Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti szoktatok néha segítséget...

Ti szoktatok néha segítséget kérni?

Figyelt kérdés

Van egy 20 hónapos lányom és egy 6 hetes fiam. Ma vagyok azon a ponton hogy kikészülök lassan. Alig alszom enni sem tudok nagyon. Mire ennék felkel a fiam, mindig akkor és sír vagy csak ölben kell legyen. Mindig váltják egymást ha a lányom elalszik felkel a fiam vagy fordítva. Ma már elsírtam magam a férjemnek aki szólt anyumèknak hogy jöjjenek be figyeljenek a gyerekekre amíg pihenek. Hetente be szoktak jönni de sokat dolgoznak.

Mist tiszta szaranyának érzem magam hogy mèg csak 6 hetes a fiam és már kivagyok.


2015. jún. 23. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Én egy gyerek mellett is kértem/kérek segítséget, ha kell (már 3 éves, persze már más jellegű segítségre van szükségem időnként. Ma például a barátnőm megy érte a csanába, mert nem érek oda). Egy kicsi és egy pici mellett pedig természetes, hogy segítségre van szükséged, ettől aztán nem vagy szaranya.
2015. jún. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A férjed miért nem tudja őket átvenni,miért csak a nagyszülők?

Az enyém este 6-7 körül ér haza, mindig játszik velük egy órát és ő fektet 8 körül.

Ilyenkor van másfél órám behozni a lemaradásaimat, vagy csak nyugodtan megvacsorázni. Ennyi nekem is jár, neki is van egy órás ebédszünete a munkában, amikor nyugodtan megebédel meg netezik.

2015. jún. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyet mindig elfelejtenek a mai anyukák: az ember társas lény! Nem arra teremtett, hogy mindent egydül végezzen el. Az ember eredetileg közösségben élt és a munkafeladatokat is közösen végezte a család többi részével, beleértve a gyerknevelést is.

Nyugodtan fogadj el segítséget és kérj, ha kell! Nem kell mindent egyedül megoldani, mert így ki fogsz merülni és annak fogják a gyerekek a kárát látni, nem a segítségnek. Kicsi a korkülönbség a gyerekeid között, persze, hogy nagyon nehéz!

2015. jún. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha megteheted és úgy érzed kivagy, nyugodtan kérj segítséget!

Én nem kértem mert a szüleim meghaltak, anyósomék meg 240 km-re laknak, de ha tehettem volna kértem volna..

2015. jún. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy szoktam. Szerencsére mindenki (nagyszülők) néhány km-en belül vannak és szivesen besegítenek. Májusban államvizsgára tanultam egy majd 2 éves mellett. Ha nem kapok segítséget esélytelen lett volna a dolog, mert tanultam amennyit bírtam, de az éjszakai tanulás nem volt elég, nappal is muszáj voltamm, de az csak úgy ment, ha a férjem elvitte anyámhoz vagy anyósomhoz. Így is neccces volt a dolog, de mondjuk ez egy kivételes helyzet. De ha pl. halomban áll a vasalatlan ruha akkor megkérem a férjemet, hogy menjenek bringázni ilyesmi.
2015. jún. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%

Nem. Nem is értem miért vállal valaki kis korkülönbséggel gyereket, ha tudja, h úgysem fogja bírni, pár hét után kikészül és nagy hiszti keretében úgy kell berángatni a dolgozó szülőket soron kívül, mert már a heti segítség sem elég. Ennek így mi értelme?

Persze a gyerek már megvan, nincs mit tenni, de sztem a megoldás az, ha mindenki tisztában van a saját erőforrásaival, hogy mennyi a kapacitása, mennyi és milyen korú gyereket tud ellátni akkor is, ha nincs ott senki segíteni.

Nem lehet tartósan arra berendezkedni, h folyton mások segítségére szorulunk, a szülőket se lehet dróton rángatni.

2015. jún. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha tudsz segítséget kérni, mindenképp használd ki. Szükséged van rá! Most azért, mert fáradt vagy, később azért, hogy el tudj menni fodrászhoz vagy postára vagy bárhova. Ez nem szégyen, ettől nem leszel szar anya. A szüleid biztosan szívesen unokáznak, te kipihened magad, a gyerekek pedig érzik, hogy anya nyugodt és rendben van :)
2015. jún. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérnék, ha lenne, de egyik nagyszülő, rokonság messzebb van, mint a másik. Nemrég költöztünk, így ismerősök sincsenek. Az első 2 évben egy gyerekkel is kikészültem, mert alig aludtam éjjel, folyton kelt és emiatt nagyon-nagyon lemerültem. Ha tehettem volna, persze, hogy kérek segítséget. Természetesen emiatt nem is vállaltuk be a kistesót kis korkülönbséggel, hiszen még a fiammal is javában éjszakáztam 2 éves korában. Majd ha oviba megy, akkor talán. Férjem is sokat dolgozik, legtöbbször egyedül vagyok a gyerkőccel. Ha jön a kistesó, mindenképp keresek egy babysittert, akit tudok mozgósítani, ha bármi adódna.
2015. jún. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!