Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek pocakban farfekvéses...

Akinek pocakban farfekvéses volt a babája, annak születése után lett valami baja?

Figyelt kérdés
Annyi rosszat összeolvastam,hogy a faros babáknak csípőficamuk lesz,vagy valami más bajuk,meg sokszor elfekszik a nyakukat, vagy valami más testrészüket, és az el lesz deformálódva. Van itt olyan, akinek a babója faros volt? Hogy alakultak a dolgok szülés után? Nekem emiatt lesz császárom,mert már tuti nem fog aranyom befordulni,mert már 36 hetes vagyok.
2015. jún. 23. 08:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

- Még a legutolsó pillanatban is befordulhat.

- A logikád alapján pont a befordult babáknak kellene "elfeküdni a nyakukat", hisz ők vannak fejjel lefele, mégsincs így. Ok: magzatvíz!

2015. jún. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pont azért van ilyenkor program császár, hogy ne legyen csípőficama, vagy oxigén hiány. Az egyik unokaöcsém is faros volt, de az ügyeletes dokinál született, aki lusta volt császározni. Ahogy kirángatták az anyjából, csípőficamos lett.
2015. jún. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Barátnőm kislánya faros volt, nem fordult meg az utolsó pillanatig sem. Császározták, semmi baja az égvilágon nem volt. Formás kisbaba volt, se csípőficam, se nyakmerevség, se semmi más nem volt vele.
2015. jún. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Amikor en velem volt anyu terhes,elmondta most nekem,hogy en is faros voltam,pedig mar a szules elott volt majdnem,mrg az orvosok is mondtak,hogy faros vagyok,erre az utolso pillanatban fordultam at,mondta is anya,hogy majdnem szetszakadt a hasa,marmint o ugy erezte! :D
2015. jún. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem a kislányom farfekvéses volt, előzetes csm és emiatt program császárom volt. Semmi baja nem volt. Se csípőficam semmi, mozgásfejlődése is tankönyvi volt.
2015. jún. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugy nez ki nem gyakori eset a csipoficam, de sajnos a mi babanknak ketoldali csipoficama van. Terhesseg alatt vegig faros volt, ezert engem is csaszaroztak 3 hete. Par napja derult ki es Pavlik kengyelt kapott, amit min. 3 honapig kell viselnie. Csak egy body-t hordhat, semmi mas ruha nincsen rajta. Max. egy halozsakot tudok raadni. Egy szerencse h nem teli baba. Mar vtunk kontroll vizsgalaton is es szerencsere a helyere kerult a csipoje. Olyan rossz latni a kengyelben kiszolgaltatott helyzetben, de most a 100%-os gyogyulasa a legfontosabb. Abban bizunk h muteni nem kell, mert mi a legrosszabb erteket kaptuk, a legsulyosabb eset...

De sztem mivel az en babam vegig faros volt, alapban abban a testhelyzetben nodogelt, es sztem ezert lett ficama is. Mert gondolom amelyik baba csak a vegen fordul farossa, az nem hiszem h ficamos lenne..


De nem kell a legrosszabbra gondolnod, a Te babad nem lesz csipoficamos. :-)

Vegig faros volt amugy?

2015. jún. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A 32.heti ultrahangig végig fejvégű volt, akkor mondták, hogy farfekvéses, és azóta tartja ezt a pózt sajnos. Én már nem sok esélyt látok rá, hogy megforduljon,de házi praktikákkal meg nem szeretnék kísérletezni,mert lehet megvan az oka, hogy így fekszik.
2015. jún. 23. 13:36
 8/11 anonim ***** válasza:

Második babám faros volt (emiatt császárral született), de semmi baja, nem lett csípőficamos meg nem feküdte el semmijét szerencsére.

Barátnőmnek sima szülése volt normális fekvésű babával (fejvégű), és ott viszont a baba elfeküdte a komplett egyik oldalán az összes izmost, ezért azóta is tornára járnak vele.

2015. jún. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Barátnőm fia simán született fejvéggel és mégis csipőficamos lett. Ő is kapott kengyelt és sokáig kellett hordania. Vékony rugdalózóra is rá lehetett tenni neki, nem csak body volt rajta- téli baba volt.
2015. jún. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kb. 25. héttől volt faros a lányom, úgy, hogy mindkét lába szó szerint a nyakában volt, 4D-s uH-on majd sokkot kaptam a képtől, a saját lábujjait nézegette fej magasságban. Semmi baja nem lett születés után, makk egészséges, gyönyörűen fejlődő kislány!
2015. jún. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!