015. jún. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha Nektek ez a vágyatok, vágjatok bele! Nyilván Anyukád is ráhangolódik majd a 3. gyerekre, ha bejelentitek, hogy útban van. Engem is féltett Anyukám, mikor kiderült a 4. gyerekünk érkezése, főleg, hogy a 3 kisebb 3 éven belül született, de ez csak egy rövid időszak volt.

Én sohasem bántam meg, hogy 4-et szültem.

2015. jún. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén meglepő számomra, hogy ekkora ereje van anyukád véleményének. Írtál kb. 15 sort arról, hogy szeretnél harmadik babát, és a férjed a végén, egy félmondat erejéig szerepelt, anyukád érzései pedig kitöltik az egészet. Szerinted egészséges, felnőtt nő az édesanyja érzéseitől teszi függővé azt, hogy vállal-e gyereket, vagy a férje és a saját érzéseit, anyagi helyzetét, stb. veszi alapul? Lehet, hogy csak szerintem rossz ilyen szinten függeni, nem tudom, de én így nem tudnám elképzelni az életem, főleg két gyerek után, hogy azon aggódjak, hogy mi lesz, ha anyucinak nem fog maradéktalanul tetszeni a döntésem, és mi lesz, ha aggódni fog értem/értünk, és mi lesz, ha nem lesz tökéletesen boldog... stb. Ez túl megy egy egészséges határon, főleg ebben a mértékben. N31
2015. jún. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek. Nyilvan az fog donteni, hogy a ferjemmel mit szeretnenk. Nem erre szerettem volna kielezni a dolgot, csak Anyukamnak eddig jo eszrevetelei voltak, sokat koszonhetek neki. Ha a ferjem es en is szeretnenk, akkor is nem art szerintem masok velemenyet figyelembe venni. teljesen mindegy, hogy eppen anya vagy baratno vagy testver vagy kulso szemlelo. Ha a ferjem vagy en nem szeretnenk, valoszinuleg nem is szerepelne a kerdesek kozott.
2015. jún. 22. 22:18
 5/8 anonim ***** válasza:

"Ha a ferjem es en is szeretnenk, akkor is nem art szerintem masok velemenyet figyelembe venni."


Pontosan ez az, ami a kettőn gondolkodásmódja között különbség. Én a férjemmel beszélem meg a családunkat érintő kérdéseket és a döntést ketten hozzuk meg. Függetlenül az nagymamák, szomszéd, gyakori és egyéb véleményektől. El sem tudom képzelni, hogy befolyásolna egy rokon érzése, véleménye, elégedettsége a tekintetben, hogy vállaljunk-e még babát vagy sem.


Nagyon mások vagyunk, én úgy gondolom, hogy ez olyan intim kérdés, amire nem lehet hatással külső vélemény. Még akkor sem, ha a legjobb édesanya, és sokat köszönhetsz neki. A családotok 4 fős jelenleg, és az irányítása kizárólag rád és a férjedre tartozik. Hálásnak lenni anyukádnak, és hagyni, hogy hárman legyetek egy házasságban, két különböző dolog.

2015. jún. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Huh!

Ne haragudj, de az utolsó válaszolóval maximálisan egyet kell értsek.

És hiába írod, hogy nem, meg nem konkrétan a személy a fontos, de esetedben (írásod alapján, hisz nem ismerlek), már túlzott függés van anyukád felé. (gondolom ez azért is lehet, hogy egyke vagy)

Persze, fontos az édesanya, én is rengeteget köszönhetek neki, de az, hogy hány gyerek lesz, csak a férjem és az én döntésem, más véleménye nem számít, hisz nekem kell azt a gyereket kihordani, megszülni és majd a férjemnek és nekem kell felnevelnünk, mi tartozunk érte felelősséggel, nem anya, vagy bárki más...

Ha a férjemnek én ezt mondanám, hogy hát szeretnék gyereket, de félek, hogy mit szól hozzá anya... hát... látom magam előtt a fejét... finoman szólva, nem tetszene neki...


Saját példa:

Férjem anyukája a férjem születése után (a szülés közben fellépő komplikáció miatt elhunyt). Emiatt mamám állandóan azt mondja, hogy elégedjünk meg a kisfiúnkkal, ne akarjunk nagycsaládod, mert mi van, ha velem is ez történik... (egy picibabánk van, de még minimum egy gyereket, inkább kettőt szeretnénk)

Ilyenkor mamámat meghallgatom, de ezt nyilván nem ő fogja eldönteni.

Persze, van kockázat, itt a példa, de ez alapján senki ne szüljön...

Szóval mi eldöntöttük, hogy még szeretnénk, és nő még egy picit a fiúnk és aztán megpróbálkozunk a kistesótémával.

Mert MI ezt szeretnénk.

És egy jó tanács: tényleg próbálj meg kevésbé függni édesanyádtól, mert akár ezt a párod meg is elégelheti (az enyém biztosan besokallna tőle). Azt tudatosítsd, hogy férjhez mentél, ezáltal új családot alapítottatok, ahol ráadásul már van két gyerek.

És mindig tiszteld a szülődet, de neked már a férjednek és a gyerekeidnek kell a legfontosabbnak lennie...


Szép napot.

2015. jún. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Teljesen egyet kell hogy értsek a 3-as, 5-ös, 6-os válaszolókkal.

Én is imádom, szeretem, tisztelem édesanyámat, és rengeteget köszönhetek neki. De az, hogy hány gyereket vállalunk kizárólag a férjemre és rám tartozik, nem is értem, hogy ebben a kérdésbe hogyan keverheted bele őt és azt, hogy ő szeretne-e újabb unokát, vagy sem.

Nem tudom, hogy a férjed hogyan viseli azt, hogy egy ilyen kérdésben előbbre veszed anyukád véleményét és érzéseit mint az övét, de hidd el nekem, hogy ez semmi jót nem eredményez hosszú távon. Azért mentél férjhez gondolom, mert szereted a férjedet, vele szerettél volna családot alapítani. Ebben a családban persze, megvan a helye az édesanyádnak is, de nem mint döntéshozónak, hanem mint nagyszülőnek.

2015. jún. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
OK, köszönöm szépen. A pici még csak egy hónapos, ráérünk gondolkozni. A döntést nyilván ketten együtt (nem, nem Anyukámmal, még mielőtt valaki ezt gondolná ;-)) szóval a férjemmel fogjuk meghozni. Ettől függetlenül meghallgatok mindenkit akinek van véleménye, az már más kérdés, hogy mennyire befolyásol. És így tesz a férjem is.
2015. jún. 23. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!